Dzielnica Targówek

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 05.07.2019

Targówek jest coraz chętniej wybierany jako miejsce zamieszkania. Co warto o nim wiedzieć? Jakie atrakcje oferuje mieszkańcom? Sprawdź na Gethome.

Z pewnością dogodny dojazd do centrum, liczne punkty usługowe i parki sprawiają, że Targówek jest coraz chętniej wybierany jako miejsce zamieszkania. Ponadto ceny nieruchomości są atrakcyjniejsze niż w dzielnicach Warszawy, takich jak Mokotów, Białołęka czy Żoliborz. Około 30% powierzchni dzielnicy zajmują tereny zielone. Targówek posiada wiele ścieżek rowerowych, co w dobie rosnącej popularności tej aktywności jest ogromną zaletą. Dzieci  nie mogą narzekać także na dobrze wyposażone place zabaw.

Minusem Targówka może być dłuższy dojazd do centrum. Otwarta w 2019 r. II linia metra znacznie ułatwiła komunikację. Mimo wszystko, liczne zalety tej dzielnicy sprawiają, że w tej części Warszawy powstaje coraz więcej nieruchomości i inwestycji.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania na sprzedaż Targówek

domy na sprzedaż Targówek

1. Informacje ogólne

Położenie Targówka na mapie

Targówek to jedna z 18 dzielnic miasta stołecznego, położona na prawym brzegu Wisły, na peryferiach stolicy. Od centrum oddalony jest o 8 km. Dzielnica od północy sąsiaduje z Białołęką, od południa z Pragą-Południe, od wschodu z Rembertowem oraz miastami Ząbki i Marki, a od zachodu z dzielnicą Praga-Północ.

Miejski System Informacji dzieli Targówek na:

Z kolei mieszkańcy uznają: Targówek (tzw. Targówek Właściwy), Bródno, Zacisze, Elsnerów i Targówek Przemysłowy. Ta ostatnia część położona jest w okolicach dawnych fabryk, także nie cieszy się specjalną sympatią mieszkańców.

Osiedle Amsterdam, Targówek Mieszkaniowy

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności: kto mieszka na Targówku?

Powierzchnia Targówka wynosi 24,22 km², a liczba mieszkańców 124 992 (stan na 01.2020). W tym 54,57% to kobiety, a 45,43% - mężczyźni. Ponadto, z każdym rokiem spada ilość mieszkańców w wieku produkcyjnym (stan na 2018 rok: 66 496 tys. os. w wieku 18-64 l.), a wzrasta liczba ludności w wieku nieprodukcyjnym (50 692 tys. os. poniżej 18 r.ż. i powyżej 64 r.ż.). Gęstość zaludnienia jest niejednorodna z największymi skupiskami ludności na Bródnie i Targówku Mieszkaniowym. Targówek zajmuje 5% Warszawy. Gęstość zaludnienia na Targówku wynosi 5 161 os./km², czyli np. mniej niż w warszawskim Śródmieściu i więcej niż na Białołęce.

Dla kogo dzielnica jest rekomendowana?

Studenci z pewnością będą zadowoleni z cen wynajmu pokojów i mieszkań, i dogodnego dojazdu na kampus Uniwersytetu Warszawskiego, na Starym Mieście. Rodziny z dziećmi będą mogły skorzystać z licznych placów zabaw, szkół i parków. Dzięki temu, że dzielnica jeszcze nie jest aż tak popularna, ceny mieszkań i gruntów są tutaj dość niskie, co powoduje, że deweloperzy stawiają coraz więcej inwestycji. Z pewnością zakup mieszkania w tej części Warszawy będzie opłacalny finansowo dla młodych rodzin.

Z kolei seniorzy na Targówku mają dobrą opiekę medyczną, kilka całodobowych aptek i przede wszystkim liczne parki, gdzie można pospacerować w ciszy. Dla osób starszych odbywają się także zajęcia pt: Gimnastyka dla seniorów. Osoby pracujące mogą mieć problem z dotarciem do pracy w inne części Warszawy – powodem są duże korki. Większe firmy i korporacje zlokalizowane są na Mokotowie w okolicach Domaniewskiej.

Osiedle Wilno, Elsnerów

Jak się mieszka na Targówku? Styl życia

W tej części Warszawy odnajdą się osoby lubiące ciszę i spokój oraz aktywność na świeżym powietrzu. Targówek sprzyja także młodym rodzicom, ponieważ dostępne są tu różnorodne atrakcje dla dzieci oraz szeroki wybór szkół i przedszkoli. Na Targówku żyje się bezpiecznie i swobodnie ze względu na liczne punkty usługowe, dostęp do opieki medycznej oraz nieco niższe ceny niż w pozostałych dzielnicach Warszawy.

Z pewnością miłośnicy nocnego życia będą zawiedzeni małą ilością klubów czy pubów, ale szybki dojazd do centrum i nocne autobusy mogą być rozwiązaniem tego problemu. W skrócie można powiedzieć, że na Targówku żyje się spokojnie i komfortowo.

Planowany rozwój na Targówku

Na Targówku planowana jest przebudowa ul. Kondratowicza oraz budowa ul. Nowotrockiej (odcinek od ul. św. Wincentego do ul. Radzymińskiej). Realizowany ma być też projekt Huśtawka dla niepełnosprawnych oraz Rekreacja na świeżym powietrzu dla seniorów. Ważną inwestycją jest odnowa obszaru Targówek Przemysłowy, który cały czas kojarzy się z fabrykami. W planie jest budowa drugiej linii tramwajowej na Bródnie. Trasa będzie prowadziła z Bródna na Zieloną Białołękę - od ul. Rembielińskiej, wzdłuż ul. Matki Teresy z Kalkuty do ul. Świętego Wincentego, a po skręcie do ul. Głębockiej.

Sprawdź informacje o innych dzielnicach Warszawy na blogu Gethome.pl:

Targówek - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Na Targówku nie można się nudzić. Wysoki poziom życia w tej dzielnicy spowodowany jest licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zabytkowy Cmentarz Bródnowski pod względem liczby pochowanych (ok. 1,2 mln) jest jednym z największych cmentarzy w Europie. Na jego terenie znajdują się 2 kościoły – kościół św. Wincentego oraz kościół Matki Boskiej Częstochowskiej. Cmentarz przecinają 3 aleje – Aleja Główna, Aleja Szeroka, Aleja Lipowa.

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego został wzniesiony w okresie międzywojennym w stylu zakopiańskim. Świątynia powstała z drewna dostarczonego przez kolejarzy. Drewniana kamienica Paprockiego to przykład typowej zabudowy Targówka przedwojennego. Teatr Rampa znajduje się w Parku „Wiecha”. Miłośnicy sztuki znajdą tutaj wiele musicali i spektakli. Co roku przed świętami grana jest Opowieść Wigilijna. W teatrze działa także galeria sztuki.

Kamienice przy ul. Tykocińskiej to stare, przedwojenne zabudowania. Większość z nich powstała w latach 20. X wieku i do dziś zachwyca niecodziennym klimatem. Zalew Bardowskiego to jedna z większych inwestycji w ostatnim czasie. Na terenie zalewu można skorzystać z piaszczystej plaży, strzeżonego kąpieliska, a nawet z wakeboardingu za drobną opłatą. Przy zalewie znajdują się plac zabaw i siłownia plenerowa.

Park Rzeźby powstał w Parku Bródnowskim w 2009 r. Wystawy dostępne są przez całą dobę, a oprócz nich cały park jest bogaty w rzeźby i instalacje artystyczne.

Zalew Bardowskiego

Czy Targówek to bezpieczna dzielnica?

Mówi się, że Targówek to nie najbezpieczniejsza dzielnica w Warszawie. Jednak wedle doniesienia straży miejskiej i policji jest nieco inaczej. Na Targówku problematyczni są tzw. blokersi, który niszczą wyposażenia bloków i wybijają szyby. Do uciążliwych problemów należą również: wyrzucanie odpadów na terenie Targówka Fabrycznego, osoby bezdomne śpiące na klatkach i nielegalny handel na chodnikach. Według policji Targówek nie jest tak niebezpieczny, jak może się wydawać. Podobną liczbę przestępstw odnotowują takie dzielnice, jak Ursynów i Włochy.

Targówek -  oferta dla dzieci

Targówek oferuje bogatą ofertę dla dzieci. Poniżej zostały wymienione najważniejsze.

 • Gród Bródno położony jest na terenie grodu obronnego. Swego czasu była to najstarsza osada na terenie Warszawy. Obecnie mieści się tam odbudowany fort. W środku funkcjonują atrakcje dla dzieci – zjeżdżalnia, tor przeszkód i wieża strażacka.

 • Plac zabaw przy Kanale Zaciszańskim (ul. Kanałowa) to bardzo duży i rozbudowany obiekt dla maluchów. Na jego terenie działają: tyrolka, zjeżdżalnia, trampoliny, figurki ślimaków, żab i innych zwierząt z lasu.

 • Plac zabaw w Parku Bródnowskim jest bardzo dobrze wyposażony i najlepiej będą się w nim bawiły dzieci w wieku od czterech lat. Ziemię wyłożono ogumieniem, które przypomina mapę świata, a w okolicy funkcjonują huśtawki, karuzele, hamaki, zjeżdżalnie i tor przeszkód.

 • W Ogrodzie Sensorycznym w Parku Bródnowskim znajdują się zamgławiacze, boiska, karuzela, huśtawka typu bocianie gniazdo, piaskownica dla dzieci na wózkach inwalidzkich, ścianki sensoryczne i edukacyjne. Jego głównym założeniem jest oddziaływania na wszystkie pięć zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku.

Teatr Rampa, na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego

2. Komunikacja na Targówku

Ile trwa dojazd z Targówka do centrum?

Mimo że Targówek częściowo leży na obrzeżach Warszawy, to oddalony jest od centrum zaledwie o 8 km. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej do Śródmieścia można dojechać autobusem w ciągu 20 minut. W godzinach szczytu (rano i po południu) ten czas może wydłużyć się do 45 minut, w zależności od konkretnego punktu wyjazdu z dzielnicy. Rowerem do centrum dojedzie się w niecałe pół godziny, a samochodem w 20 min.

Tramwaje na Targówku

Na Targówek można dojechać tramwajami linii nr 1 i 28 do stacji metra Dworzec Gdański. Dodatkowo linia 4 kursuje na Most Gdański. Do Dworca Wileńskiego dojazd zapewniają linie 3 i 25.

Autobusy na Targówku

W dzielnicy funkcjonują linie, które dowożą mieszkańców do stacji metra Dworzec Gdański, Ratusz Arsenał czy Dworzec Wileński. Autobusy kursują przez całą dobę. Po godzinie 23:00 dostępne są linie nocne.

Najważniejsze linie autobusowe:

 • linia 112 (CH Marki -Karolin),
 • linia 126 (Nowodwory - CH Targówek),
 • linia 169 (Dworzec Wschodni (Kijowska) - Bródno-Podgrodzie);
 • linia 256 (PKP Zacisze-Wilno - Zaułek Szkoła),
 • linia 345 (Maczka- Metro Trocka),
 • linia 500 (Bródno-Podgrodzie - Rondo „Radosława”),
 • linia 527 (Grodzisk - Metro Targówek Mieszkaniowy).

Linie nocne:

 • linia N02 (Marysin - Metro Młociny),
 • linia N11 (Os. Derby -Dworzec Centralny),

Metro na Targówku

Na Targówku znajuje się 5 stacji II linii metra:

 • Trocka;
 • Targówek Mieszkaniowy;
 • Zacisze;
 • Kodratowicza;
 • Bródno.

Metro Targówek Mieszkaniowy

Dworce i zajezdnie na Targówku

Na terenie Targówka znajduje się pętla autobusowa Bródno-Podgrodzie w obrębie skrzyżowania ulic Krasnobrodzkiej i Chodeckiej. Pętla CH Marki mieści się na pograniczu Warszawy i Marek, na parkingu przed Centrum Handlowym M1 i Parkiem Handlowym Targówek. Pętla autobusowa CH Targówek znajduje się przy ul. Głębockiej.

PKP Zacisze

Targówek – ścieżki rowerowe

Targówek to dzielnica, która jak najbardziej nadaje się do jazdy na rowerze zarówno użytkowo, jak i rekreacyjnie ze względu na dużą ilość ścieżek rowerowych. Na Targówku można także wypożyczyć rowery miejskie za pomocą aplikacji na telefon. Stacje Veturilo znajdują się np. na ul. Witebskiej, na kładce przy Piotra Skargi, Bukowieckiej 37, Wysockiego 10, Rembielińskiej 1, Kondratowicza 37A.

Ścieżki rowerowe na Targówku:

 • Kondratowicza (Rembielińska Park Leśny Bródno) - długość ścieżki: 2,14 km,
 • Rembielińska (Kondratowicza Budowlana) - długość ścieżki: 1,21 km,
 • Budowlana (Odrowąża Św. Wincentego) - długość ścieżki: 1,7 km,
 • Odrowąża (Rondo Żaba Budowlana) - długość ścieżki: 1,45 km.

Główne ulice na Targówku

Przez Targówek przebiega droga ekspresowa S8 prowadząca od Wrocławia do Białegostoku. Głównymi ulicami dzielnicy są Radzymińska i Kondratowicza.

Metro na Targówku

Przez Targówek przebiega II linii metra, w tej dzielnicy wybudowano aż 5 stacji. Metro bardzo usprawniło komunikację miejską. Nie tylko szybciej można się dostać w inne części Warszawy, ale i korki w godzinach szczytu znacznie się zmniejszają. W planach jest budowa obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od Ronda Wiatraczna do Ronda Żaba. Na początkowym etapie ma zostać wybudowany odcinek od Ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej.

Bródno, Trasa S8

Ocena redakcji

Osoby szukające mieszkania z dobrym dojazdem do centrum powinny skupić się na ofertach nieruchomości zlokalizowanych w okolicach Zacisza, Bródna czy ul. Kondratowicza, gdzie w ciągu kilka lat ma powstać II linia metra. Z pewnością zaletą Targówka jest stosunkowo szybki dojazd do centrum, biorąc pod uwagę, że dzielnica znajduje się na peryferiach Warszawy. Przepustowość ulic mogłaby być lepsza np. przy ul. Kondratowicza, Głębockiej i przy skrzyżowaniu Radzymińskiej z Młodzieńczą.

Dużą zaletą są autobusy nocne, które przejeżdżają przez cały Targówek. Ocena redakcji jest pozytywna ze względu na rozwój Targówka np. pod kątem metra.

3. Edukacja

Żłobki na Targówku

Na terenie Targówka znajduje się 9 żłobków, w tym 5 niepublicznych. Do ich największych zalet należą: kameralność, małe grupy, domowe warunki i rodzinne relacje. Rodzice z Targówka powinni rok wcześniej zapisać dziecko do żłobka publicznego, ponieważ występuje duże obłożenie. W przypadku placówek niepublicznych nie ma kolejek.

Przedszkola na Targówku

Na terenie Targówka znajdują się 23 przedszkola publiczne i 30 niepublicznych. Większość placówek oferuje dodatkowe zajęcia np. język angielski, niemiecki, rytmikę, plastykę, a w przedszkolach terapeutycznych skorzystać można także z integracji sensorycznej. Do ośrodka publicznego warto zapisać dziecko minimum rok wcześniej, ponieważ mimo bogatej oferty placówek obłożenie jest spore.

Szkoły podstawowe na Targówku

Na Targówku znajduje się 15 (w tym 4 z oddziałami integracyjnymi) publicznych szkół podstawowych i 5 niepublicznych. Szkoły podstawowe często wyposażone są w nowoczesne hale sportowe i sale komputerowe. Specjalną uwagę poświęca się także dzieciom z dysleksją. Rodzice dzieci z Targówka nie mają większych problemów z zapisem pociech do podstawówki ze względu na dużą ilość tychże placówek. Planowana jest realizacja projektu Siłownia plenerowa przy Szkole Podstawowej nr 52 i inicjatywa Defibrylatory do Szkół Podstawowych na Targówku.

Plac Zabaw, Targówek Mieszkaniowy

Licea i technika na Targówku

Na Targówku znajduje się 5 liceów ogólnokształcących, 1 policealna szkoła zawodowa, 3 zespoły szkół, w tym 1 z oddziałami integracyjnymi, oraz 1 Polonijne Liceum. Wybór jest bardzo duży i rodzice najczęściej nie narzekają na rekrutację oraz ilość miejsc do szkół ponadgimnazjalnych.

Popularne szkoły na Targówku

Na terenie Targówka znajduje się także Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia pod patronatem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Muzyków "Missio Musica". W ofercie znajduje się m.in. nauka gry na pianinie, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, skrzypcach oraz zajęcia muzyczne dla przedszkolaków.

Ocena redakcji

Targówek to dzielnica z dobrze ocenianą oświatą. Oferta przedszkoli i szkół jest bardzo bogata zarówno pod kątem publicznych, jak i niepublicznych placówek. Każda z nich oferuje dodatkowe zajęcia dla dziecka. Na Targówku znajduje się szkoła muzyczna, która jest wysoko oceniana przez mieszkańców. Z dzielnicy w ciągu 20-30 min. można się dostać na kampus Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie znajduje się większość wydziałów. W ciągu 40 min. da się dojechać do Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Ocena redakcji jest zatem pozytywna.

Osiedle Amsterdam

4. Jak się mieszka na Targówku? Parki i rekreacja w dzielnicy

Las Bródnowski (powierzchnia: 134,08 ha) zajmuje obszar wyciętej w XIX wieku Puszczy Bródnowskiej, która została wykarczowana pod łąki dla Bródna Starego. W lesie dominują sosny na piaszczystych wzniesieniach, a także olsy i wikliny. Las został wyposażony w sprzęt małej architektury: ławki i stoliki. Znajdują się tu ślady rosyjskiego Fortu Lewicpol. Na terenie lasu ciągnie się ścieżka dydaktyczna Nauka poszła w las, gdzie można zapoznać się z tematyką historyczną, przyrodniczą, archeologiczną i geograficzną.

Park Wiecha to świetne miejsca na spacer. Są tutaj fontanny, boisko do koszykówki, a nawet tor do jazdy na wrotkach. Park Wiecha warto odwiedzić latem, kiedy rośnie piękny bluszcz. Na Targówku w Ośrodku Sportu i Rekreacji znajduje się Pływania Polonez. W ramach usług można zapisać się na naukę pływania i aqua aerobic. Prowadzone są także zajęcia dla niemowląt. W ramach pływalni skorzystać można także z masażu, gejzerów wodnych czy sauny. Dzieci poniżej 4 r.ż. korzystają z basenu bezpłatnie.

W dzielnicy mieści się także Kompleks Basenów Rehabilitacyjnych Muszelka. Basen sportowy ma 6 torów oraz jeden, który ułatwia wejście osobom niepełnosprawnym. Pływalnia wyposażona jest m.in. w saunę, jacuzzi i basen rehabilitacyjny.

Na Targówku można skorzystać z sieci siłowni Energy Fitness i Calypso Fitness. W ramach zajęć można skorzystać z usług trenera indywidualnego (za dodatkową opłatą), sauny, zumby czy zajęć na zdrowy kręgosłup. Oferta jest bardzo szeroka. Na Targówku funkcjonują również siłownie plenerowe. Na każdym placu treningowym znajdują się: twister, orbitrek, wioślarz, wahadło, wyciskacz i biegacz. Większość siłowni mieści się na skwerach, w parkach czy przy placach zabaw. Z pewnością okolica sprzyja treningom.

Na Targówku można skorzystać także z kortów tenisowych w Kangur Klub. W CH Targówek znajduje się Squash City, gdzie warto wynająć boisko na squasha lub zarezerwować zajęcia z trenerem.

Park Bródnowski Warszawa Targówek

Park Bródnowski

5. Gastronomia i kultura

Poniżej wymienionych zostało kilka restauracji na Targówku, które cieszą się dobrymi opiniami mieszkańców i nie tylko:

 • Buri Sushi (ul. Borzykowska 43) to mała, klimatyczna restauracja z kuchnią japońską i koreańską;
 • Bałkańska Dusza (ul. Kanałowa 6) to specjały wprost z południa Europy. Tutaj można skosztować m.in.  ośmiornicy, baklavy czy combra jagnięcego;
 • Basmati (ul. Borzykowska 43) serwuje kuchnię indyjską, tajską i nepalską, a wystrój lokalu jest bardzo klimatyczny;
 • Bar Mleczny Kefirek (ul. Kondratowicza 23) serwuje polskie, domowe obiady w atrakcyjnych cenach;
 • Bar Restauracyjny Stokrotka (ul. Kondratowicza 23) to idealne miejsce na smaczny i niedrogi lunch;
 • Bar-B-Que Music & Grill (ul. Barkocińska 6) to restauracja, która nawiązuje do prawdziwego, amerykańskiego dinera;
 • Bella Napoli (Kondratowicza 18) – słynna sieciówka pizzerii zawitała także na Targówek.

Warto zwrócić również uwagę na pasaż gastronomiczny przy ul. św. Wincentego, w którym znajdują się m.in. Geisha Sushi, Creme de la Creme, Autorskie Bistro, Ręczna Robota. Na Targówku nie brakuje dobrej kuchni, a jednym z dzielnicowych znaków rozpoznawczych stała się cukiernia Doux – laureat wielu konkursów.

Mieszkańcy Targówka mają dostęp do szerokiej oferty kulturalnej. W CH Targówek funkcjonuje Multikino, a na terenie dzielnicy mieści się Teatr Rampa. W repertuarze tego ostatniego znajduje się m.in. spektakl Kobiety na skraju załamania nerwowego zrealizowany na podstawie filmu Pedro Almodovara. Ponadto, w Teatrze Rampa można zobaczyć kultowe przedstawienia pt.: Pinokio i Awantura o Basię.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek gromadzi literaturę polską i światową. Ponadto instytucja organizuje animacje i wydarzenia kulturalne, które mają służyć integracji mieszkańców. Obecnie Biblioteka Publiczna to nowoczesne centrum informacji z dostępem do internetu i e-książek.

Na warszawskim Targówku działa Dom Kultury Zacisze. Celem instytucji jest edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę. Działa w oparciu o współpracę z ośrodkami w kraju i za granicą. W ramach domu kultury można rozwinąć się w obszarach związanych z malarstwem, sztuką witrażu, tkactwem i tkaniną, tańcem oraz teatrem i muzyką. Dom Kultury Zacisze organizuje także zajęcia dla seniorów oraz warsztaty dla dzieci.

Sprawdź przewodnik portalu GetHome.pl po haśle mural warszawa - kliknij i poznaj najlepsze dzieła artystów ulicznych.

Galeria Łodygowa, Targówek Zacisze

6. Zdrowie na Targówku

Targówek znajduje się na wysokiej pozycji ze względu na niewielkie zanieczyszczenie powietrza. Oczywiście jest to zależne od danej części dzielnicy. Przykładowo, na Zaciszu smog jest o wiele mniejszy niż na Targówku Fabrycznym, który ma przemysłowy charakter. Duża liczba terenów zielonych korzystnie wpływa na redukcję smogu.

W 2018 r. zrealizowano projekt Wiem czym oddycham! – na ul. Kondratowicza postawiono tablicę informującą o poziomie zanieczyszczenia powietrza, aby mieszkańcy na bieżąco znali jego stan. Czystość wody płynącej w kranach jest kontrolowana przez przedsiębiorstwa wodno -kanalizacyjne. Podobnie, jak w innych dzielnicach w Warszawie, „kranówka” na Targówku jest zdana to picia. Warto jednak zaopatrzyć się w czajniki z filtrem, aby uzyskać krystaliczne czystą wodę

Na terenie dzielnicy działa Mazowiecki Szpital Bródnowski z kilkunastoma specjalistycznymi oddziałami (np. Pracownia Hemodynamiki, Zespół Oddziałów Neurologii, Zespół Oddziałów Ginekologii i Położnictwa, Pracownia EEG). Jest to jedna z większych i ważniejszych placówek w Warszawie. Na Targówku funkcjonuje nocna/świąteczna pomoc lekarska (ul. Kondratowicza 27B). Na Zaciszu znajduje się Szpital Centrum Medyczne Enel-Med. Na Targówku działa wiele przychodni i poradni dla dzieci i dorosłych.

W dzielnicy funkcjonuje kilka aptek, które są czynne całą dobę (np. oddział na ul. Starzyńskiego 10, ul. Łojewska 6, ul. Turmoncka 22). Istnieje także możliwość zamówienia potrzebnych leków. Jakość opieki medycznej stoi na wysokim poziomie i spotka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Rodziny na Targówku mają dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu.

7. Targówek: sklepy, hipermarkety i lokalne bazary

Na terenie Targówka działa wiele supermarketów i większych marketów np. Biedronka, Carrefour, Piotr i Paweł. Największą powierzchnię handlową stanowią CH Targówek i kilka kilometrów dalej IKEA. Z kolei CH Renova położone jest w samym centrum Targówka, w bliskiej odległości od Parku Bródnowskiego. Targówek oferuje szeroki wybór fryzjerów i kosmetyczek na każdą kieszeń. W dzielnicy nie brakuje sklepów 24-godzinnych i stacji benzynowych.

CH Atrium Targówek, Bródno Podgrodzie

8. Wady i zalety mieszkania na Targówku

Plusy:

 • dużo terenów zielonych i ścieżek rowerowych,
 • wysoki poziom edukacji szkół i przedszkoli,
 • dobre połączenia autobusowe w kierunku metra i centrum,
 • niskie ceny mieszkań.

Minusy:

 • niewielka ilość kin, teatrów i centrów kultury,
 • mała ilość miejsc parkingowych,
 • dużo przedwojennych i zniszczonych budynków,


Plusem Targówka są liczne parki i tereny zielone, a także dobrze rozwinięta komunikacja autobusowa w stronę centrum i metra. Dzielnica cieszy się popularnością ze względu na wysoki poziom edukacji oraz niskie ceny mieszkań. Powoli nowe inwestycje zastępują przedwojenne budynki. Największym minusem są korki do Metra Ratusz Arsenał oraz słaba oferta kulturalna. Mała ilość kin i teatrów sprawia, że mieszkańcy muszą szukać rozrywki poza swoją dzielnicą.

Panorama Targówka

Czy Targówek jest przyjazny dla zwierząt?

Targówek jest dzielnicą bardzo przyjazną dla zwierząt. To właśnie tutaj powstał specjalny Psi Park. Kompleks składa się z czterech części o łącznej powierzchni około 4 500 m2. Na jego terenie znajduje się: plac dla dużych psów, plac dla małych psów, plac indywidualny oraz tor przeszkód. Jest to prawdziwy fenomen dla czworonogów i ich właścicieli. Na Targówku można również odwiedzić knajpy, które są przyjazne dla zwierząt. 

9. O tym się mówi na Targówku

Obecnie na Targówku „najgorętszym” tematem jest II linia metra, która przebiega przez tę dzielnicę. Na pewno metro pozwoli szybciej dostać się w inne miejsca, w Warszawie oraz zmniejszą się korki. Kolejnym istotnym aspektem jest rozbudowa i modernizacja spalarni śmieci na Targówku Fabrycznym. Budowa tego zakładu sprawi, że Warszawa przestanie potrzebować składowiska śmieci np. na Radiowie. Mieszkańcy są zadowoleni z budowy spalarni, ponieważ dzięki temu na osiedlu będzie panował większy porządek, a spalarnia korzystnie wpłynie na środowisko i komfort mieszkańców.

Dystrybutor mięsa chce zbudować na Targówku w okolicach cmentarza Bródnowskiego sortownię drobiu. Lokatorzy do tego pomysłu podchodzą sceptycznie ze względu na odpady, smród i wzmożony ruch samochodów. Kilkukrotnie protestowali przeciw budowie sortowni. Z kolei prezes tejże firmy uspokaja mieszkańców, że obiekt będzie ekologiczny, a instalacje przyjazne dla środowiska. Obecnie firma ma pozwolenie na budowę sortowni drobiu.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: