Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Kraków, Grzegórzki

  - 198 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 64 mieszkania na sprzedaż na Grzegórzkach

  Rynek wtórny - 141 mieszkań na sprzedaż na Grzegórzkach

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkanie na sprzedaż: Kraków Grzegórzki

  Grzegórzki to dzielnica Krakowa zlokalizowana na wschód od Starego Miasta. Grzegórzki dla wielu może być idealnym miejscem na znalezienie mieszkania na sprzedaż. Każdy entuzjasta wypoczynku na świeżym powietrzu doceni miejscowe tereny zielone - m.in. Grzegórzki Park. Mieszkanie na sprzedaż niedaleko centrum miasta pozwoli na szybki i wygodny dojazd do każdego ważnego miejsca w Krakowie. Jakie są jeszcze atuty mieszkań na sprzedaż na Grzegórzkach?

  Co oferują mieszkania na sprzedaż na Grzegórzkach?

  Oferta mieszkań na sprzedaż na Grzegórzkach jest interesująca pod kilkoma względami. Jej podstawowym atutem jest ogólna dostępność mieszkań na sprzedaż, którymi interesują się zarówno single, młode pary, studenci, jak i rodziny z dziećmi. Piękne mieszkania trzypokojowe, funkcjonalne dwupokojowe mieszkania przy ulicy Grzegórzeckiej czy kawalerki w dzielnicy Grzegórzki to dopiero początek.

  Oferowane na sprzedaż mieszkania dostępne są w różnorodnych metrażach, by jak najlepiej wpisać się w potrzeby danego kupującego. Zwykle w dzielnicy można spotkać mieszkania o powierzchni od zaskakujących 13 m2 do nawet 250 m2. Najmniejsze dostępne mieszkania na sprzedaż na Grzegórzkach mogą zaskoczyć, zważywszy na obecne przepisy dotyczące powierzchni użytkowej. Lokale te nazywane są mikrokawalerkami, a w skład mieszkania wchodzi jeden pokój z aneksem kuchennym. Zdecydowanie takie nieruchomości zasługują na tytuł najtańszych mieszkań w Krakowie.

  Jednak nowe osiedla powstające na terenie dzielnicy nie stanowią wszystkich ogłoszeń. Mieszkania z rynku wtórnego to również duża część oferty na Grzegórzkach, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się m.in. dwupoziomowe mieszkania 4-pokojowe zlokalizowane przy Alei Pokoju.

  Mieszkania na sprzedaż, Kraków Grzegórzki: bez pośredników i oferty agencyjne

  Kraków Grzegórzki to pod wieloma względami wyjątkowa lokalizacja. Jednakże trzeba pamiętać, że świetna lokalizacja ma swoją cenę. Przykładowo oferowane na sprzedaż 3-pokojowe mieszkanie położone na 2 piętrze wyjątkowej inwestycji Młyny Mogilska przy Grzegórzeckiej może kosztować znacznie więcej od położonych dalej od centrum miasta nieruchomości. Ceny mieszkań będą większe, gdy w pobliżu znajdują się ważne miejsca życia publicznego, na przykład Park Grzegórzki. Mieszkania na sprzedaż w atrakcyjnych częściach dzielnicy Grzegórzki średnio kosztują ponad 16 000 złotych za m2. Przy poszukiwaniu najlepszych nieruchomości trzeba pamiętać, że wraz ze zwiększającą powierzchnią cena za poszczególny m2 będzie maleć.

  Przy wyborze mieszkania trzeba sobie zadać wiele pytań. Jak się mieszka na Grzegórzkach, ile kosztuje nowe mieszkanie na Grzegórzkach czy które mieszkanie wybrać? Rynek nieruchomości w dzielnicy Grzegórzki oferuje zbalansowany podział pomiędzy nowymi mieszkaniami a tymi z rynku wtórnego. W zależności od potrzeb kupującego jedna z tych opcji może być korzystniejsza od drugiej. Rynek pierwotny znajdzie swoich zwolenników wśród osób, którym zależy na byciu pierwszym właścicielem. Kupowanie lokalu z dłuższą historią może wiązać się z problemami takimi jak zatajenie niektórych mankamentów.

  Rynek wtórny z drugiej strony cechuje się dużą różnorodnością lokalizacji czy układem samych mieszkań. Same mieszkania pozwalają zainteresowanym realnie sprawdzić ich stan podczas wizyty. Dzięki wybraniu się do już powstałego mieszkania można też sprawdzić stan samej klatki, temperament przyszłych sąsiadów oraz ocenić, czy znajduje się we właściwej okolicy.

  Mieszkania na sprzedaż, Grzegórzki Kraków: ulice Grzegórzecka i Aleja Pokoju jako inwestycja?

  Mieszkania znajdujące się w dzielnicy Kraków Grzegórzki mogą posłużyć jako dodatkowe źródło dochodu. Wynajem lokali blisko Starego Miasta zawsze znajdzie chętnych pośród wielu grup. Turyści zwiedzający Kraków, chętniej wybiorą mieszkania zlokalizowane nieopodal centrum ze względu na sprzyjające warunki. W przypadku mieszkań na wynajem nie można zapomnieć o studentach. Kraków to dom jednego z najbardziej prestiżowych szkół wyższych, jaki jest Uniwersytet Jagielloński. Co roku nie brakuje w mieście przyjezdnych studentów szukających swojego nowego lokum. W przypadku tej grupy najlepiej może się sprawdzić wynajem poszczególnych pokoi.

  Przykładowo mieszkanie 4-pokojowe o powierzchni 70 m2 zlokalizowane w dzielnicy Grzegórzki można podzielić na indywidualne pokoje na wynajem w celu zmaksymalizowania zysku gospodarza oraz większej dostępności dla osób o mniejszych wymaganiach dotyczących metrażu.

  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie małopolskim? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań na sprzedaż w krakowskich Grzegórzkach, na portalu GetHome.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: