Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Kraków, Grzegórzki

  - 209 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 54 mieszkania na sprzedaż na Grzegórzkach

  Rynek wtórny - 155 mieszkań na sprzedaż na Grzegórzkach

  Mieszkania na Grzegórzkach - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania na Grzegórzkach kawalerki:

  Na Grzegórzkach są 22 oferty kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 675 162 zł

  Średni metraż kawalerek to 32 m2

  Mieszkania na Grzegórzkach dwupokojowe:

  Na Grzegórzkach jest 90 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 908 936 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 44 m2

  Mieszkania na Grzegórzkach trzypokojowe:

  Na Grzegórzkach jest 50 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 1 249 585 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 61 m2

  Mieszkania na Grzegórzkach czteropokojowe:

  Na Grzegórzkach jest 45 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 1 777 191 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 90 m2

  Mieszkania bezpośrednio na Grzegórzkach - oferty deweloperów

   - 54 ogłoszenia

  Mieszkania używane na Grzegórzkach - oferty agencji nieruchomości

   - 155 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym - Kraków Grzegórzki

  Grzegórzki to dzielnica Krakowa zlokalizowana na wschód od Starego Miasta. Grzegórzki dla wielu może być idealnym miejscem na znalezienie mieszkania na sprzedaż. Każdy entuzjasta wypoczynku na świeżym powietrzu doceni miejscowe tereny zielone - m.in. Grzegórzki Park. Mieszkanie na sprzedaż niedaleko centrum miasta pozwoli na szybki i wygodny dojazd do każdego ważnego miejsca w Krakowie. Jakie są jeszcze atuty mieszkań na sprzedaż na Grzegórzkach?

  Co oferują mieszkania na Grzegórzkach?

  Oferta mieszkań na Grzegórzkach jest interesująca pod kilkoma względami. Jej podstawowym atutem jest ogólna dostępność mieszkań , którymi interesują się zarówno single, młode pary, studenci, jak i rodziny z dziećmi. Piękne mieszkania trzypokojowe, funkcjonalne dwupokojowe mieszkania przy ulicy Grzegórzeckiej czy kawalerki w dzielnicy Grzegórzki to dopiero początek.

  Oferowane na sprzedaż mieszkania dostępne są w różnorodnych metrażach, by jak najlepiej wpisać się w potrzeby danego kupującego. Zwykle w dzielnicy można spotkać mieszkania o powierzchni od zaskakujących 13 m2 do nawet 250 m2. Najmniejsze dostępne mieszkania na Grzegórzkach mogą zaskoczyć, zważywszy na obecne przepisy dotyczące powierzchni użytkowej. Lokale te nazywane są mikrokawalerkami, a w skład mieszkania wchodzi jeden pokój z aneksem kuchennym. Zdecydowanie takie nieruchomości zasługują na tytuł najtańszych mieszkań w Krakowie.

  Jednak nowe osiedla powstające na terenie dzielnicy nie stanowią wszystkich ogłoszeń. Mieszkania z rynku wtórnego to również duża część oferty na Grzegórzkach, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się m.in. dwupoziomowe mieszkania 4-pokojowe zlokalizowane przy Alei Pokoju.

  Kraków Grzegórzki to pod wieloma względami wyjątkowa lokalizacja. Jednakże trzeba pamiętać, że świetna lokalizacja ma swoją cenę. Przykładowo oferowane 3-pokojowe mieszkanie położone na 2 piętrze wyjątkowej inwestycji Młyny Mogilska przy Grzegórzeckiej może kosztować znacznie więcej od położonych dalej od centrum miasta nieruchomości. Ceny mieszkań będą większe, gdy w pobliżu znajdują się ważne miejsca życia publicznego, na przykład Park Grzegórzki. Mieszkania w atrakcyjnych częściach dzielnicy Grzegórzki średnio kosztują ponad 16 000 złotych za m2. Przy poszukiwaniu najlepszych nieruchomości trzeba pamiętać, że wraz ze zwiększającą powierzchnią cena za poszczególny m2 będzie maleć.

  Przy wyborze mieszkania trzeba sobie zadać wiele pytań. Jak się mieszka na Grzegórzkach, ile kosztuje nowe mieszkanie na Grzegórzkach czy które mieszkanie wybrać? Rynek nieruchomości w dzielnicy Grzegórzki oferuje zbalansowany podział pomiędzy nowymi mieszkaniami a tymi z rynku wtórnego. W zależności od potrzeb kupującego jedna z tych opcji może być korzystniejsza od drugiej. Rynek pierwotny znajdzie swoich zwolenników wśród osób, którym zależy na byciu pierwszym właścicielem. Kupowanie lokalu z dłuższą historią może wiązać się z problemami takimi jak zatajenie niektórych mankamentów.

  Rynek wtórny z drugiej strony cechuje się dużą różnorodnością lokalizacji czy układem samych mieszkań. Same mieszkania pozwalają zainteresowanym realnie sprawdzić ich stan podczas wizyty. Dzięki wybraniu się do już powstałego mieszkania można też sprawdzić stan samej klatki, temperament przyszłych sąsiadów oraz ocenić, czy znajduje się we właściwej okolicy.

  Mieszkania znajdujące się w dzielnicy Kraków Grzegórzki mogą posłużyć jako dodatkowe źródło dochodu. Wynajem lokali blisko Starego Miasta zawsze znajdzie chętnych pośród wielu grup. Turyści zwiedzający Kraków, chętniej wybiorą mieszkania zlokalizowane nieopodal centrum ze względu na sprzyjające warunki. W przypadku mieszkań na wynajem nie można zapomnieć o studentach. Kraków to dom jednego z najbardziej prestiżowych szkół wyższych, jaki jest Uniwersytet Jagielloński. Co roku nie brakuje w mieście przyjezdnych studentów szukających swojego nowego lokum. W przypadku tej grupy najlepiej może się sprawdzić wynajem poszczególnych pokoi.

  Przykładowo mieszkanie 4-pokojowe o powierzchni 70 m2 zlokalizowane w dzielnicy Grzegórzki można podzielić na indywidualne pokoje na wynajem w celu zmaksymalizowania zysku gospodarza oraz większej dostępności dla osób o mniejszych wymaganiach dotyczących metrażu.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: