Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Częstochowa

  - 440 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 352 mieszkania na sprzedaż w Częstochowie

  Rynek wtórny - 88 mieszkań na sprzedaż w Częstochowie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Częstochowie

  Częstochowa to 13. miasto w Polsce zarówno pod względem powierzchni (ponad 159 km²), jak i liczby mieszkańców (ponad 219 tys. osób). Miasto jest centralnym punktem aglomeracji częstochowskiej, ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i administracyjnym, a także głównym ośrodkiem kultu maryjnego i pielgrzymowania w Polsce. Jak wygląda rynek nieruchomości w Częstochowie? Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania w Częstochowie? Sprawdź.

  Częstochowa – doskonała infrastruktura

  Częstochowa to duże miasto, które ma wiele do zaoferowania swoich mieszkańcom. Częstochowianie mogą skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej czy kulturalnej i rozrywkowej, nie brakuje tutaj również pracy. Na terenie miasta działa około 26 tysięcy przedsiębiorstw, stanowi ono ośrodek Częstochowskiego Okręgu Przemysłowego. Dzięki występowaniu rud żelaza, od lat prężnie działa tutaj przemysł metalowy.

  Do największych zakładów przemysłowych, a przy tym największych pracodawców należą między innymi: jedna z największych hut w Polsce - ISD Huta Częstochowa, huta szkła Guardian Częstochowa, założona w 1894 roku Odlewnia Żeliwa Wulkan, czy ViperPrint - jedna z największych drukarni internetowych w kraju. Ponadto na terenie Częstochowy działa kilka centrów handlowych oraz mniejszych sklepów i marketów. Nie brakuje również punktów usługowych, gastronomii czy hoteli.

  Częstochowa jest też świetnie skomunikowana. Miasto przecina sieć dróg krajowych i autostrad, w tym autostrada A1 łącząca Trójmiasto, Toruń, Łódź i Gliwice; droga krajowa nr 43 do Wielunia czy drogi krajowe nr 46 i 91, którymi dojechać można do Kłodzka, Opola, Tczewa czy Piotrkowa Trybunalskiego. Na terenie miasta działa kilka stacji kolejowych, z których kursują połączenia dalekobieżne do Olsztyna, Krakowa czy na Hel oraz połączenia podmiejskie. W Częstochowie uruchomiony został jeden z młodszych systemów komunikacji tramwajowej, dzisiaj przez miasto prowadzi sieć o długości 14,7 km. Poza tym w Częstochowie jeżdżą 24 autobusy miejskie i 8 autobusów podmiejskich.

  Nieruchomości w Częstochowie – dlaczego warto?

  Rozbudowana oferta edukacyjna to zdecydowany atut miasta. W Częstochowie funkcjonuje ponad 40 przedszkoli i około 50 szkół podstawowych. Wśród szkół średnich są liczne licea ogólnokształcące oraz Techniczne Zakłady Naukowe czy Zespół Szkół Ekonomicznych. Częstochowa posiada również szkoły wyższe, w tym Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza, Politechnika Częstochowska oraz Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki. Ponadto na uczniów czekają także szkoły policealne oraz szkoły artystyczne - plastyczne i muzyczne.

  Najpopularniejsze obiekty sportowe to stadion żużlowy Arena Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa oddana do użytku w roku 2012 oraz Hala Polonia. W mieście prężnie działają liczne kluby sportowe, jak klub siatkarski AZS Częstochowa, klub piłkarski Raków Częstochowa oraz klub żużlowy Włókniarz Częstochowa. W wolnych chwilach mieszkańcy mogą wybrać się na wiele wydarzeń kulturalnych. Na co dzień działają tutaj Muzeum Częstochowskie, w skład którego wchodzi Galeria Dobrej Sztuki, Ratusz miejski czy Rezerwat archeologiczny kultury łużyckiej; na uwagę zasługuje też Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana oraz Teatr im. Adama Mickiewicza. Rozrywki można poszukać również w 3 kinach oraz na cyklicznych festiwalach muzycznych. Najpopularniejsze z nich to ReggaeON, Jazz Spring Częstochowa oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.

  Nieruchomości w Częstochowie – co je wyróżnia?

  Częstochowa to również szeroki rynek nieruchomości. Na sprzedaż znajdziemy liczne obiekty zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Nowe mieszkania w Częstochowie to zwykle nowoczesne osiedla bloków, które oferują przekrój metrażowy (od 25 do nawet 100 m²) oraz liczne udogodnienia. Rynek pierwotny w Częstochowie zapewnia przestronne tarasy czy ogródki, komórki lokatorskie, rowerownie, atrakcyjne place zabaw czy stacje do ładowania aut elektrycznych. Standardem są także naziemne i podziemne miejsca postojowe. Rynek wtórny w Częstochowie to ogromny przekrój nieruchomości. Znajdziemy tu kameralne kawalerki i przestronne apartamenty, ale na rynku jest także wiele obiektów wolnostojących oraz w zabudowie szeregowej. W zależności od dzielnicy - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miasto jest atrakcyjne zarówno dla studentów, rodzin z dziećmi oraz osób chcących rozwijać swoją karierę.

   

  Mieszkania Częstochowa - oferty

  W Częstochowie dostępne  93 oferty mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Częstochowie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (117 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (153 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (156 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (13 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (13 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Częstochowa, jak i mieszkania bezpośrednio Częstochowa.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Częstochowa

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Częstochowie mamy 88 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 29 m2 do 112 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Częstochowie to 54 m2.

  Ceny mieszkań w Częstochowie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Częstochowie to 8 113 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Częstochowie to 5 925 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Częstochowie to z kolei wydatek średnio 8 870 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Częstochowie?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Częstochowie znajdziesz w cenie 993 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Częstochowie wynosi 10 990 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Częstochowie należy zapłacić 1 161 140 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 10 321 zł/m2.

  Tanie mieszkania Częstochowa. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Częstochowie to wydatek 250 125 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 7 323 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 166 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 2 307 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: