Cisowa Gdynia

Redakcja

Redakcja

28.05.2020

Jak się mieszka w malowniczej, położonej na obrzeżach Gdyni dzielnicy Cisowa? Sprawdź na GetHome.pl

Cisowa jest jedną z 22 dzielnic Gdyni, których granice zostały ustalone uchwałą w 2004 roku. Jest przede wszystkim dzielnicą mieszkalną, położoną niedaleko przepięknych terenów zielonych, ale także i zakładów przemysłowych. Jest doskonale skomunikowana z pozostałą częścią miasta, dzięki linii Trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej oraz pobliskiej Obwodnicy Trójmiejskiej.

Te wszystkie zalety sprawiają, że Cisowa jest jedną z droższych dzielnic Gdyni, które są położone na obrzeżach miasta. Cena za metr kwadratowy mieszkania w Gdyni Cisowej z rynku pierwotnego to nawet ponad 8100 złotych. Wpływ na to ma także niezbyt duża liczba inwestycji. Dobra lokalizacja i ciekawa oferta nieruchomości sprawiają, że inwestorzy poszukują mieszkań na wynajem w Gdyni Cisowej. To ciekawa propozycja zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania na sprzedaż Gdynia Cisowa

domy na sprzedaż Gdynia Cisowa

1. Informacje ogólne

Położenie Cisowej na mapie Gdyni

Cisowa jest najbardziej wysuniętą na północny zachód dzielnicą. Stanowi od tej strony granicę miasta z innym, bardzo popularnym turystycznie miastem – Rumią. Od strony północnego wschodu graniczy z gminą Kosakowo. Opisywana tu dzielnica styka się z trzema innymi jednostkami terytorialnymi tego typu. Są to:

Południową część dzielnicy zajmuje Trójmiejski Park Krajobrazowy, dzięki któremu widok z okien bloków mieszkalnych jest tu tak wspaniały. Powierzchnia Cisowej to 5.77 km2, co sprawia, że jest to przeciętnie duża dzielnica Gdyni.

Cisowa - liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności

Biuletyn Informacji Publicznej miasta Gdyni podaje, że pod koniec 2019 roku liczba ludności wynosiła tu 11 544 osoby. Oznacza to, że z roku na rok mieszkańców tu ubywa, choć nieznacznie. W ciągu ostatnich pięciu lat, ubyło tu blisko tysiąc osób. Obecny podział demograficzny wygląda następująco:

 • 14% - osoby w wieku przedprodukcyjnym,
 • 53% - osoby w wieku produkcyjnym,
 • 33% - osoby w wieku poprodukcyjnym.

Z danych tych wynika, że jest to dość mocno starzejąca się dzielnica. Jedna trzecia liczby mieszkańców to mężczyźni powyżej 65. roku życia i kobiety powyżej 60. roku życia.

Zagęszczenie ludności wynosi tu 2001 osób na kilometr kwadratowy, co nie wydaje się znaczną liczbą. Pamiętajmy jednak, że dość dużą część dzielnicy zajmuje Trójmiejski Park Krajobrazowy, a także zakłady przemysłowe. Zagęszczenie ludności jest więc znacznie większe w okolicy blokowisk i osiedli mieszkalnych.

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Cisowa jest dzielnicą polecaną niemal wszystkim mieszkańcom. Seniorzy z pewnością docenią panujące tu ciszę i spokój. Transport publiczny jest dobrze rozwinięty i umożliwia szybkie przemieszczenie się w dowolny rejon Gdyni. Seniorzy stanowią tu dość liczną grupę mieszkańców – dużym plusem są tu także ułatwienia projektowane przy nieruchomościach, na przykład windy czy podjazdy dla wózków inwalidzkich.

Rodzinom z dziećmi przypadną do gustu tereny zielone i liczność ciekawych miejsc, do których można zabrać pociechę. Mieszkania w apartamentowcach mają dość sporą powierzchnię, dzięki czemu można bez obaw planować powiększenie rodziny. Bliskość wielu zakładów, miejsc pracy, ale także placówek oświatowych zapewnia znaczny komfort.

Studenci także będą zadowoleni – mieszkania apartamentowe o wysokim standardzie są tu spotykane bardzo często. Do najbliższych uczelni także nie jest stąd daleko. Uniwersytet Morski oddalony jest jedynie o ok. 5 kilometrów. Dojazd zajmuje więc jedynie 10 minut samochodem.

Jak się mieszka w dzielnicy? Styl życia

Cisowa uważana jest za sypialnię dla Gdyni. Jest wyjątkowo cicha i spokojna. Życie toczy się tu powoli, ale jest to plusem dla wielu osób. Z drugiej strony jednak bardzo dobra komunikacja umożliwia szybkie przedostanie się w bardziej rozrywkowe rejony miasta. Mamy tu do dyspozycji Szybką Kolej Miejską, trolejbusy i pobliską obwodnicę. Decydując się na mieszkanie w Cisowej, decydujemy się na mieszkanie koło lasu miejskiego – pięknego i doskonale dostosowanego do obecności ludzi. To doskonałe miejsce na spacery i aktywności rekreacyjne. Jedynym minusem, o którym mówią mieszkańcy, to daleka odległość od linii brzegowej i morza.

Planowany rozwój

Wiele inwestycji, które toczą się w Cisowej, dotyczy miejsc wspierających aktywność reakreacyjną mieszkańców. W 2020 roku ma rozpocząć się budowa parku linowego, rowerowego oraz siłowni przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni oraz boisko przy Kcyńskiej 14. Budowany jest plac zabaw przy ul. Zbożowej. Z dużych inwestycji infrastrukturalnych należy tu wskazać budowę sieci kanalizacyjnej przy ul. Sibeliusa, Fińskiej, Botnickiej i Handlowej. Planowane są również zagospodarowania terenów zielonych przy ul. Chylońskiej i Morskiej. Ciekawym projektem jest tzw. Park Różany.

Cisowa - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Czeka tu sporo atrakcji dla miłośników przyrody. Warto się wybrać na spacer do Trójmiejskiego Lasu Krajobrazowego, przede wszystkim na Długą Górę – górkę o wysokości 130 m n.p.m. Nieco na południe mieści się rezerwat przyrody Cisowa o powierzchni prawie 25 ha, gdzie możemy spotkać sarny i dziki. Innym rodzajem atrakcji jest Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, które koniecznie powinni odwiedzić wszyscy chłopcy, ale nie tylko. Miejsce powstało z prywatnej inicjatywy i obejmuje kilkaset starych modeli aut i motocykli.

Czy Cisowa to bezpieczna dzielnica?

Czy Cisowa to bezpieczna dzielnica? Mieszkańcy mówią, że tak. Zobaczyć jednak można dwa, skrajnie różne obrazy. Inaczej postrzega się Cisową zachodnią, w kierunku Rumii – inaczej Cisową wschodnią w kierunku Chylonii. Chylonia przez długi czas miała łatkę najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Gdyni, co niestety potwierdzają statystyki policyjne. Nic więc dziwnego, że w tym rejonie miasta przestępstw jest nieznacznie więcej. Mieszkańcy często także wskazują, że na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego można natknąć się na grupki spożywające alkohol.

Atrakcje dla dzieci

Na terenie Cisowej znajduje się kilka ciekawych atrakcji dla dzieci, w tym place zabaw na otwartym powietrzu. Do najpopularniejszych należą:

 • plac zabaw dla dzieci przy ul. Chylońskiej 261A,
 • Cisowa Playground przy ul. Kcyńskiej.

Przy ul. Chylońskiej 177/19 mieści się także Akademia Piłkarska Tiki Taka Sławomir Kołodziejski, gdzie można posłać dziecko zarówno na zajęcia dodatkowe, jak i chociażby na kolonie. Oferta dla dzieci w tym ośrodku jest bardzo bogata.

Zapoznaj się również z informacjami o innych dzielnicach Gdyni:

2. Komunikacja na Cisowej

Komunikacja miejska na Cisowej bazuje na autobusach, trolejbusach i szybkiej kolei miejskiej. Cała dzielnica jest dobrze opleciona siatką przystanków i zewsząd jest blisko. Sam czas przejazdu do centrum nie jest bardzo długi, a pojawiające się korki są nieznaczne.

Ile trwa dojazd z Cisowej do centrum?

Najkrótsza trasa od Cisowej (okolice dworca Gdynia Cisowa) do skrzyżowania ul. Władysława IV ze Starowiejską (Gdynia Śródmieście) ma nieco ponad 8 kilometrów. Poza godzinami szczytu odległość tę pokonamy samochodem w ok. 15 minut. W godzinach szczytu, w okolicach godz. 16:00 jest to już 35 minut, ale zatory drogowe zaczynają się dopiero w Chylonii, a prawdziwe korki spotkamy dopiero na Grabówku.

Czas przejazdu w godzinach szczytu przy pomocy komunikacji miejskiej jest krótszy. SKM-ką zajmie nam to jedynie 25 minut. Chcąc pokonać ten dystans na rowerze, musimy szykować się na półgodzinną przejażdżkę.

Tramwaje

Przez Cisową nie kursują tramwaje. W planach nie ma także wykonania linii tramwajowych w mieście.

Autobusy

Autobusy i trolejbusy obsługują większość ruchu pasażerskiego w tej dzielnicy. Kluczowe linie to:

 • 25 – z 3 Maja-Hali do Cisowej SKM,
 • 26 – z Cisowej Sibeliusa do Orłowa SKM-"Klif"
 • 102 – z Placu Kaszubskiego-Jana z Kolna do Cisowej SKM,
 • 173 – z Placu Kaszubskiego-Jana z Kolna do Cisowej SKM,
 • 197 – z Obłuża Maciejewicza do Cisowej Sibeliusa.

Główne przystanki autobusowe, które obsługują największy ruch to z pewnością: Ksycyńska, Hipermarket Tesco-Morska, Cisowa SKM. Stanowią także największe punkty przesiadkowe dla mieszkańców.

Dworce/zajezdnie

Cisowa jest jedną z nielicznych dzielnic Gdyni, która posiada dostęp do własnego dworca SKM – Gdynia Cisowa. To najmłodszy dworzec w całym mieście, który ma zaledwie jeden peron i dwie krawędzie. Obsługuje linię Gdańsk Śródmieście – Rumia. Mimo swojej niezbyt pokaźnej wielkości, w 2018 roku obsługiwała 4-5 tysięcy pasażerów na dobę, co jest zaskakującym rezultatem. Dzięki temu Gdynia Cisowa zajmuje 65. miejsce w kraju wśród najpopularniejszych dworców.

Cisowa - ścieżki rowerowe

Główna ścieżka rowerowa w dzielnicy biegnie wzdłuż ul. Morskiej od granicy z Chylonią aż do granicy miasta. Trasa dla jednośladów ciągnie się także wzdłuż Kanału Konitopu Leniwego. Nie można zapominać także o leśnych ścieżkach, które w większości służą rekreacji. Położone są niemal na całym terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Główne ulice

W Cisowej znajdują się dwie główne ulice, które łączą wschód z zachodem dzielnicy. Mowa o większej E28, która na terenie Gdyni nazywa się ulicą Morską oraz – położonej bardziej na północy – ulicy Hutniczej. To także dwa, najbardziej korkujące się szlaki – choć nieznacznie. Inną, dość dużą ulicą jest oczywiście Chylońska. Nie można zapominać również, że w pobliżu znajduje się węzeł wylotowy na Obwodnicę Trójmiasta.

Planowane duże inwestycje

Nie ma zbyt wielu planowanych inwestycji drogowych na lata 2019-2023. Są to jedynie takie prace jak:

 • utwardzenie nawierzchni drogi przy ul. Chylońskiej 166-176,
 • wymiana chodnika na pętli trolejbusowej oraz na ul. Chylońskiej,
 • remont nawierzchni przy ul. Chmielnej,
 • budowa parkingu przy ul. Janowskiej 25.

Są to więc w większości inwestycje renowacyjne, które mają za zadanie usprawnić ruch i zmniejszyć liczbę wybojów na najczęściej uczęszczanych trasach.

Opinia redakcji

Komunikacja w Cisowej jest dobrze rozwinięta. Mieszkańcy mają dostęp do autobusów, trolejbusów i SKM-ki. To także jedna z nielicznych sytuacji, gdzie komunikacja miejska okazuje się szybsza od samochodu – mimo braku dużych zatorów drogowych. Siatka przystanków bardzo dobrze oplata Cisową. Bliskość wylotu na Obwodnicę Trójmiasta (droga E28) ułatwia poruszanie się własnymi środkami transportu. Wygląda na to, że mimo iż dzielnica znajduje się dość mocno na uboczu Trójmiasta, wcale nie jest od niego odcięta.

3. Edukacja na Cisowej

Żłobki i przedszkola

Na terenie Cisowej działa jedynie jeden, w pełni prywatny żłobek Koniczynka. Znajduje się tu miejsce dla około 54 dzieci w wieku do lat 3. Dwa inne, pobliskie żłobki mieszczą się już w Chylonii. Nieco lepiej wygląda sytuacja z przedszkolami. Swoje siedziby mają tu dwie placówki:

 • Przedszkole nr 56 przy ul. Chylońskiej 237,
 • Przedszkole nr 32 przy ul. Kcyńskiej 6.

Obie placówki są publiczne i oferują miejsce w łącznie 11 grupach, które dają około 275 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Co ciekawe, brak tu prywatnych przedszkoli dla dzieci.

Szkoły podstawowe

W Cisowej mieści się Szkoła Podstawowa nr 31 w Gdyni przy ul. Chylońskiej 227. Uczyć się tu może nawet 960 dzieci we wszystkich ośmiu klasach. Placówka jest także centrum życia dzielnicy – zarówno dla młodszych mieszkańców, jak i starszych. To właśnie tu mieści się siedziba Rady Dzielnicy Cisowa.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej?

Czy łatwo się dostać do żłobka? W Cisowej mieszka około 285 dzieci w  wieku do lat 3. Jeden żłobek zapewnia miejsce jedynie dla ok. 20% z nich. To znacznie za mało. Niedaleko znajdują się jeszcze dwie publiczne placówki, ale po stronie już Chylonii. Z nich także mogą skorzystać mieszkańcy Cisowej.

Nieco lepiej jest w przypadku przedszkoli. W Cisowej mieszka 380 maluchów od 3 do 7 lat, a dzielnica zapewnia około 275 miejsc. Oznacza to, że blisko około setki dzieci będzie musiała szukać miejsca w placówce gdzieś indziej. Wiele przedszkoli znajduje się także w Chylonii lub Pustakach Cisowskich przy obrzeżach, przez co dostęp do nich jest prosty.

A co ze Szkołą Podstawową nr 31 w Gdyni Cisowej? Tutaj z kolei miejsca jest aż nadto. Placówka jest przygotowana do przyjęcia około 960 uczniów, a w Cisowej mieszka ich zaledwie 760. Nie jest to jednak szkoła bardzo popularna o wyjątkowych wynikach edukacyjnych. Z tego też powodu klasy są tu mniejsze i nie zawsze są otwierane wszystkie z nich. Czasem w roczniku otwierane są dwie klasy, czasem trzy lub cztery.

Licea i technika

W Cisowej nie ma żadnych szkół średnich. Najbliższe liceum i kilka innych placówek znajduje się najbliżej w Chylonii.

Ocena redakcji

Edukacja w Cisowej jest całkiem przyzwoita. Większość przedszkolaków może bez problemu skorzystać z oferty edukacyjnej. Podobnie uczniowie szkoły podstawowej. Problemy mogą napotkać dzieci w wieku do lat 3 oraz licealiści. Pamiętajmy jednak, że dość dużo placówek oświatowych znajduje się bardzo blisko granicy z Chylonią. Mieszkańcy Cisowej mogą bez problemu z nich korzystać, uzupełniając braki w ofercie własnej dzielnicy.

4. Jak się mieszka na Cisowej? Parki i rekreacja w dzielnicy

Na terenie Cisowej mieści się fragment Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w tym rezerwat przyrody Cisowa oraz Klif Cisowski. To wspaniałe miejsce na spacery czy rekreacyjną jazdę rowerem. ROD im. Sikorskiego umożliwiają spędzenie wolnego czasu wśród terenów zielonych czy swobodne grillowanie.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą skorzystać z Fitpark Cisowa przy Przedszkolu nr 32. To bardzo popularna wśród mieszkańców siłownia zewnętrzna – szczególnie przy pięknej pogodzie. Zapowiadana jest także realizacja nowej siłowni w Gdyni Cisowej, tuż przy szkole podstawowej. W sezonie jesienno-zimowym możemy skorzystać z oferty zamkniętych siłowni. Do najpopularniejszych w dzielnicy należą:

 • Activ – Studio Rekreacji Cisowa przy ul. Owsianej 11,
 • Purist przy ul. Chylońskiej 191.

W Activ możemy skorzystać z bogatej oferty zajęć takich jak gimnastyka kręgosłupa, rozciąganie czy pilates. To jedno z najbardziej rozbudowanych miejsc fitness w Gdyni Cisowej.

W dzielnicy można spędzić także czas podczas gry zespołowej, takiej jak koszykówka czy piłka nożna. Przy ul. Chylońskiej 218 i Owsianej 9 mieszczą się boiska do koszykówki, a przy tym drugim adresie także do siatkówki. Przy ul. Morskiej 224B możemy pograć w piłkę nożną na specjalnie do tego przeznaczonym boisku. Przy granicy, ale już po stronie Chylonii mieści się także pływalnia kryta – dość niewielki, ale mający dobre oceny wśród mieszkańców basen koło Gdyni Cisowej.

5. Gastronomia i kultura

Gdzie zjeść w dzielnicy? Oferta gastronomiczna nie jest tu bardzo bogata, a większość restauracji znajduje się wzdłuż ulicy Morskiej. Oprócz fast foodów, przy ul. Sobieskiego 84A znajduje się dobra restauracja Zochina Karczma, w której zjemy przysmaki kuchni polskiej. Przy ul. Morskiej 230B mieści się Pizzeria Rukola. Bardzo dobre opinie ma także restauracja Ognisty Piec, która również serwuje dania kuchni włoskiej. Możemy tu zjeść jedną z najlepszych pizz w Gdyni Cisowej i w okolicznych dzielnicach. Kebab zjemy z kolei przy ul. Chylońskiej 175/173 w Taksim Kebab. Pizzeria Rukola w Gdyni słynie również z doskonałych burgerów i dań kuchni amerykańskich.

W Cisowej można skorzystać z oferty centrum kultury o ciekawej nazwie Przystań Chylońska 237. Organizowane są zajęcia sportowe, kulturalne, jak i edukacyjne. Mieści się tu Klub Rodzica. Można zapisać pociechę na zumbę lub jogę. Warto odwiedzić także WymiennikownięMłodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Designu. Zajęcia są tam darmowe, ale konieczna jest rejestracja. Skorzystamy tu z wielu ciekawych rodzajów aktywności:

 • breakdance,
 • karate,
 • zajęcia z rysunku,
 • formacje taneczne,
 • dekiru.

Przy ul. Kcyńskiej 2 znajduje się z kolei niewielka biblioteka, ale dość często pojawiają się w niej nawet nowinki wydawnicze.

6. Zdrowie

Według serwisu aqicn.org jakość powietrza w dzielnicy Cisowa jest bardzo dobra przez cały rok. Najbliższa stacja pomiarowa znajduje się na Pogórzu, a więc jedynie kilka kilometrów dalej. Smogu nie ma tu w żadnym miesiącu w roku. Czasem przez kilka dni w roku zdarza się, że czujniki odnotują umiarkowaną jakość powietrza, ale bez wahania możemy uznać, że jest ono tutaj bardzo czyste. Podobnie sprawa się ma z kranówką. Uważana jest za bardzo czystą i niewiele się różniącą od wody butelkowanej. Bez obaw możemy ją pić prosto z kranu.

Nie ma jednak przychodni w Gdyni Cisowej. Najbliższe znajdują się znowu w Chylonii. Brakuje tu nie tylko ośrodków publicznych NFZ, ale także przychodni i szpitali prywatnych. Jedynie przy ul. Chylońskiej 230 mieści się prywatny gabinet lekarski profilaktyczno-leczniczy, który prowadzi lekarz medycyny pracy. Z drugiej strony sporo jest ośrodków masażu i rehabilitacji w Gdyni Cisowej. Są to przede wszystkim:

 • Symmetry Fizjoterapia Funkcjonalna Adriana Kotfis,
 • Fizjoidea – gabinet fizjoterapii i masażu leczniczego,

Przy ul. Morskiej 230 mieści się apteka Eskulap, która zaopatruje wszystkich mieszkańców dzielnicy.

7. Sklepy, hipermarkety

W Cisowej nie ma żadnych galerii. Poza standardowymi dyskontami, które znajdują się w każdym miejscu Gdyni, mieści się tu hipermarket Tesco Extra przy ul. Kcyńskiej 27. To część większego centrum handlowego, w skład którego wchodzą również:

 • RTV Euro AGD,
 • OBI,
 • Media Markt,
 • Black Red White,
 • Deichmann.

Jednak większość sklepów na Cisowej to niewielkie placówki handlowe, które oferują najbardziej niezbędny asortyment. Dobrze jest tu jednak rozwinięta infrastruktura usługowa. Możemy skorzystać z oferty kilku salonów fryzjerskich, kosmetycznych czy z gabinetu masażu. Jest tu zakład wulkanizacyjny, hurtownia budowlana i salon rowerowy.

8. Wady i zalety życia na Cisowej

Jak się żyje na Cisowej?

Plusy:

 • dobrze rozwinięta komunikacja miejska,
 • brak korków i bliskość obwodnicy,
 • wystarczająca liczba miejsc w przedszkolach i podstawówkach,
 • dużo zieleni,
 • bogata oferta zajęć rekreacyjnych,
 • dużo zajęć kulturalnych,
 • wystarczająca oferta gastronomiczna,
 • dobra jakość powietrza.

Minusy:

 • niewiele atrakcji turystycznych,
 • niewystarczająca oferta żłobków,
 • brak liceów i techników,
 • brak przychodni i szpitali,
 • brak galerii handlowych i targowisk.

Ocena redakcji

Cisowa jest dzielnicą, która jest traktowana przez mieszkańców Gdyni jako sypialnia miasta. Stąd też dość duże braki w infrastrukturze handlowo-usługowej. W założeniu mieszkańcy mają możliwość zrobić większe zakupy w innych dzielnicach. Z kolei obecność przedszkola i szkoły podstawowej daje możliwość szybkiego odstawienia pociech i udania się do pracy. Liczba dostępnych fryzjerów w Gdyni Cisowej i innych punktów usługowych tego typu pozwala na chwilę relaksu w weekend czy po pracy. A wieczorem warto skorzystać z siłowni Activ w Gdyni Cisowej, by utrzymać dobrą sylwetkę.

W Gdyni nie ma wielu zatorów, a w Cisowej transport jest jeszcze wygodniejszy. Dlatego też jest to popularna dzielnica nie tylko wśród rodzin, ale i seniorów. Warto także pamiętać, że jedną z największych zalet Cisowej jest bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a to wymusza wiele ustępstw ze strony infrastruktury czysto wielkomiejskiej. Z pewnością Cisowa jest idealnym miejscem, by w ciszy i spokoju odpocząć po całym dniu pracy.

9. O tym się mówi na Cisowej

Gdynia uznawana jest za miasto bardzo ekologiczne. Nie inaczej jest w Cisowej – promuje się tu rowerzystów i ekologiczne sposoby transportu. Dlatego też mieszkańcy oczekują z niecierpliwością powstania nowych, rowerowych stacji napraw. Jedna taka stacja znajduje się już na skrzyżowaniu ul. Morskiej i Kcyńskiej. W najbliższym czasie ma się ich tu znaleźć kilka.

Inną akcją prośrodowiskową jest wymiana opraw sodowych na ulicach na oprawy LED. Urządzenia pojawią się także na Cisowej, sprawiając, że dzielnica stanie się nie tylko bardziej ekologiczna, ale także bezpieczniejsza.

Wiele kontrowersji budzi także zamknięcie na półtora roku pętli przy SKM Chylonia. Oznacza to zmiany w kursowaniu autobusów i trolejbusów. Z drugiej strony mieszkańcy Chylonii i Cisowej otrzymają podziemny parking przy dworcu SKM, co znacząco poprawi komunikację miejską i ułatwi przemieszczanie się między domem a pracą.

 

Źródło zdjęcia głównego: https://mapio.net

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: