Kamienna Góra Gdynia

Redakcja

Redakcja

28.05.2020

Jak się mieszka w gdyńskiej dzielnicy Kamienna Góra? Sprawdź, co warto zobaczyć na GetHome.pl

Kamienna Góra to jedna z 22 dzielnic Gdyni, która wyróżnia się wieloma cechami wśród innych jednostek terytorialnych tego typu. To jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście, z dostępem do morza i pięknych bulwarów. Nic więc dziwnego, że Kamienna Góra jest bardzo popularna wśród mieszkańców – nie tylko do mieszkania, ale i do celów rekreacyjnych. Trzeba jednak być świadomym, że jest to dzielnica bardzo mała i głównie turystyczna. Bardzo wiele hoteli gdyńskich na Kamiennej Górze napędza tu infrastrukturę handlowo-usługową.

Ceny nieruchomości są tu jednymi z najdroższych w mieście. Potrafią przekraczać 14 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Z drugiej strony deweloperzy starają się tu budować bardzo luksusowe apartamenty, warte swojej ceny. Nie buduje się tu wiele, bo i miejsca jest bardzo mało. Lokalizacja jednak jest bardzo atrakcyjna przede wszystkim dla osób, które szukają nieruchomości przeznaczonych na wynajem – głównie krótkoterminowy. Mieszkania na sprzedaż w Gdyni, na Kamiennej Górze są bardzo popularne i znikają z rynku niczym świeże bułeczki.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania na sprzedaż Kamienna Góra

domy na sprzedaż Kamienna Góra

1. Informacje ogólne

Położenie Kamiennej Góry

Kamienna Góra położona jest przy linii brzegowej Bałtyku, w centralnej części miasta. Dzielnica graniczy jedynie z dwoma innymi jednostkami terytorialnymi tego typu. Od północy i zachodu jest to Śródmieście, a od południa - Wzgórze Św. Maksymiliana. Kamienna Góra jest najmniejszą dzielnicą Gdyni. Ma powierzchnię jedynie 0,65 km2, a więc tyle, ile średniej wielkości osiedle. Granice są dość proste do wyznaczenia. Od północnego zachodu jest to granica Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Od zachodu jest to ul. Józefa Bema, a od południa ul. Piłsudskiego.

Kamienna Góra - liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności

Na koniec 2019 roku liczba mieszkańców wynosiła tu 3908 osób. Z roku na rok systematycznie mieszkańców tu ubywa – na koniec 2015 roku było tu 4188 mieszkańców. Zagęszczenie ludności wynosi tu 6021 osób na kilometr kwadratowy. Oznacza to, że jest to najgęściej zaludniona dzielnica Gdyni, choć jedynie w Babich Dołach mieszka mniej osób.

Podział demograficzny liczby mieszkańców przedstawia się następująco:

 • 14% - liczba osób w wieku przedprodukcyjnym,
 • 51% - liczba osób w wieku produkcyjnym,
 • 35% - liczba osób w wieku poprodukcyjnym.

Kamienna Góra jest więc dość mocno starzejącą się dzielnicą. Ponad jedna trzecia mieszkańców to mężczyźni powyżej 65. roku życia i kobiety powyżej 60. roku życia.

Dla kogo dzielnica jest rekomendowana?

Kamienna Góra jest dzielnicą bardzo turystyczną, dlatego nieruchomości tutaj są popularne wśród inwestorów, którzy szukają lokali na wynajem. Duża liczba mieszkańców tutaj to seniorzy, którzy cenią sobie bliskość gdyńskiego Śródmieścia i bogatą infrastrukturę pobliskich dzielnic. Wynajmowanie swoich mieszkań to także dla nich dobry sposób na zarobek.

Rodziny z dziećmi i studenci także będą się tu czuć bardzo dobrze, jednak wysokie ceny nieruchomości – zarówno kupna, jak i wynajmu, mogą skutecznie odstraszać. Jeśli jednak mamy na tyle środków, z pewnością przekona nas bliskość centrum Gdyni, liczność ośrodków edukacyjnych czy uczelni. Z dziećmi można pójść na spacer do pobliskiego parku lub na bulwary.

Jak się mieszka w dzielnicy? Styl życia

Jak się mieszka na Kamiennej Górze? Z pewnością luksusowo. To najbardziej prestiżowa dzielnica Gdyni. To tu znajdują się najlepsze wille i porty jachtowe. Wiele nieruchomości zostało przebudowanych na hotele – tak jak bardzo znana Villa Roma w Gdyni. Znajdziemy tu domy wpisane do Państwowego Rejestru Zabytków. Z pewnością więc Kamienna Góra jest stylem życia. Decydując się na zamieszkanie tutaj, dołączymy do grona najbogatszych miłośników tego typu okolic.

Planowany rozwój

Dzielnica jest niewielka, więc i niewiele się tu dzieje. Większość planowanych inwestycji ma na celu poprawienie dojazdu do różnego rodzaju ośrodków czy remont nawierzchni na często użytkowanych ulicach. W planach jest również modernizacja wielofunkcyjnego boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.

Kamienna Góra - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Kamienna Góra, mimo iż jest niewielką dzielnicą, to ma sporo atrakcji. Z pewnością warto przespacerować się pięknymi bulwarami, których nie zobaczymy nigdzie indziej w Trójmieście. Widok z tarasu patrzącego na Zatokę Gdańską może zapierać dech. Odwiedzić warto też park, który znajduje się samym centrum dzielnicy. Koniecznie trzeba na nią wjechać na Kamienną Górę w Gdyni kolejką linowo-terenową. Tutaj stoi też wielki krzyż, który stanowi pewnego rodzaju drogowskaz.

Miłośnicy historii i militariów także znajdą tu dwie bardzo ważne atrakcyjne:

 • Muzeum Miasta Gdyni,
 • Muzeum Marynarki Wojennej.

Szczególnie warto odwiedzić drugie z tych muzeów, gdyż mieści się na statku ORP Błyskawica, przycumowanego przy Kamiennej Górze w Gdyni. Historia tutaj jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Czy Kamienna Góra to bezpieczna dzielnica?

Czy Kamienna Góra to bezpieczna dzielnica? Z pewnością tak. Liczba czynów zakazanych prawnie jest tu bardzo niewielka. Dodatkowo miasto wprowadza wiele rozwiązań, które mają dodatkowo podnieść bezpieczeństwo nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów czy przechodniów. Mowa tu chociażby o wycofaniu ciężarówek ze Śródmieścia i Kamiennej Góry.

Atrakcje dla dzieci

Dużą atrakcją dla dzieci jest bardzo dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci w Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Mimo iż nie jest bardzo duży, to jednak rodzice wyjątkowo go lubią. Warto odwiedzić także Zakątek Zabawy – plac zabaw przy al. Piłsudskiego, który choć mieści się minimalnie już na Wzgórzu św. Maksymiliana, to jest wykorzystywany przez mieszkańców Kamiennej Góry.

Niesamowitą atrakcją dla najmłodszych jest z pewnością kolejka linowa w Gdyni, która zabierze nas na szczyt punktu widokowego Kamienna Góra. Dzieci z nadmiarem energii z pewnością ją wytracą ją na zajęciach w klubie karate Kyokushin. Nie możemy także zapominać o możliwości codziennego odwiedzania plaży miejskiej.

Zapoznaj się również z informacjami o innych dzielnicach Gdyni:

2. Komunikacja na Kamiennej Górze

Na Kamiennej Górze nie ma wielu linii komunikacji miejskiej. Są to jedynie autobusy, które jednak doskonale komunikują dzielnicę z innymi rejonami miasta. Nieco gorzej mają posiadacze samochodów. Dzielnica znajduje się w centralnej części i trzeba przejechać sporą odległość, by dostać się do obrzeżnych dzielnic. Zaletą jest jednak bliskość Śródmieścia. Jeśli ktoś więc pracuje lub uczy się w Śródmieściu, będzie bardzo zadowolony.

Ile trwa dojazd z Kamiennej Góry do centrum?

Z Kamiennej Góry do Śródmieścia dostaniemy się bardzo szybko. Odległość dzieląca centra tych dwóch dzielnic to jedynie niecałe 2 kilometry. Poza godzinami szczytu pokonamy ten dystans samochodem w czasie około 5 minut. Około godziny 16:00 musimy się szykować na przejazd jedynie o 5 minut dłuższy. Do Wielkiego Kacka przejedziemy w ok. 20 minut, a na Babie Doły w około 35 minut.

Bliskość centrum sprawia, że miłośnicy jednośladów bez trudu mogą dojeżdżać na Śródmieście rowerami. Czas takiej trasy szacuje się na około 10 minut. Piechotą jest to 20 minut. W tym wypadku nie warto nawet poruszać się komunikacją miejską. Trolejbusem przejedziemy ten sam dystans w ok. 18 minut, z czego 12 minut to droga piechotą na przystanki.

Autobusy

Autobusy i trolejbusy są głównymi środkami lokomocji publicznej w dzielnicy. Trolejbusy nie kursują ściśle w granicach Kamiennej Góry, ale ich przystanki znajdują się tuż obok – wzdłuż alei Zwycięstwa. W centrum dzielnicy jeżdżą autobusy tylko dwóch linii: 204 i 252. Pozostałe 8 linii kursuje wzdłuż al. Piłsudskiego.

Kluczowe dla Kamiennej Góry są linie:

 • 104 – z Domu Marynarza do Oksywia Dolnego,
 • 134 – z Orłowa SKM "Klif" do Obłuża Maciejewicza,
 • 196 – z Domu Marynarza do Babich Dołów,
 • 204 – kursujący pętlą do Norwida w kierunku Grabówka,
 • 252 – kursujący pętlą do Norwida w kierunku Małego Kacka.

Najwięcej linii autobusowych spotyka się na przystanku autobusowym Piłsudskiego. Na przystanku Necla z kolei spotykają się dwie kursujące przez Kamienną Górę linię.

Dworce/zajezdnie

W ścisłych granicach Kamiennej Góry nie ma torów kolejowych i dworców SKM-ki. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się jednak tuż obok. Mowa o dworcu Gdynia – Wzgórze św. Maksymiliana. Dworzec Gdynia Główna znajduje się z kolei z drugiej strony – jedynie 3 kilometry na północ.

Kamienna Góra - ścieżki rowerowe

Na Kamiennej Górze znajdują się dwie ścieżki rowerowe. Jedna ciągnie się przez Bulwar Nadmorski im. F. Nowowiejskiego i kończy się przy ul. Zawiszy Czarnego. Druga ścieżka rowerowa jet nieco krótsza – biegnie wzdłuż al. Piłsudskiego w kierunku właśnie Bulwaru Nadmorskiego.

Główne ulice

Jedną z głównych ulic dzielnicy jest z pewnością al. Piłsudskiego, która wyznacza także południową granicę Kamiennej Góry. Pozostałe uliczki są mniej więcej podobnej wielkości i stanowią w większości małe drogi osiedlowe. Na wyróżnienie tutaj zasługuje Bulwar Nadmorski, o którym wspominaliśmy wcześniej. Warto jednak nadmienić, że jest to raczej deptak, a samochody nie mają tam wjazdu.

Planowane duże inwestycje

W tak małej dzielnicy nie planuje się dużych inwestycji. W ciągu najbliższych czterech lat planowane są remonty nawierzchni ulic Kasprowicza, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i Necla.

Ocena redakcji

Kamienna Góra to niewielka dzielnica osiedlowa, gdzie nie ma korków i utrudnień ruchu. Bliskość przystanków autobusowych sprawia, że łatwo i szybko dostaniemy się zarówno w kierunku Małego Kacka, jak i Babich Dołów. Dużą zaletą jest szybkość przejazdu rowerem do Śródmieścia, a nawet możliwość przespacerowania się w ten rejon Gdyni.

3. Edukacja na Kamiennej Górze

Żłobki i przedszkola

Na Kamiennej Górze nie ma żłobka jako takiego. Jest jednak Grzechotka przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 30/1. To tzw. punkt opieki dziennej dla pociech w wieku od 1 do 3 lat. Miejsce znajdzie tu jednak jedynie kilkoro dzieci. Nieco na południe od granicy dzielnicy mieści się jednak już pełnoprawny żłobek nr 43 Pozytywne Inicjatywy. Tam również miejsce mogą znaleźć mali mieszkańcy Kamiennej Góry.

Dzielnica jednak z pewnością nie cierpi na brak przedszkoli. Znajdują się tu placówki:

 • Przedszkole nr 52 przy ul. Krasickiego 4, które oferuje około 100 miejsc,
 • Przedszkole nr 25 przy ul. Necla 14, które oferuje około 100 miejsc,
 • Przymierze z Dzieckiem przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 14, które oferuje około 50 miejsc,
 • Inspiratio Przedszkole przy ul. Sieroszewskiego 2, które oferuje około 75 miejsc.

Niedaleko Kamiennej Góry mieszczą się również przedszkola o numerach: 7, 51, 9 i 19.

Szkoły podstawowe

Na Kamiennej Górze znajdują się aż dwie szkoły podstawowe. Pierwsza z nich, numer 18 im. Kornela Makuszyńskiego, która może pomieścić nawet 900 uczniów. Druga – Szkoła Podstawowa nr 51, która oferuje edukację około 400 dzieciom. Znajdują się tu ciekawe programy edukacyjne klas sportowych o różnych dyscyplinach.

W najbliższym otoczeniu dzielnicy znajduje się także Szkoła Twórczej Edukacji w Gdyni – całkowicie niepubliczna placówka, która opiera swoje metody wychowawcze o sposoby wprowadzone przez Montessori. Łącznie, szkoła może pomieścić około 120 uczniów.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej?

Czy łatwo się dostać do żłobka? Zdecydowanie trudno. Dzieci w wieku do lat 3. mieszka tu około 100, a punkt opieki dziennej zapewnia jedynie kilka miejsc. Pomocy trzeba więc szukać gdzieś indziej – na Śródmieściu lub Wzgórzu Św. Maksymiliana.

O wiele lepiej jest z przedszkolami. Dzieci w wieku od 3 do 7 lat mieszka tu około 130, a placówki oferują aż 325 miejsc. Wliczając jeszcze ośrodki w pobliżu dzielnicy, rodzice mogą wręcz przebierać w ofertach. Taka sytuacja nie zdarza się często i świadczy o tym, że Kamienna Góra jest doskonale zorganizowana pod względem zapewnienia opieki maluchom.

Dostać się do szkoły podstawowej na Kamiennej Górze także jest prosto. Miejsc potrzeba tu jedynie około 260, a obie publiczne placówki oferują ich aż 1300. Dzielnica może więc spokojnie przyjąć uczniów z innych rejonów.

Licea i technika

Choć na ścisłym terenie Kamiennej Góry nie ma liceów, to w promieniu kilkuset metrów od granic, znajdziemy ich już aż cztery:

 • Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ul. Władysława IV 54,
 • X LO przy ul. Władysława IV 58,
 • I Liceum Ogólnokształcące Zaoczne przy ul. Władysława IV 51,
 • Liceum Ogólnokształcące nr III przy ul. Legionów 27.

Mieszkańcy Kamiennej Góry mają więc bardzo duży wybór, gdzie posłać swoje nastoletnie pociechy.

Popularne szkoły

Z pewnością najpopularniejszą szkołą w dzielnicy jest III LO im. Marynarki Wojennej RP. W rankingu Perspektywy 2020 osiągnęła pierwsze miejsce wśród wszystkich szkół w województwie pomorskim, bijąc konkurencję na głowę. Bardzo dobrze wypadają także pozostałe szkoły średnie. X LO zajęło 16. miejsce. Szkoła sportowa kształci z kolei wielu młodych sportowców.

Warto jeszcze wspomnieć, że choć na Kamiennej Górze nie ma głównego budynku żadnej uczelni wyższej, to mieści się tu Instytut Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Ocena redakcji

Kamienna Góra jest dość nietypową dzielnicą. Nie ma wielu mieszkańców, a liczba dzieci poniżej 18. roku życia nie przekracza tu 600 osób. Mimo to dzielnica ma niezwykle bogatą ofertę edukacyjną dla niemal każdej grupy wiekowej. Bez problemu przyjmowane są tu także dzieci spoza rejonu. Mimo to, szkoły utrzymują tu wysoki poziom nauczania, co także wpływa na ich popularność. Z pewnością więc dzielnica jest wyjątkowo atrakcyjna dla każdego rodzica, któremu zależy na dobrej przyszłości swojej pociechy.

4. Jak się mieszka na Babich Dołach? Parki i rekreacja w dzielnicy

Na Kamiennej Górze mieści się tylko jeden park, który za to zajmuje dość sporą część powierzchni dzielnicy. Mowa oczywiście o Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. To przepiękne miejsce, które skłania do spacerów i relaksu po ciężkim dniu pracy. Tutaj znajduje się słynny, gdyński krzyż oraz kolejka na Kamienną Górę. Dobrym miejscem do rekreacji jest również oczywiście plaża miejska i Bulwar Nadmorski. Z pewnością więc zieleni tu nie brakuje.

Niestety nie ma tu jednak siłowni. Najbliższa siłownia plenerowa znajduje się po przeciwnej stronie al. Piłsudskiego, a więc niezbyt daleko. Przy plaży znajdują się dwa boiska do piłki siatkowej, bardzo popularne wśród mieszkańców i nie tylko. Przy ul. Krasickiego 26 mieści się tu także Gdyńska Akademia Siatkówki – miejsce bardzo polecane dla wszystkich miłośników tego sportu. Miłośnicy wschodnich sztuk walki mogą z kolei odwiedzić klub karate Kyokushin. Baseny są tu całkowicie zbędne, jeśli tak blisko mamy na plażę z dostępem do morza.

5. Gastronomia i kultura

Gdzie zjeść w dzielnicy? Lokali gastronomicznych z pewnością tu nie brakuje. Szacuje się, że w promieniu pół kilometra od Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich znajduje się blisko 180 restauracji na Kamiennej Górze w Gdyni różnego typu. Zjemy tu dania kuchni z całego świata. Przede wszystkim jednak warto tu wymienić takie dobre restauracje jak:

 • restauracja Malika przy ul. Świętojańskiej 69B,
 • Aleja 40 przy al. Piłsudskiego 40,
 • Zielony Rower przy al. Piłsudskiego 32,
 • F. Minga przy ul. Bulwar Nadmorski,
 • restauracja Belona przy ul. Sędzickiego 19.

Wśród lokali gastronomicznych przeważają te serwujące kuchnię polską i oczywiście owoce morza oraz ryby. Znajdziemy tu jednak także wegetariańskie, azjatyckie, włoskie restauracje gdyńskie na Kamiennej Górze. Nie zabraknie dobrych pizzerii i burgerowni.

Choć nie ma na Kamiennej Górze kin, to nieco na północy, ale już po stronie Śródmieścia mieści się Kino Studyjne, bardzo cenione za bogaty i różnorodny repertuar. Obok znajduje się Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej. W opisywanej tu dzielnicy już możemy odwiedzić Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza – mały i niepozorny, ale bardzo popularny i zdobywający wyśmienite oceny.

Kilkanaście metrów za zachodnią granicą dzielnicy możemy podziwiać rzemiosło artystyczne w galerii Dora Decora Doroty Waberskiej. Przy ul. Piłsudskiego 18 mieści się także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Cały czas także czekamy na otwarcie odnowionego amfiteatru w centrum Kamiennej Góry, który z całą pewnością stanie się miejscem spotkań i kulturalnych wydarzeń dla mieszkańców całego miasta. Mimo niewielkiej powierzchni dzielnicy, z pewnością nie zabraknie nam tu wrażeń.

6. Zdrowie

Według serwisu aqicn.org, najbliższa stacja pomiarowa jakości powietrza znajduje się w Śródmieściu,  więc kilka kilometrów dalej. Ten rejon miasta jest najbardziej zanieczyszczony ze wszystkich, co nie zmienia faktu, że smog praktycznie w Gdyni nie występuje. Czujniki wskazują jedynie kilka dni w roku, kiedy wskaźnik PM10 pokazuje powietrze o umiarkowanej jakości. Najczęściej ma to miejsce w okolicach kwietnia. Kranówka na Kamiennej Górze, w Gdyni także jest bardzo dobra. Restauracje często wykorzystują ją jako jeden z punktów swoich menu.

Oferta przychodni i usług lekarskich także jest bardzo bogata na Kamiennej Górze. Przy al. Piłsudskiego 30 mieści się Centrum Medyczne Vitamed, gdzie skorzystamy z konsultacji diabetologa, neurochirurga, ortopedy, pediatry czy pulmonologa. Przy ul. Sieroszewskiego swój gabinet ma internista, a przy ul. Bema – psychiatra. Konsultacje ortopedyczne wykonamy w przychodni Med Balance, a przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego umówimy się do stomatologa. Znajduje się tu także klinika rehabilitacyjna i fizjoterapeutyczna. Stanowczo więcej jest tu przychodni i szpitali prywatnych niż publicznych. Jedynie do najbliższego szpitala jest dość daleko.

Choć w pobliżu znajduje się kilka aptek, to na terenie Kamiennej Góry mieści się tylko jedna klasyczna – Pod Żółwiem. Czasem jednak warto zajrzeć również do pobliskiej Exotic Slim – ekologicznej apteki z drogerią.

7. Sklepy, hipermarkety

Jedyne, czego brakuje na Kamiennej Górze to centra handlowe i hipermarkety wielkopowierzchniowe. Najbliższe jest Centrum Riviera przy ul. Górskiego 2, które jest oddalone 2 kilometry. Tam też znajduje się Auchan. W ścisłych granicach znajdziemy jedynie standardowe dyskonty i delikatesy. Największym sklepem jest tu jedynie Biedronka.

Nie oznacza to, że nie ma tu sklepów, a oferta nie jest bogata. Jedynie nie znajdziemy wszystkiego w jednym miejscu, jak mamy w zwyczaju robić w galeriach handlowych. Jest tu salon łazienek, dom mody, sklep sportowy czy zielarnia z mydlarnią. Jedynie może brakować tu typowego targowiska, gdzie kupimy najświeższe owoce i warzywa.

W najbliższej okolicy Kamiennej Góry znajdują się również liczne lokale usługowe. Swoje biznesy prowadzą tu fryzjerzy i kosmetyczki. Skorzystamy ze spa i usług adwokata. Wybór jest więc ogromny.

8. Wady i zalety życia na Kamiennej Górze

Jak się mieszka na Kamiennej Górze?

Plusy:

 • ekskluzywność dzielnicy,
 • sporo atrakcji turystycznych,
 • bliskość centrum,
 • dobra komunikacja miejska i brak korków,
 • doskonała oferta edukacyjna przedszkolna i szkolna,
 • dużo zieleni i terenów rekreacyjnych,
 • bardzo bogata oferta gastronomiczna,
 • sporo miejsc kulturalnych,
 • dobra jakość powietrza,
 • przyzwoita infrastruktura usługowa.

Minusy:

 • wysokie ceny nieruchomości,
 • brak SKM-ki,
 • brak żłobków,
 • brak centrum handlowego lub sklepu wielkopowierzchniowego,
 • brak targowiska w pobliżu.

Czy Kamienna Góra jest przyjazna dla zwierząt?

Kamienna Góra jest dzielnicą w dużej mierze turystyczną, a turyści lubią przyjeżdżać ze swoimi czworonogami. Nic więc dziwnego, że znajdziemy tu bardzo sporo miejsc, gdzie bez problemu wejdziemy z psiakiem. Na obiad z pupilem pójdziemy do:

 • F. Minga przy Bulwarze Nadmorskim,
 • Ogniem i Piecem przy ul. Świętojańskiej,
 • Marmolada Chleb i Kawa II przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego,
 • Aleja 40 przy ul. Piłsudskiego 40,
 • Zielony Rower przy ul. Piłsudskiego 32.

Na kawę z psem wybierzemy się do Contrast Cafe czy Browaru Port Gdynia. Tuż obok Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich znajduje się także profesjonalny wybieg, gdzie możemy spędzić czas z naszym pupilem bez smyczy.

Ocena redakcji

Kamienna Góra jest dzielnicą jedyną w swoim rodzaju. Z jednej strony wydaje się niewielka i niepozorna, bardzo ukierunkowana na turystów. Niewątpliwie tak jest, ale bardzo dobrze dba też o potrzeby swoich mieszkańców i osób z najbliższych okolic. Oferuje najlepszą opiekę i edukację w Gdyni. Po pracy możemy zjeść w jednej z całego mnóstwa wyśmienitych restauracji.

Widok na morze i Bulwar Nadmorski są jedyne w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że najbogatsi ludzie w Polsce tak chętnie wybierają to miejsce. Jeśli będziemy mieli okazję kupić mieszkanie lub dom na sprzedaż w Gdyni, na Kamiennej Górze, nie należy zastanawiać się ani chwili. To miejsce wyjątkowe, i choć drogie, to warte każdej zapłaconej złotówki.

9. O tym się mówi na Kamiennej Górze

Wiele emocji budzi temat odnowionego amfiteatru i parku na Kamiennej Górze. Prace obejmowały wykonanie murków, instalacji, schodów i balustrad. Miejsce to miało być centrum życia dzielnicy. Niestety okazało się, że choć inwestycja została ukończona, to jest ona dalej niedostępna dla mieszkańców. Problemy powstały na etapie odbioru z powodu niedostarczenia końcowej dokumentacji. Mimo naliczania znacznych kar dla wykonawcy, temat nie został rozstrzygnięty. Wszyscy z niecierpliwością czekają na otwarcie amfiteatru i na pierwszy koncert na Kamiennej Górze w Gdyni. Ma tu także powstać wydzielona strefa dla dzieci, która jeszcze bardziej uatrakcyjni to miejsce.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: