Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Kraków, Krowodrza

  - 372 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 215 mieszkań na sprzedaż w Krowodrzy

  Rynek wtórny - 154 mieszkania na sprzedaż w Krowodrzy

  Mieszkania w Krowodrzy - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania w Krowodrzy kawalerki:

  W Krowodrzy jest 48 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 636 261 zł

  Średni metraż kawalerek to 36 m2

  Mieszkania w Krowodrzy dwupokojowe:

  W Krowodrzy są 192 oferty mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 861 267 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 44 m2

  Mieszkania w Krowodrzy trzypokojowe:

  W Krowodrzy są 94 oferty mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 1 175 774 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 63 m2

  Mieszkania w Krowodrzy czteropokojowe:

  W Krowodrzy jest 28 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 1 430 846 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 110 m2

  Mieszkania bezpośrednio w Krowodrzy - oferty deweloperów

   - 215 ogłoszeń

  Mieszkania używane w Krowodrzy - oferty agencji nieruchomości

   - 154 ogłoszenia
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym - Kraków Krowodrza

  Kraków to jedno z największych miast w Polsce. Zajmuje powierzchnię 326,85 km², co daje mu drugie miejsce po Warszawie. Znajduje się w południowej części kraju, stanowi siedzibę władz województwa małopolskiego, a do do 1795 roku był formalną stolicą Polski. Przyciąga studentów, turystów, ludzi biznesu i wszystkie osoby, które szukają dużych możliwości. Kraków bowiem ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom, zarówno pod względem edukacji i kultury, jak i rozrywki i rekreacji.

  Kraków składa się z 18 nieformalnych dzielnic: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Podgórze, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie oraz Nowa Huta. Pod każdą dzielnicę przypada kilka - kilkanaście osiedli. W dzielnicy Krowodrza znajdują się osiedla Cichy Kącik, Czarna Wieś, Krowodrza, Łobzów, Miasteczko Studenckie AGH i Nowa Wieś. Dzielnica znajduje się w centralnej części miasta i sąsiaduje ze Starym Miastem.

  Na terenie Krowodrzy funkcjonuje Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, dzięki czemu dzielnica jest wyjątkowo atrakcyjna dla studentów. Na sąsiednim Starym Mieście znajdziemy kilka kolejnych uczelni wyższych, a także liczne restauracje, puby i miejsca kulturowe, jak Muzeum Książąt Czartoryskich czy Rynek Podziemny, czyli nowoczesne podziemne muzeum ukazujące historię miasta.

  Kraków Krowodrza - rynek wtórny

  Lokalizacja pozwala przebierać w ofertach. Rynek nieruchomości wtórnych to kilkaset propozycji tylko w tej dzielnicy. Najpopularniejsze są mieszkania 2-pokojowe, jednak znajdziemy również kawalerki oraz lokale 3-, 4- czy 5-pokojowe. Średni metraż nieruchomości na sprzedaż to około 54 m². Wśród ofert można znaleźć lokale gotowe do zamieszkania, wykończone w wysokim standardzie oraz mieszkania w starszych budynkach, które wymagają odświeżenia lub remontu. Niezależnie więc od tego, czy zależy Ci na szybkiej wprowadzce, czy jednak chcesz urządzisz wszystko po swojemu - znajdziesz tu coś dla siebie.

  Dzielnica Krowodrza cieszy się popularnością, bowiem nie brakuje tu lokali usługowych, sklepów i obiektów rozrywki. To świetne miejsce na zakup mieszkania dla studenta, który będzie miał blisko na uczelnię, a z czasem lokal będzie zwiększał swoją wartość. To również dobra lokalizacja dla inwestorów - tych, którzy poszukują nieruchomości na najem krótko- lub długoterminowy, ale też tych, którzy zajmują się house flippingiem. Na Krowodrzy odnajdą się także rodziny z dziećmi, a na szczególną uwagę zasługuje Park im. Henryka Jordana wraz ze skateparkiem i kilkoma placami zabaw.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: