Pogórze Gdynia

Redakcja

Redakcja

27.05.2020

Jak się mieszka w gdyńskiej dzielnicy Pogórze? Co dzielnica ma do zaoferowania turystom i mieszkańcom? Sprawdź na GetHome.pl.

Pogórze jest jedną z 22 dzielnic Gdyni, która, co ciekawe, sąsiaduje z wsią o tej samej nazwie. W jej pobliżu znajduje się wiele terenów zielonych, a w tym rozległe lasy i rezerwaty. Zabudowa Pogórza to bloki i domy jednorodzinne. Jeśli chodzi o nowe osiedla, te powstają głównie na południu dzielnicy oraz tuż za jej granicami, na wsi, o której już wspomnieliśmy.

Pogórze jest atrakcyjne nie tylko pod względem zamieszkania, ale i turystycznym. W związku z tym, wiele osób decyduje się tam inwestować w nieruchomości na wynajem. Tamtejsze domy na sprzedaż (Gdynia Pogórze), podobnie jak mieszkania, cieszą się dużym zainteresowaniem. Głównie ze względu na bliskość do centrum i niewygórowane ceny.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania na sprzedaż Gdynia Pogórze

domy na sprzedaż Gdynia Pogórze

1. Informacje ogólne

Położenie Pogórza na mapie Gdyni

Pogórze to jedna z 22 dzielnic Gdyni, powstała poprzez przyłączenie do miasta części wsi o tej samej nazwie. Ze względu na położenie na północy, częściowo stanowi ona granicę z gminą Kosakowo. Pogórze od zachodu graniczy z dzielnicą Cisowa, od południowego zachodu z dzielnicą Chylonia, a od południa ze Śródmieściem. Od wschodu sąsiaduje z kolei z Obłużem.

Na Pogórzu znajduje się wiele terenów zielonych, a pośród nich osiedla mieszkaniowe. Na północy dzielnicy pobudowane zostały domy jednorodzinne, przy których oko cieszą kwieciste ogródki. Na południu z kolei główną zabudowę stanowią bloki, z czego część z nich należy do nowych osiedli. Pogórze leży niedaleko od serca miasta. Z tego względu tamtejsze mieszkania są idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie spokój, ale jednocześnie zależy im na bliskości do centrum. Co ciekawe, dzielnicę dzieli się na Pogórze Dolne i Pogórze Górne.

Dla kogo dzielnica jest rekomendowana?

Na Pogórzu dobrze czują się osoby w każdym wieku. Najliczniejszą grupą w dzielnicy są osoby miedzy 18. a 60. rokiem życia. Trzeba jednak przyznać, że żyje tam również wielu seniorów (stanowią oni około 30% wszystkich mieszkańców). Na Pogórzu chętnie zamieszkują rodziny z dziećmi. Jest to dla nich atrakcyjna okolica nie tylko ze względu na obecność terenów zielonych, ale także punktów handlowo-usługowych i placówek edukacyjnych. Ponadto, dostępne tam mieszkania na sprzedaż z reguły mają spory metraż, co dla rodzin jest świetnym rozwiązaniem.

Gdynia Pogórze rekomendowana jest przede wszystkim osobom, którym zależy na przestrzeni. Jak już wspomnieliśmy, tamtejsze mieszkania są duże, a co za tym idzie ustawne. Na północy Gdyni, tam gdzie jest wiele terenów zielonych, świetnie czują się osoby, które pragną odpocząć od miejskiego zgiełku. Pogórze jest więc idealną lokalizacją dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. Aby młodzi rodzice mogli wygodnie funkcjonować, w dzielnicy otworzono przedszkola, a także centrum medyczne. Bliskość punktów tego typu sprawia, że aby załatwić ważną sprawę, nie muszą jechać na drugi koniec miasta.

Jak się mieszka w dzielnicy? Styl życia

Pogórze to dzielnica, w której mieszka się bardzo dobrze. Ma to związek z niedaleką odległością od centrum i panującym tam spokojem. Znaczny teren dzielnicy stanowią lasy, dzięki czemu mimo bliskości do portu jest tam cicho. Mieszkańcy Pogórza nie mogą narzekać na brak punktów usługowo-handlowych. W dzielnicy mieszczą się najważniejsze sklepy i zakłady usługowe, a w tym m.in. fryzjer (Gdynia, Pogórze, ul. Komandora Zygmunta Horyda 4). Oczywiście znajduje się tam także przychodnia (Gdynia, Pogórze, ul. Porębskiego 9).

Planowany rozwój

Na najbliższe lata na Pogórzu planowany jest rozwój funkcji mieszkaniowej. Zwłaszcza w południowej części dzielnicy, gdzie graniczy ona z gminą Kosakowo. Obecnie trwa tam budowa kilku osiedli mieszkaniowych. Jeśli chodzi o planowane inwestycje drogowe, te głównie obejmują one remonty starych ulic i budowę nowych chodników. Ma to poprawić bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Pogórze - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Pogórze to jedna z najlepiej położonych dzielnic Gdyni. Niedaleko na północ zlokalizowane są rezerwaty, a około kilometra na południe rozciąga się Trójmiejski Park Krajobrazowy. To jednak nie wszystko. Około 3 kilometry na wschód znajduje się morze i rozległa plaża, co sprawia, że w sezonie letnim przyjeżdża tam wielu turystów.

Czy Pogórze to bezpieczna dzielnica?

Chociaż wiele mówi się o tym, że Pogórze jest dość zaniedbane, mieszkańcy czują się tam dobrze. Dzielnica jest bezpieczna, a to dla większości z nich jest najważniejsze. Miasto sukcesywnie naprawia tam drogi i dodatkowo montuje przy nich oświetlenie. W związku z tym, kwestia bezpieczeństwa w przyszłości ma się jeszcze bardziej poprawić. Mimo tego, że na Pogórzu gęstość zaludnienia jest duża, dzielnica jest spokojna. Wokół znajduje się wiele terenów zielonych, co sprawia, że panuje tam wyjątkowy klimat.

Atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci to istotna kwestia przy wyborze miejsca do zamieszkania dla całej rodziny. W pobliżu Pogórza jest ich sporo. Przede wszystkim, znajdują się tam place zabaw i boiska, gdzie dzieci mogą wybrać się po szkole. Ponadto działa tam sala zabaw Chatka Małolatka (Gdynia, Pogórze Górne, ul. Stanisława Żółkiewskiego 3), gdzie można wybrać się pobawić z maluchami w weekend lub w tygodniu, a do tego zorganizować im urodziny. Co najważniejsze, miejsce to posiada bardzo dobre opinie i wynika z nich, że pracujące tam animatorki mają świetne podejście do dzieci.

2. Komunikacja na Pogórzu

Ile trwa dojazd z Pogórza do centrum?

Chociaż Pogórze sąsiaduje ze Śródmieściem, dojazd z dzielnicy do samego centrum zajmuje przynajmniej kilkanaście minut, zwłaszcza w godzinach szczytu. Najszybszym środkiem transportu wydaje się być samochód. Nawet rano i popołudniu, kiedy na ulicach tworzą się korki, przejazd autem przez miasto zajmuje najmniej czasu (do 20 minut). Z kolei przy mało natężonym ruchu na drodze, samochodem do centrum można dostać się już w 10 minut. Dojazd na starówkę komunikacją miejską zajmuje średnio 20 minut. Dokładny czas przejazdu zależy od tego, jaką trasą jedzie autobus. Do centrum z Pogórza można dojechać jeszcze rowerem. Przy średnim tempie nie powinno zająć to więcej niż 25-30 minut.

Tramwaje

Chociaż wielu mieszkańców chciałoby, aby przez Pogórze kursowały tramwaje, w planach nie ma inwestycji tego typu. W dzielnicy głównym środkiem transportu oprócz samochodów są autobusy. Z uwagi na dużą liczbę przejeżdżających tamtędy linii autobusowych, z Pogórza bez problemu można dostać się do pozostałych części miasta.

Autobusy na Pogórzu

Jak już wspomnieliśmy, głównym środkiem transportu dla mieszkańców Pogórza, obok samochodów, są autobusy. Tych przez teren dzielnicy kursuje spora liczba, więc są one świetną alternatywą dla osób, które dotychczas jeździły tylko autem. Co istotne, część autobusów dostępnych dla tamtejszych mieszkańców przejeżdża przez okoliczne gminy, co znacznie ułatwia dojazdy do pracy czy też szkoły. Do najważniejszych linii autobusowych na Pogórzu należą:

 • Linia autobusowa nr 146Rewa – Bursztynowa – Plac Kaszubski,
 • Linia autobusowa nr 165 - Obłuże Maciejewicza – Kazimierz – Kazimierska,
 • Linia autobusowa nr 170 - Pogórze Dolne - Plac Kaszubski,
 • Linia autobusowa nr 194 - Pogórze Górne- Plac Kaszubski.

Warto wspomnieć jeszcze o najważniejszych w dzielnicy przystankach. Zalicza się do nich m.in.: Pogórze Górne, Sikorskiego, czy też Pogórze Dolne.

Dworce/zajezdnie

Przez Pogórze nie kursują pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej ani PKP. W związku z tym, na terenie dzielnicy nie ma żadnych dworców. Jeśli chodzi o pobliskie terminale PKP i SKM, około 4 km na południowy wschód znajduje się stacja kolejowa Gdynia Główna, a w podobnej odległości ale na zachód zlokalizowana jest stacja kolejowa Rumia Główna. Na samym Pogórzu mieści się siedziba Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej wraz z dużą zajezdnią. Tuż obok niej zlokalizowany jest przystanek autobusowy o nazwie Baza na Pogórzu Dolnym.

Pogórze – ścieżki rowerowe

W Gdyni nie ma zbyt wielu ścieżek rowerowych, co w najbliższym czasie ma się stopniowo zmieniać. Jeśli chodzi infrastrukturę rowerową na Pogórzu, sytuacja nie wygląda zbyt dobrze podobnie jak w pozostałych częściach miasta. Ścieżka rowerowa biegnie tam właściwie tylko wzdłuż ul. Admirała Józefa Unruga. To o czym warto wspomnieć, to obecność w okolicy kilku stacji MEVO, czyli bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich.

Główne ulice

Przez Pogórze nie biegnie żadna droga krajowa. Niemniej jednak, dzielnica jest dość dobrze skomunikowana. W odległości około 3 km od jej granic znajduje się wjazd na drogę krajową nr 6, która łączy Trójmiasto z aglomeracją szczecińską. Głównymi ulicami na Pogórzu są ul. Dąbka oraz ul. Czernickiego. Pierwsza z nich biegnie przez północną część dzielnicy i oddziela ją od terenów należących do tej części Pogórza, która nie została włączona do miasta Gdyni. Druga z nich zlokalizowana w zachodniej części dzielnicy i na wysokości ul. Dąbka przekształca się w ul. Wiejską, która z kolei prowadzi za miasto w kierunku Rewy. Ważną arterią w dzielnicy jest także ul. Admirała Józefa Unruga, biegnąca wzdłuż granicy ze Śródmieściem.

Planowane duże inwestycje

Z uwagi na nowe inwestycje mieszkaniowe w okolicach Pogórza Górnego, na ul. Czernickiego, prowadzącej w stronę centrum można zauważyć coraz większe natężenie ruchu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, w najbliższym czasie ma powstać tam chodnik, o łącznej długości około 500 m. Co więcej, inwestycja obejmuje także budowę nowego peronu przystankowego, co poprawi komfort mieszkańców podróżujących do centrum komunikacją miejską. Niezwykle ważną inwestycją dla Pogórza jest także budowa wiaduktu w ciągu ul. płk. Dąbka. Ma ona objąć m.in. przebudowę skrzyżowań na odcinku od ul. Derdowskiego do ul. Andersa. Niestety, ze względu na wyższe niż początkowo zakładano koszty przedsięwzięcia, jego realizacja może zostać przesunięta w czasie.

Ocena redakcji

Mimo, że przez teren Pogórza nie biegną żadne drogi krajowe, dzielnica jest dobrze skomunikowana. Po pierwsze kursują tam liczne autobusy miejskie, co znacznie ułatwia dojazdy do pracy osobom, które nie są zmotoryzowane, a po drugie z każdej strony okalają ją ważne szlaki komunikacyjne. Dla przykładu, wzdłuż zachodniej granicy Pogórza biegnie część trasy łączącej Chylonię z Rewą. Niezwykle ważna pod względem komunikacyjnym jest bliskość drogi krajowej nr 6, stanowiącej jedną z najważniejszych tras dla całego województwa pomorskiego.

Zapoznaj się również z informacjami o innych dzielnicach Gdyni:

3. Edukacja na Pogórzu

Żłobki i przedszkola

Dobrą informacją dla osób, które mają dzieci i chciałyby zamieszkać na Pogórzu jest to, że na terenie dzielnicy działa żłobek i przedszkole. Bliskość placówek edukacyjnych to nie tylko wygoda, ale i oszczędność czasu. Żłobek (Gdynia, Pogórze, ul. Admirała Kazimierza Porębskiego 21), o którym mowa, nosi nazwę Niezapominajka i jest prowadzony w formie jednostki budżetowej. Placówka jest dobrze wyposażona, a jej kadra miła i wyrozumiała. Przedszkole (gdynia pogórze, ul. Kontradmirała Włodzimierza Brunona Steyera 2), o którym wcześniej była mowa, to Przedszkole nr 49. Placówka ma charakter publiczny i co ważne, prowadzi wiele ciekawych zajęć. Wśród nich jest rytmika i logopedia.

Szkoły podstawowe

W gdyńskiej dzielnicy mieści się tylko Szkoła Podstawowa nr 43 (Gdynia, ul. Admirała Kazimierza Porębskiego 21). Tuż obok pobudowano kompleks boisk przyszkolnych i plac zabaw. Poza granicami miasta, ale wciąż na Pogórzu, działa z kolei Szkoła Podstawowa im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego W Pogórzu. Co więcej, bardzo blisko zlokalizowane są także Szkoła Podstawowa nr 44 im. Obrońców Wybrzeża oraz Szkoła Podstawowa nr 39 (obie w sąsiedniej dzielnicy Obłuże).

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej?

Jak już wspomnieliśmy, na terenie Pogórza mieści się tylko jeden żłobek (Pogórze, ul. Admirała Kazimierza Porębskiego 21). Biorąc pod uwagę dużą liczbę mieszkańców dzielnicy, chętnych do niego jest wiele. Aby bez problemu zapisać dziecko do placówki, z pewnością warto przestrzegać terminów pierwszej rekrutacji. Tym bardziej, że chętni znajdują się nie tylko na samym Pogórzu, ale i w okolicznych dzielnicach. Podobnie sprawa wygląda w przypadku przedszkola.

Jeśli jednak chodzi o szkołę podstawową, rodzice nie powinni się martwić. Co prawda w dzielnicy również mieści się tylko jedna placówka tego typu, ale w promieniu 3 kilometrów znajduje się ich kilka i każda z nich jest warta uwagi. Warto wspomnieć o tym, że żadnego problemu z dostaniem się do I klasy na pewno nie będą miały dzieci zamieszkałe w obwodzie. Uczniowie mieszkający poza obwodem muszą z kolei spełniać kilka kryteriów, które są opisane na stronie internetowej szkoły.

Licea i technika

Jeśli chodzi o uczniów po szkole podstawowej, oferta edukacyjna w dzielnicy jest dość ograniczona. Na samym Pogórzu nie ma żadnego liceum ani technikum. Najbliższe szkoły ponadpodstawowe znajdują się na Obłużu. Jest to m.in. Liceum Katolickie im. Jana Pawła II. Młodzi mieszkańcy dzielnicy chętnie zapisują się także do szkół w Śródmieściu Gdyni. Dużym zainteresowaniem spośród tamtejszych placówek cieszy się Zespół Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego.

Popularne szkoły

Z racji tego, że na Pogórzu działa tylko jedna podstawówka, trudno powiedzieć, jaka szkoła jest tam najpopularniejsza. Zwłaszcza, że w przypadku szkół podstawowych o wyborze placówki najczęściej decyduje miejsce zamieszkania, bowiem w Gdyni rekrutacja ma charakter obwodowy. Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe, młodzi mieszkańcy dzielnicy często decydują się zapisywać do liceów i techników działających bliżej centrum.

Ocena redakcji

Jeśli chodzi o ofertę edukacyjną na Pogórzu, ta wygląda nie najgorzej. Niemniej jednak, w przyszłości coraz bardziej kłopotliwe może być znalezienie tam wolnego miejsca dla dziecka w żłobku i przedszkolu. Jak już wspomnieliśmy, w okolicy powstaje wiele inwestycji deweloperskich, gdzie zamieszkują rodziny. Jeśli obok nich nie powstaną dodatkowe placówki edukacyjne, kwestia zapisania malucha zarówno do żłobka, jak i przedszkola będzie sporym problemem. Niewątpliwie najsłabiej rozwinięta jest oferta dla uczniów po podstawówce. W dzielnicy nie ma ani technikum ani liceum. Całe szczęście, jest ona na tyle dobrze skomunikowana, że dojazd komunikacją miejską do większości szkól w Gdyni nie powinien zająć więcej niż 40 minut.

4. Jak się mieszka na Pogórzu? Parki i rekreacja w dzielnicy

Na terenie Pogórza nie ma żadnego parku miejskiego, co w cale nie oznacza, ze dzielnica nie jest zielona. Wręcz odwrotnie - znaczna jej część pokryta jest lasami i polanami. Co więcej, ze względu na ukształtowanie terenu, dzielnica odznacza się pięknymi widokami. Można podziwiać je na przykład jadąc ul. Czernieckiego. W okolicy znajduje się wiele miejsc, gdzie warto wybrać się na spacer, co zachęca tamtejszych mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i to w aktywny sposób.

Jeśli chodzi o obiekty sportowe, tych na Pogórzu nie ma zbyt wiele. Zresztą nic dziwnego, pod względem powierzchni jest to jedna z najmniejszych dzielnicy w Gdyni. Tamtejsi mieszkańcy chcąc wybrać się na basen, muszą liczyć się z dojazdem. Całe szczęście, do najbliższego centrum sportowego nie jest daleko. Mieści się ono w pobliskiej miejscowości, gdzie samochodem można dostać się w dosłownie 5 minut.

Na Pogórzu z pewnością odnajdą się miłośnicy uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Na terenie dzielnicy i okolic zainstalowano siłownie zewnętrzne, gdzie swobodnie można poćwiczyć. Chętnie korzystają z niej nie tylko młodzi, ale także seniorzy. Niedaleko działa również siłownia Saturn Fitness, gdzie oprócz tradycyjnych ćwiczeń organizowane są rożne zajęcia.

Oprócz siłowni zewnętrznych, w dzielnicy znajdują się boiska. Największe z nich zlokalizowane są przy szkole i przy osiedlu mieszkaniowym w okolicy ul. Podpułkownika Ignacego Szpunara. Warto też wspomnieć, że to właśnie na Pogórzu znajduje się znany klub bokserski Ring Raiders. Z uwagi na profesjonalną kadrę trenerską, chętnie zapisują się do niego osoby, które mieszkają poza miastem.

5. Gastronomia

Jeśli chodzi o restauracje, na Pogórzu działają głównie pizzerie. Gdzie można zjeść tam smaczny obiad? Mieszkańcy dzielnicy chętnie odwiedzają pizzerię Pogórzanka, gdzie pizza (Gdynia Pogórze ul. Komandora Bolesława Romanowskiego 42/44) tworzona jest na bazie prawdziwych włoskich składników. Lokalem, w którym często jadają młodzi jest także Pizzeria Ibis. Można zjeść tam na miejscu, lub zamówić jedzenie na wynos. Co ważne, serwuje ona nie tylko pizzę ale także inne dania typu fast food. Smaczny obiad można zjeść także w pizzerii Ręka W Mące. Oprócz pizzy podają tam wymyślne makarony.

Jeśli chodzi o ofertę kulturalno-rozrywkową, ta na Pogórzu nie jest zbyt rozwinięta. Na terenie dzielnicy nie powstało ani jedno kino, więc mieszkańcy chcąc obejrzeć film na wielkim ekranie muszą wybrać się do centrum lub do Rumii.

W całym Trójmieście oferta kulturalna jest bardzo szeroka. Niemniej jednak, w dzielnicach leżących na uboczu, tak jak Pogórze, kwestia ta nie wygląda już tak dobrze. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie ma tam żadnego kina, przez co mieszkańcy dzielnicy często czas wolny spędzają w innych częściach miasta. Jeśli chodzi o teatry, tych również nie ma w okolicy. Żeby obejrzeć spektakl mieszkańcy północnych dzielnic muszą wybrać się na Śródmieście.

Na Pogórzu na pewno odnajdą się osoby, które lubią spędzać czas wolny z książką. Na terenie dzielnicy, tuż przy szkole podstawowej, mieści się biblioteka (Gdynia, Pogórze, ul. Admirała Kazimierza Porębskiego 21). Oprócz książek, można wypożyczyć tam ciekawe audiobooki, a nawet czytniki książek. W bibliotece często też organizowane są różne wydarzenia, a w tym warsztaty tematyczne.

Na terenie samego Pogórza nie działa żaden dom ani centrum kultury. Niemniej jednak, w promieniu kilku kilometrów jest ich całkiem sporo. Dom kultury mieści się m.in. w Dębogórze, a w Chyloni funkcjonuje z kolei centrum sąsiedzkie.

6. Zdrowie

Gdynia nie uchodzi za ekologiczne miasto, ale w niektórych dzielnicach jakość powietrza nie jest tak zła, jak mogłoby się wydawać. Smog jest mało odczuwalny właśnie na Pogórzu. Jak wynika z pomiarów okolicznej stacji, poziom zanieczyszczeń PM2.5 i CO kształtuje się na bardzo dobrym poziomie. Nieco gorzej, ale nadal na dobrym poziomie utrzymuje się z kolei poziom zanieczyszczeń PM10.

Już od dawna mówi się, że kranówka na terenie całego Trójmiasta ma świetną jakość. Dotyczy to oczywiście także Pogórza. Czy warto pić ją zamiast wody butelkowej? To świetny pomysł zwłaszcza biorąc pod uwagę jej niską cenę i ochronę środowiska. Kranówka ma dobry smak, a do tego zawiera cenne składniki mineralne. Co więcej, nie trzeba jej dodatkowo filtrować.

Czy na terenie Pogórza działają jakieś przychodnie i szpitale prywatne? Jeśli chodzi o placówki medyczne, działa tam tylko jedna przychodnia (Gdynia, Porębskiego 9). Z uwagi na dużą liczbę mieszkańców, czasami może występować tam problem z zarejestrowaniem się do lekarza. Ponieważ to jedyna placówka w okolicy, chętnych pacjentów jest wiele. Tutaj warto wspomnieć, że przychodnia nie ma najlepszej opinii. W dużej mierze ma to jednak związek z jej przepełnieniem.

Czy w dzielnicy znajduje się jakaś apteka? W okolicy jest ich nawet więcej. Jedna z nich – DOZ Apteka (Gdynia, Pogórze, ul. Admirała Kazimierza Porębskiego 9) mieści się w tym samym budynku co przychodnia. Chorzy chcąc wykupić receptę po wyjściu od lekarza nie muszą więc dojeżdżać dalej, co jest bardzo wygodne.

7. Sklepy, hipermarkety

Na samym Pogórzu nie ma większych centrów handlowych. Bardzo blisko zlokalizowana jest jednak Galeria Szperk (gmina Kosakowo). Oprócz mniejszych sklepów działa tam Bricomarche, Jysk oraz Pepco. Warto wspomnieć, że w północnej części dzielnicy mieści się Pasaż Handlowy Pogórze. Działają tam m.in. stoiska z warzywami i owocami, kiosk i pasmanteria. Przy samym pasażu zainstalowano też bankomat.

W pobliżu Pogórza mieści się sporo supermarketów i hipermarketów. Mieszkańcy dzielnicy codzienne zakupy robią w pobliskiej Biedronce i Netto. W weekendy często wybierają się z kolei do wspomnianej galerii handlowej, gdzie otworzono Intermarche.

Oprócz marketów, na Pogórzu działa kilka sklepów osiedlowych, a do tego liczne punkty usługowe. Najważniejsze z nich to: poczta (Gdynia, Pogórze, ul. kmdr. Bolesława Romanowskiego 24a), wulkanizacja, kwiaciarnia i fryzjer (Pogórze Górne, ul. Komandora Zygmunta Horyda 4).

8. Wady i zalety życia na Pogórzu

Zalety:

 • dobry dojazd do centrum i poza miasto,
 • dość dobrze rozwinięta oferta usługowo-handlowa,
 • obecność szkoły podstawowej i przedszkola,
 • duża liczba nowych inwestycji deweloperskich.

Wady:

 • słabo rozwinięta oferta kulturalno-rozrywkowa,
 • duża liczba dróg wymagających remontu,
 • trudności z dostaniem się do lekarza.

Czy Pogórze jest przyjazne dla zwierząt?

Pogórze to dzielnica bardzo przyjazna dla zwierząt. W związku z tym, świetnie odnajdują się tam właściciele psów i kotów. Jak już wspomnieliśmy, na terenie dzielnicy znajduje się wiele lasów i skwerów, więc jest tam gdzie wyjść na spacer. Pogórze nie graniczy bezpośrednio z morzem, ale leży od niego zaledwie 3 kilometry. To sprawia, że wiele osób wybiera się ze swoimi pupilami na spacer właśnie nad wodę. Zwłaszcza, że niedaleko dzielnicy (w Babich Dołach) wydzielono plażę dla psów. Ku zadowoleniu wielu osób, niedaleko Pogórza działa weterynarz (Gdynia, Pogórze (Kosakowo) ul. Antoniego Abrahama 13a). Właściciele czworonogów są zadowoleni także z tego, że blisko mieści się profesjonalny fryzjer dla psów (Gdynia, Pogórze (Kosakowo), ul. Antoniego Abrahama 7c).

9. O tym się mówi na Pogórzu

Ostatnio na Pogórzu dużo mówi się o przebudowie wiaduktu na ul. płk. Dąbka. Mieszkańcy dzielnicy zgodnie twierdzą, że przebudowa okolicznej infrastruktury drogowej jest niezbędna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że powstaje tam wiele nowych inwestycji mieszkaniowych i ruch na drodze jest coraz większy. Ku zadowoleniu tamtejszych mieszkańców, miasto podjęło już pierwsze kroki w zakresie realizacji inwestycji.

Jak się jednak okazało, złożone oferty dotyczące przebudowy wiaduktu zakładają, że koszty przedsięwzięcia będą wyższe od tych założonych w budżecie, przez co termin jego wykonania może się znacznie przedłużyć. Co na to mieszkańcy? Trzeba przyznać, że większość z nich nie kryje niezadowolenia. Część z nich zakłada nawet, że na realizację wiaduktu będzie trzeba czekać nawet 10 lat.

 

Źródło zdjęcia głównego: https://www.gdynia.pl/

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: