Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Toruń

  - 1 204 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 870 mieszkań na sprzedaż w Toruniu

  Rynek wtórny - 334 mieszkania na sprzedaż w Toruniu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Toruniu

  Toruń to drugie co do wielkości miasto województwa kujawsko-pomorskiego, które liczy ok. 200 tys. mieszkańców. Znacznie mniejsze i spokojniejsze niż Bydgoszcz cieszy się większym zainteresowaniem ze strony nabywców nieruchomości – dlatego mieszkania są tutaj statystycznie droższe niż w stolicy regionu. Gdzie w Toruniu znajdziesz najtańsze i najatrakcyjniejsze nieruchomości? Sprawdź!

  Toruń jest średniej wielkości miastem słynącym przede wszystkim z pierników i Kopernika, a także urokliwych zabytków. Wiele osób uważa je również za bardzo przyjemne miejsce do życia. Jest spokojniejsze niż konkurencyjna Bydgoszcz, a zarobki są w nim statystycznie wyższe. Mieszkania w Toruniu są za to droższe. Znajduje się tu jednak wiele atrakcyjnych inwestycji, w tym nowoczesnych, które nie wymagają remontu.

  Najwięcej ofert mieszkań na rynku wtórnym dotyczy lokali dwupokojowych o średniej powierzchni 46 m2. Jest to więc idealne miejsce dla par lub singli szukających komfortowych warunków. Całkiem spora jest też podaż mieszkań rodzinnych, trzypokojowych, a także czteropokojowych i większych. Przeciętna powierzchnia lokalu w tym mieście to 56 m2.

  Rynek wtórny z wciąż atrakcyjnymi cenami

  Mimo iż mieszkania w Toruniu są statystycznie najdroższe spośród miast woj. kujawsko-pomorskiego, w skali kraju ich ceny wciąż prezentują się atrakcyjnie. Stały napływ ludności napędza popyt, a ten prowadzi do systematycznego wzrostu cen. Miasto charakteryzuje się także atrakcyjnym rynkiem wynajmu, m.in. ze względu na obecność prestiżowych uczelni wyższych. Dzięki temu wielu inwestorów decyduje się ulokować swoje środki w tutejszych nieruchomościach.

  Najdroższe mieszkania na rynku wtórnym można znaleźć w nowszych inwestycjach. Mowa tu przede wszystkim luksusowych apartamentowcach wybudowanych w ciągu ostatniej dekady w pobliżu centrum i przepływającej przez miasto Wisły – w szczególności po jej północnej stronie. Zdecydowanie tańsze są m.in. mieszkania w dzielnicy Toruń-Rubinkowo nazywanej sypialnią tego miasta. Znajdujące się tam wysokie bloki pochodzą z czasów PRL-u i zamieszkuje w nich znaczny odsetek mieszkańców miasta.

  Dostępność mieszkań w Toruniu

  Mieszkania z rynku wtórnego cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na przystępne ceny i często atrakcyjne lokalizacje. Niejednokrotnie są to mieszkania nowoczesne, niewymagające dodatkowego wkładu finansowego. Osoby poszukujące atrakcyjnych okazji cenowych powinny zainteresować się mieszkaniami w dzielnicy Toruń-Rubinkowo lub lokalami do remontu.

  Mieszkania Toruń - oferty

  W Toruniu dostępne  352 oferty mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Toruniu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (120 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (530 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (448 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (97 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (97 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Toruń, jak i mieszkania bezpośrednio Toruń.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Toruń

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Toruniu mamy 334 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 14 m2 do 260 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Toruniu to 58 m2.

  Ceny mieszkań w Toruniu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Toruniu to 10 841 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Toruniu to 7 760 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Toruniu to z kolei wydatek średnio 11 513 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Toruniu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Toruniu znajdziesz w cenie 2 310 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Toruniu wynosi 22 211 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Toruniu należy zapłacić 2 277 796 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 18 000 zł/m2.

  Tanie mieszkania Toruń. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Toruniu to wydatek 292 922 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 7 989 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 149 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 3 726 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: