Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Knurów

  - 18 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań na sprzedaż w Knurowie

  Rynek wtórny - 19 mieszkań na sprzedaż w Knurowie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Knurowie

  Należący do woj. śląskiego Knurów to średniej wielkości miasto o bardzo atrakcyjnym położeniu. Graniczy z Gliwicami, a więc zapewnia bliskość aglomeracji katowickiej, a jednocześnie znajduje się na uboczu, dzięki czemu jest spokojne i zaciszne. W obrębie Knurowa znajdują się też autostrada A1, droga krajowa nr 78 oraz drogi wojewódzkie 924 i 921, co zapewnia dobrą komunikację zarówno z pobliskimi miejscowościami, jak i dalszymi zakątkami kraju. Gospodarka opiera się na przemyśle wydobywczym, który przyciąga do Knurowa nowych mieszkańców. Dowiedz się więcej o tutejszym rynku nieruchomości. 

  Knurów cieszy się dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o zakup nieruchomości. Mają na to wpływ między innymi jego atrakcyjna lokalizacja i przystępne ceny. Wybór na rynku wtórnym jest dość różnorodny, choć nie można tu liczyć na taką liczbę ogłoszeń jak w większych miastach. W Knurowie są też budowane nowe inwestycje wielorodzinne, oferujące nabywcom wyższy standard i nowoczesne udogodnienia.

  Najczęściej mieszkania w Knurowie mają 2 lub 3 pokoje. Dość często spotykane są również kawalerki, które mają spory potencjał inwestycyjny ze względu na popularność wynajmu w tym mieście. Bardziej wymagający nabywcy mogą znaleźć również większe mieszkania w Knurowie. Niejednokrotnie są to mieszkania bezczynszowe w kameralnej zabudowie, idealne dla poszukiwaczy spokoju i prywatności.

  Mieszkania w Knurowie – gdzie ich szukać?

  W Knurowie najgęstsza zabudowa skupia się przy północnej granicy miasta i to właśnie tam najczęściej można znaleźć mieszkania. Są one zlokalizowane głównie w starszych budynkach, choć znajdują się tam również nowe inwestycje, takie jak Aleja Lipowa. Na południu miasta można szukać tańszych lokali, także tych bezczynszowych. Wśród osób poszukujących oszczędności zainteresowaniem cieszą się np. mieszkania na Szczygłowicach czy Nowym Dworze.

  Mieszkania Knurów - oferty

  W Knurowie dostępne jest 18 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 34 m2 do 106 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Knurowie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (14 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (4 oferty)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (1 oferta)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Knurów, jak i mieszkania bezpośrednio Knurów.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Knurów

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Knurowie mamy 19 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 34 m2 do 106 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Knurowie to 51 m2.

  Ceny mieszkań w Knurowie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Knurowie to 5 923 zł za m2;

   Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Knurowie?

   • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Knurowie znajdziesz w cenie 549 000 zł;
   • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Knurowie wynosi 8 000 zł/m2;

   Tanie mieszkania Knurów. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

   Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 79 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 1 880 zł/m2.

   Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

   Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

   Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: