Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Sosnowiec

  - 713 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 494 mieszkania na sprzedaż w Sosnowcu

  Rynek wtórny - 219 mieszkań na sprzedaż w Sosnowcu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Sosnowcu

  Sosnowiec to średniej wielkości miasto liczące ok. 200 tys. mieszkańców, jeden z ważniejszych ośrodków wchodzących w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i trzeci co do wielkości ośrodek woj. śląskiego. Charakteryzuje się też bardzo atrakcyjnymi cenami nieruchomości – znacznie niższymi niż w pobliskich Katowicach i innych dużych miastach Polski. Jak szukać atrakcyjnych nieruchomości w Sosnowcu? Sprawdź!

  Sosnowiec ma duże tradycje przemysłowe, ale w wyniku przemian gospodarczych wiele przedsiębiorstw podupadło. W związku z tym, od początku lat 90. XX wieku systematycznie się wyludnia. Mieszkańcy migrują do miejscowości, w których łatwiej jest znaleźć zatrudnienie. Obecnie ta lokalizacja ponownie zaczyna się cieszyć większym zainteresowaniem, m.in. ze względu na wzrost popularności pracy zdalnej. W połączeniu z bardzo atrakcyjnymi cenami nieruchomości w Sosnowcu wpływa to na wzrost popytu na lokale mieszkalne. Statystycznie koszt 1 m2 mieszkania w Sosnowcu jest niższy od średniej krajowej. Można znaleźć nawet takie lokale, których cena za 1 m2 jest niższa niemal o połowę od średniej! Dlatego jest to znakomite miejsce dla nabywców z mniejszym budżetem i niższą zdolnością kredytową.

  Mimo systematycznego zmniejszania się ludności Sosnowca nie brakuje w nim nowych inwestycji w których można znaleźć nowoczesne, niewymagające dodatkowego wkładu finansowego mieszkania z rynku wtórnego. Ich ceny są często wyraźnie wyższe od średniej, ale nadal atrakcyjne, jeśli porównać je z największymi miastami w Polsce lub chociażby z sąsiednimi Katowicami.

  Dostępne mieszkania– jak wygląda rynek?

  Na rynku mieszkań w Sosnowcu dominują mieszkania 2-pokojowe i 3-pokojowe. W mieście można jednak również znaleźć nieruchomości 4-pokojowe i większe, dla bardziej wymagających oraz oczywiście niedrogie kawalerki, mogące stanowić np. dobre zabezpieczenie inwestycyjne. Średnie ceny nieruchomości w Sosnowcu wzrastają, a ten trend najprawdopodobniej nadal się utrzyma.

  Szukający tańszych, przestronnych lokali również nie powinni być zawiedzeni. Trzeba jednak pamiętać, że najatrakcyjniejsze oferty nieruchomości znikają dość szybko.

  Gdzie szukać atrakcyjnych ofert sprzedaży mieszkań w Sosnowcu? Najtańsze nieruchomości zwykle są dostępne na terenie Kazimierza Górniczego oraz dzielnic Pogoń i Konstantynów. Za najatrakcyjniejsze są natomiast uważane mieszkania w dzielnicy Sosnowiec Zagórze, która sąsiaduje z Dąbrową Górniczą oraz w Dańdówce. Atrakcyjne lokale w nowszych realizacjach deweloperskich można też znaleźć w pobliżu dawnego robotniczego osiedla w Klimontowie.

  Mieszkania Sosnowiec - oferty

  W Sosnowcu dostępne jest 229 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 25 m2 do 1031 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Sosnowcu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (58 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (294 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (313 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (45 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (45 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Sosnowiec, jak i mieszkania bezpośrednio Sosnowiec.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Sosnowiec

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Sosnowcu mamy 219 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 26 m2 do 1031 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Sosnowcu to 60 m2.

  Ceny mieszkań w Sosnowcu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Sosnowcu to 8 211 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Sosnowcu to 5 500 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Sosnowcu to z kolei wydatek średnio 9 211 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Sosnowcu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Sosnowcu znajdziesz w cenie 2 990 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Sosnowcu wynosi 15 600 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Sosnowcu należy zapłacić 825 990 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 12 100 zł/m2.

  Tanie mieszkania Sosnowiec. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Sosnowcu to wydatek 257 808 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 6 950 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 110 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 198 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: