Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Mikołów

  - 13 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań na sprzedaż w Mikołowie

  Rynek wtórny - 13 mieszkań na sprzedaż w Mikołowie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Mikołowie

  Mikołów to miasto położone w południowej części Polski, w województwie śląskim. Miejscowość posiada dogodną lokalizację w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, pomiędzy ważnymi ośrodkami miejskimi, a także w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych. Mikołów stale się rozrasta i posiada duży potencjał inwestycyjny, dzięki swoim licznym walorom. Poznaj miasto, w którym znajdziesz atrakcyjne mieszkania.

  Śląskie to województwo z bardzo dużą ilością ośrodków miejskich, które wzajemnie się rozwijają, poprzez liczne współprace i dogodne połączenia. Dużym atutem jest także graniczenie Śląskiego ze Słowacją i Czechami, co przekłada się na dynamiczny rozwój przemysłu oraz usług. W zakresie lokalizacji miasta Mikołów, kluczowe jest położenie na obszarze Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który tworzą m.in. takie miasta, jak: Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Ruda Śląska, Tychy, czy Sosnowiec. Są to rozwinięte jednostki, które posiadają doskonałe połączenie między sobą. Miasto bezpośrednio graniczy z Rudą Śląską oraz Tychami.

  Co więcej, Mikołów znajduje się zaledwie 10 km w odległości od Katowic - stolicy województwa śląskiego. Dużym atutem miasta jest również funkcjonowanie Zarządu Transportu Metropolitalnego. Jest to jednostka, która zapewnia transport publiczny pomiędzy miastami na terenie całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To sprawia, że mieszkańcy Mikołowa mogą w zaledwie kilka minut dostać się do Gliwic, Tych, czy innych miast wchodzących w skład całej metropolii. W ten sposób, mieszkańcy mają dostęp do bardzo szerokiej oferty usług i rozwiniętego rynku pracy, a lokalni przedsiębiorcy mogą wykorzystać bliskość dużego rynku zbytu. To sprawia, że nowych mieszkańców Mikołowa ciągle przybywa, a wśród nich dużą popularnością cieszą się m.in. mieszkania na sprzedaż.

  Mikołów to miasto o ogromnym potencjale inwestycyjnym, na który wpływa zarówno dogodne położenie, jak i wiele terenów niezagospodarowanych na obrzeżach miasta. Przebiega tu również dwupasmowa droga krajowa nr 44 i 81, co także sprawia, że Mikołów może się stale rozrastać i być punktem nowych inwestycji mieszkaniowych. Aktualnie, zabudowa miasta jest bardzo zróżnicowana. W centrum miejscowości przeważa gęsta, wysoka zabudowa, z kolei na obrzeżach dominują osiedla domów jednorodzinnych.

  Rynek nieruchomości Mikołowa obejmuje zarówno rynek pierwotny jak i wtórny. Wśród dostępnych ofert w Mikołowie znajdziemy: domy, działki, lokale usługowe, apartamenty oraz mieszkania. Ciągle prowadzone nowe inwestycje mieszkaniowe sprawiają, że na lokalnym rynku znajdziemy atrakcyjne nowe mieszkania. Lokalny rynek nieruchomości wyróżnia się również relatywnie niższymi cenami, względem największych aglomeracji śląskiej metropolii. Dużym atutem miasta są także liczne tereny zielone oraz ośrodki rekreacyjne, które podnoszą standard życia mieszkańców Mikołowa.

   

  Mieszkania Mikołów - oferty

  W Mikołowie dostępne jest 13 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Mikołowie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (3 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (6 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (4 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Mikołów, jak i mieszkania bezpośrednio Mikołów.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Mikołów

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Mikołowie mamy 13 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 36 m2 do 120 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Mikołowie to 67 m2.

  Ceny mieszkań w Mikołowie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Mikołowie to 6 840 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Mikołowie to 5 239 zł za m2 ;

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Mikołowie?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Mikołowie znajdziesz w cenie 870 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Mikołowie wynosi 8 706 zł/m2;

  Tanie mieszkania Mikołów. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 225 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 4 945 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: