Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Żywiec

  - 95 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 76 mieszkań na sprzedaż w Żywcu

  Rynek wtórny - 19 mieszkań na sprzedaż w Żywcu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Żywcu

  Malowniczo położony Żywiec jest średniej wielkości miastem należącym do woj. śląskiego. Działa tu bardzo znany browar, ale gospodarkę napędzają również inne zakłady przemysłowe oraz przedsiębiorstwa handlowe czy usługowe. Miasto przyciąga także wielu turystów, dzięki czemu jest znakomitym miejscem dla inwestorów. Z tego powodu mieszkania w Żywcu cieszą się dużym zainteresowaniem. Dowiedz się więcej o lokalnym rynku nieruchomości!

  Miasto przyciąga rozwiniętą infrastrukturą, licznymi miejscami pracy, a także unikalnymi uwarunkowaniami przyrodniczymi – Jezioro Żywieckie i bliskość gór sprawiają, że nie trzeba się tu martwić o nudę. Dlatego atrakcyjne mieszkania w Żywcu są wręcz rozchwytywane. Ich dostępność jest ograniczona i zwiększa się jedynie nieznacznie na skutek umiarkowanej działalności deweloperów. Nowe mieszkania często sprzedają się tu „na pniu”, choć niejednokrotnie są przeznaczane na wynajem (długoterminowy lub krótkoterminowy). Najatrakcyjniejsze z punktu widzenia nabywców są nowoczesne i w pełni urządzone lokale. Najszybciej z rynku znikają te mające 2 lub 3 pokoje.

  Mieszkania w Żywcu i okolicach

  Mieszkania w Żywcu i okolicach są dość zróżnicowane pod kątem cen. Zależą one przede wszystkim od standardu i lokalizacji. Typowe mieszkania w bloku mają umiarkowane ceny – nieco powyżej średniej krajowej w przeliczeniu za 1 m2 powierzchni. Droższe są lokale urządzone w wysokim standardzie i przystosowane do natychmiastowego zamieszkania, a także mieszkania deweloperskie. W Żywcu zdecydowanie więcej trzeba też zapłacić za nieruchomości w pobliżu jeziora. Nieco oszczędności może dać zakup mieszkania bez pośredników, ale jest on obarczony większym ryzykiem.

  Znajdź swoje idealne mieszkanie w Żywcu

  Poszukiwania idealnego mieszkania w Żywcu mogą być trudne, ponieważ ich dostępność jest ograniczona, a najlepsze oferty szybko znikają z rynku. Dlatego warto korzystać ze stron takich jak GetHome.pl, na których znajdziesz zawsze aktualne i niejednokrotnie unikalne ogłoszenia. Dzięki interaktywnej mapie możliwe jest łatwe przeszukanie najpopularniejszych lokalizacji – np. typowe mieszkania w bloku znajdują się najczęściej na osiedlu 700-lecia. Natomiast bezczynszowe mieszkania łatwiej znaleźć na obrzeżach, ponieważ często są one wydzielane z domów jednorodzinnych.

  Mieszkania Żywiec - oferty

  W Żywcu dostępne jest 20 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 25 m2 do 85 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Żywcu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (4 oferty)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (56 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (34 oferty)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (1 oferta)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Żywiec, jak i mieszkania bezpośrednio Żywiec.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Żywiec

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Żywcu mamy 19 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 25 m2 do 85 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Żywcu to 50 m2.

  Ceny mieszkań w Żywcu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Żywcu to 7 559 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Żywcu to 5 878 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Żywcu to z kolei wydatek średnio 8 500 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Żywcu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Żywcu znajdziesz w cenie 650 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Żywcu wynosi 10 317 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Żywcu należy zapłacić 526 150 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 8 500 zł/m2.

  Tanie mieszkania Żywiec. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Żywcu to wydatek 485 095 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 8 500 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 205 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 3 764 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: