Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Częstochowa

  - 98 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 367 mieszkań na sprzedaż w Częstochowie

  Rynek wtórny - 89 mieszkań na sprzedaż w Częstochowie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Rynek mieszkaniowy w Częstochowie

  Częstochowa to 13. miasto w Polsce zarówno pod względem powierzchni (ponad 159 km²), jak i liczby mieszkańców (ponad 219 tys. osób). Miasto jest centralnym punktem aglomeracji częstochowskiej, ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i administracyjnym, a także głównym ośrodkiem kultu maryjnego i pielgrzymowania w Polsce. Jak wygląda rynek nieruchomości w Częstochowie? Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania w Częstochowie? Sprawdź.

  Częstochowa – doskonała infrastruktura

  Częstochowa to duże miasto, które ma wiele do zaoferowania swoich mieszkańcom. Częstochowianie mogą skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej czy kulturalnej i rozrywkowej, nie brakuje tutaj również pracy. Na terenie miasta działa około 26 tysięcy przedsiębiorstw, stanowi ono ośrodek Częstochowskiego Okręgu Przemysłowego. Dzięki występowaniu rud żelaza, od lat prężnie działa tutaj przemysł metalowy.

  Do największych zakładów przemysłowych, a przy tym największych pracodawców należą między innymi: jedna z największych hut w Polsce - ISD Huta Częstochowa, huta szkła Guardian Częstochowa, założona w 1894 roku Odlewnia Żeliwa Wulkan, czy ViperPrint - jedna z największych drukarni internetowych w kraju. Ponadto na terenie Częstochowy działa kilka centrów handlowych oraz mniejszych sklepów i marketów. Nie brakuje również punktów usługowych, gastronomii czy hoteli.

  Częstochowa jest też świetnie skomunikowana. Miasto przecina sieć dróg krajowych i autostrad, w tym autostrada A1 łącząca Trójmiasto, Toruń, Łódź i Gliwice; droga krajowa nr 43 do Wielunia czy drogi krajowe nr 46 i 91, którymi dojechać można do Kłodzka, Opola, Tczewa czy Piotrkowa Trybunalskiego. Na terenie miasta działa kilka stacji kolejowych, z których kursują połączenia dalekobieżne do Olsztyna, Krakowa czy na Hel oraz połączenia podmiejskie. W Częstochowie uruchomiony został jeden z młodszych systemów komunikacji tramwajowej, dzisiaj przez miasto prowadzi sieć o długości 14,7 km. Poza tym w Częstochowie jeżdżą 24 autobusy miejskie i 8 autobusów podmiejskich.

  Nieruchomości w Częstochowie – dlaczego warto?

  Rozbudowana oferta edukacyjna to zdecydowany atut miasta. W Częstochowie funkcjonuje ponad 40 przedszkoli i około 50 szkół podstawowych. Wśród szkół średnich są liczne licea ogólnokształcące oraz Techniczne Zakłady Naukowe czy Zespół Szkół Ekonomicznych. Częstochowa posiada również szkoły wyższe, w tym Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza, Politechnika Częstochowska oraz Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki. Ponadto na uczniów czekają także szkoły policealne oraz szkoły artystyczne - plastyczne i muzyczne.

  Najpopularniejsze obiekty sportowe to stadion żużlowy Arena Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa oddana do użytku w roku 2012 oraz Hala Polonia. W mieście prężnie działają liczne kluby sportowe, jak klub siatkarski AZS Częstochowa, klub piłkarski Raków Częstochowa oraz klub żużlowy Włókniarz Częstochowa. W wolnych chwilach mieszkańcy mogą wybrać się na wiele wydarzeń kulturalnych. Na co dzień działają tutaj Muzeum Częstochowskie, w skład którego wchodzi Galeria Dobrej Sztuki, Ratusz miejski czy Rezerwat archeologiczny kultury łużyckiej; na uwagę zasługuje też Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana oraz Teatr im. Adama Mickiewicza. Rozrywki można poszukać również w 3 kinach oraz na cyklicznych festiwalach muzycznych. Najpopularniejsze z nich to ReggaeON, Jazz Spring Częstochowa oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.

  Nieruchomości w Częstochowie – co je wyróżnia?

  Częstochowa to również szeroki rynek nieruchomości. Na sprzedaż znajdziemy liczne obiekty zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Nowe mieszkania w Częstochowie to zwykle nowoczesne osiedla bloków, które oferują przekrój metrażowy (od 25 do nawet 100 m²) oraz liczne udogodnienia. Rynek pierwotny w Częstochowie zapewnia przestronne tarasy czy ogródki, komórki lokatorskie, rowerownie, atrakcyjne place zabaw czy stacje do ładowania aut elektrycznych. Standardem są także naziemne i podziemne miejsca postojowe. Rynek wtórny w Częstochowie to ogromny przekrój nieruchomości. Znajdziemy tu kameralne kawalerki i przestronne apartamenty, ale na rynku jest także wiele obiektów wolnostojących oraz w zabudowie szeregowej. W zależności od dzielnicy - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miasto jest atrakcyjne zarówno dla studentów, rodzin z dziećmi oraz osób chcących rozwijać swoją karierę.

   

  Mieszkania Częstochowa - oferty

  W Częstochowie dostępne jest 98 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 26 m2 do 67098 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Częstochowie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 121 kawalerek na sprzedaż;
  • 156 2-pokojowych mieszkań na sprzedaż;
  • 161 3-pokojowych mieszkań na sprzedaż;
  • 17 4-pokojowych mieszkań na sprzedaż;
  • 1 5-pokojowe i więcej mieszkanie na sprzedaż.
  Jeśli chcesz kupić mieszkanie w Częstochowie z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 10 mieszkań na sprzedaż z ogródkiem;
  • 116 mieszkań na sprzedaż z balkonem;
  • 23 mieszkania na sprzedaż z tarasem.

  Nie łatwo trafić na ogłoszenie “sprzedam mieszkanie Częstochowa”, które spełni wszystkie oczekiwania. Dzięki filtrom gethome.pl znajdziesz zarówno interesujące nowe inwestycje od dewelopera, jak i mieszkania bezpośrednio Częstochowa.

  Pilnie sprzedam lub pilnie kupię mieszkanie w Częstochowie? Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości gethome.pl.

  Rynek wtórny Częstochowa

  Interesuje Cię rynek wtórny? Częstochowa oferuje 89 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 26 m2 do 67098 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Częstochowie to 800 m2.

  Chcesz kupić mieszkanie Częstochowa bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Pilnie sprzedam lub pilnie kupię? Niezależnie czego szukasz, dzięki gethome.pl możesz zarówno znaleźć klienta zainteresowanego rynkiem wtórnym w Częstochowie, jak i swoje wymarzone mieszkanie bezpośrednio od właściciela. Znajdź i zamieszkaj dzięki gethome.pl.

  Nowe mieszkania Częstochowa - rynek pierwotny

  Interesuje Cię rynek pierwotny? Częstochowa oferuje 367 nowych mieszkań w 5 inwestycjach deweloperskich. Nowe mieszkania Częstochowa czekają właśnie na Ciebie!

  Średnia powierzchnia mieszkań na rynku pierwotnym w Częstochowie to 50 mkw.

  Najmniejsze nowe mieszkanie ma 27 mkw. Największe mieszkanie od dewelopera ma powierzchnię 112 mkw.

  Już teraz dowiedz się, jak wygląda wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim, znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M w nowej inwestycji w Częstochowie.

  Ceny mieszkań w Częstochowie

  Zastanawiasz się, ile kosztują nowe inwestycje od dewelopera lub mieszkania bezpośrednio od właściciela z rynku wtórnego w Częstochowie? Przeglądając ogłoszenia spod znaku "sprzedam mieszkanie Częstochowa", zobaczysz, że:

  • średnia cena mieszkania na sprzedaż w Częstochowie to 8 136 zł za m2;
  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Częstochowie to 5 438 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Częstochowie to z kolei wydatek średnio 8 918 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Częstochowie? Powtarzasz sobie "kupię mieszkanie w Częstochowie", nie zważając na stawki? Uwzględnij, że jak wynika z naszej bazy:

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Częstochowie (bezpośrednio lub z pomocą pośrednika) znajdziesz w cenie 5 367 840 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Częstochowie wynosi 11 000 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Częstochowie należy zapłacić 1 161 140 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 10 321 zł/m2.

  Tanie mieszkania Częstochowa. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Interesują Cię tanie mieszkania? Częstochowa bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Częstochowie to wydatek 250 125 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 7 323 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 180 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 80 zł/m2.

  Tanie mieszkania Częstochowa? Okazja? Bezpośrednio i pilnie? Te i wiele więcej ofert znajdziesz dzięki gethome.pl.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: