Grabówek Gdynia

Redakcja

Redakcja

08.06.2020

Jak się mieszka w gdyńskim Grabówku? Sprawdź kompleksowy przewodnik po dzielnicy na GetHome.pl

Grabówek przez długi czas uchodził za „dzielnicę robotniczą”. Jednak nigdy nie pełnił roli sypialni miasta, wręcz od zawsze stanowił miejsce, które obrosło legendą. Obecnie staje się jednym z najmodniejszych miejsc na zakup nieruchomości. Deweloperzy coraz chętniej inwestują w tereny dostępne w tej dzielnicy i wierzą, że to doskonałe miejsce pod apartamentowce. Co sprawia, że ta dzielnica przyciąga coraz więcej osób?

W wielu plebiscytach Grabówek został uznany za najlepszą dzielnicę w Gdyni. Nie dzieje się tak bez powodu. W końcu jest to bardzo kameralne i zielone miejsce w samym sercu miasta. Grabówek sąsiaduje z centrum i ma bardzo dogodne połączenia z całym Trójmiastem. Jednak większą część dzielnicy zajmują lasy, a to sprawia, że jest to miejsce wyjątkowo spokojne.

Na Grabówku znajduje się kilka ciekawych lokali. Oferta edukacyjna również nie przedstawia się najgorzej, brakuje tylko żłobków. Opieka medyczna stoi na dobrym poziomie, a miejsc rekreacyjnych jest wiele. Dobrze też przedstawia się oferta sportowa. Nieco gorzej jest z kulturą, ale można skorzystać z oferty sąsiednich dzielnic. Na Grabówku brakuje też galerii handlowych oraz hal targowych. Jednak bliskość centrum te braki wynagradza.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania na sprzedaż Grabówek

domy na sprzedaż Gdynia Grabówek

1. Informacje ogólne

Grabówek – położenie na mapie Gdyni

Grabówek to jedna z 22 dzielnic Gdyni. Sąsiaduje z Leszczynkami od północy, Śródmieściem od wschodu, Działkami Leśnymi, Witomino-Leśniczówką, Chwarzno-Wiczlinem od południa i Pustkami Cisowskimi-Demptowo od zachodu. Znaczna część dzielnicy położona jest na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności: kto mieszka na Grabówku?

Grabówek należy do średnich dzielnic Gdyni i jego powierzchnia zajmuje 4,38 km². Liczba mieszkańców to 8 866 osób i nie należy do najniższych jak na obszar, który w większości pokryty jest terenami zielonymi. To sprawia, że gęstość zaludnienia wynosi 2 024 osób/km².

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Grabówek to nietypowa dzielnica, w której nie każdy poczuje się dobrze. Jednak spora grupa osób może właśnie ten obszar wskazać jako najlepszy do zamieszkania. Przede wszystkim znajduje się tam Państwowa Szkoła Morska, która kształci przyszłych kapitanów statków handlowych i pasażerskich. To sprawia, że to świetne miejsce do zamieszkania nie tylko dla nich, ale także dla inżynierów, brygadzistów i magazynierów.

Grabówek pokochają też miłośnicy spokoju i terenów zielonych, ponieważ większą część dzielnicy zajmuje las. Nie będą na niego narzekać miłośnicy wielkomiejskiego stylu życia – w końcu dzielnica sąsiaduje z centrum i zapewnia dogodne połączenia z całym Trójmiastem. Jedynie rodziny z małymi dziećmi mogą się tutaj nie odnaleźć. Na terenie Grabówka jest mało atrakcji dla najmłodszych i brakuje żłobków.

Czy Grabówek to styl życia?

Jak się mieszka na Grabówku? Z pewnością ciekawie! Jest to bardzo zielona dzielnica, w której można czuć ducha przeszłości. Dlatego nie brakuje chętnych do zamieszkania w tej okolicy. W końcu kameralna i spokojna dzielnica z doskonałym dojazdem do centrum musi się cieszyć sporym zainteresowaniem.

Planowany rozwój dzielnicy

Władze miejskie dbają o to, aby Grabówek był dzielnicą przyjazną mieszkańcom. Szereg inwestycji sprawia, że zyskuje on nowe, przyjazne oblicze. W ostatnim czasie przeprowadzane są remonty na placu przed Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Ma się tam pojawić fontanna, ławki i dużo zieleni, a także tereny rekreacyjne dla młodych ludzi. Przewidziano również utworzenie nowych dróg rowerowych, a także nowych stacji samoobsługowych do naprawy rowerów.

Największa inwestycja przewidziana na najbliższe lata to nowa organizacja ruchu na ulicy Beniowskiego, o którą wielokrotnie postulowali mieszkańcy. Nastąpi też wymiana 3 przystanków, z czego 2 zostaną wykonane w nowoczesnej formule antyzatok.

Grabówek - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Główną zaletą dzielnicy jest świetny dostęp do morza. Większa jej część znajduje się na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, więc mieszkańcy mają dobry dostęp do lasów miejskich. Przy ulicy Falistej można znaleźć punkt widokowy, a także Pomnik Strażników Przyrody.

Na Grabówku nie ma zbyt wielu atrakcji turystycznych. Jednak bliskie sąsiedztwo z centrum sprawia, że mieszkańcy nie narzekają na brak ciekawych miejsc. Zaledwie 500 m od granicy dzielnicy znajduje się większość najciekawszych obiektów Gdyni, a także główny deptak miejski, przy którym znajduje się większość gdyńskich kawiarni, klubów i restauracji.

Czy Grabówek to bezpieczna dzielnica?

Grabówek przez wiele osób uważany jest za świetną dzielnicę do zamieszkania. Mieszkańcy nie boją się wychodzić po zmroku, a liczba przestępstw popełnianych na tym obszarze nie jest wysoka. Wiele osób może zastanawiać się, czy tereny leśne w tej części dzielnicy są bezpieczne. Nie ma powodu do obaw! Główne szlaki są patrolowane przez policję, można tam też spotkać innych  spacerowiczów i rowerzystów. Nie zostały także zanotowane przypadki napaści na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Grabówek: oferta dla dzieci

Dzielnica nie wypada dobrze na tle innych pod względem atrakcji dla dzieci. Na terenie dzielnicy znajduje się jeden plac zabaw przy ul. Wolności 18. Mieszkańcy chętnie też korzystają z Parkour Park przy ul. Generała Gustawa Orlicz-Dreszera w sąsiednich Leszczynkach. W dzielnicy brakuje sal zabaw, ale bliska odległość od centrum sprawia, że rodzice mogą znaleźć w pobliżu atrakcje dla dzieci na chłodne i deszczowe dni.

Grabówek znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który stanowi doskonałe miejsce na spacery dla najmłodszych mieszkańców. W dzielnicy nie brakuje też obiektów sportowych, w których odbywają się zajęcia dla dzieci.

Zapoznaj się również z informacjami o innych dzielnicach Gdyni:

2. Komunikacja na Grabówku

Ile trwa dojazd z Grabówka do centrum?

Grabówek może się pochwalić doskonale rozwiniętą siecią połączeń komunikacyjnych. Komunikacja autobusowo-trolejbusowa uzupełniona jest transportem kolejowym. W dodatku Grabówek sąsiaduje z gdyńską dzielnicą Śródmieście, a to sprawia, że do ścisłego centrum można się dostać w zaledwie kilka minut.

Tramwaje na Grabówku

Gdynia znana jest z tego, że nie kursują w niej tramwaje. Zamiast tego mieszkańcy mogą korzystać z dobrze rozwiniętej sieci trolejbusów. Przez Grabówek kursuje kilka linii, które umożliwiają dogodny dojazd do innych dzielnic:

 • 20 - Gdynia Dworzec Główny PKP – Cisowa SKM;
 • 22 - Gdynia Dworzec Główny PKP – Cisowa SKM;
 • 24Gdynia Dworzec Główny PKP – Stocznia Gdynia;
 • 25Cisowa SKM – 3 Maja Hala;
 • 26Orłowo SKM „Klif” – Cisowa Sibeliusa;
 • 27Cisowa SKM – Kacze Buki;
 • 28Pustki Cisowskie– 3 Maja Hala;
 • 30Gdynia Dworzec Główny PKP – Cisowa Sibeliusa;
 • 34Węzeł Franciszki Cegielskiej – Demptowo;
 • 710Grabówek SKM – Grabówek SKM;
 • 723Stocznia Gdynia – Morska-Estakada.

Najwięcej linii kursuje po ulicy Morskiej, a najpopularniejszymi przystankami są Uniwersytet Morski i Stocznia SKM.

Autobusy na Grabówku

Autobusy na Grabówku stanowią świetne uzupełnienie komunikacji trolejbusowej oraz pociągowej. Łączą one go z innymi dzielnicami, a także miastami. Do najważniejszych przystanków zaliczają się Uniwersytet Morski i Stocznia SKM, skąd odjeżdża większość linii. Autobusy na Grabówku kursują przez całą dobę, a do najważniejszych linii zalicza się:

 • SSopot Reja – Pustki Cisowskie,
 • WPustki Cisowskie – Redłowo Szpital,
 • 105Redłowo Szpital – Mechelinki Przystań,
 • 109Redłowo SKM – Babie Doły,
 • 196 - Dom Marynarza - Babie Doły,
 • 740Gdynia Dworzec Główny PKP – Kacze Buki,
 • N30Kacze Buki – Rumia Dworzec PKP,
 • N40Gdynia Dworzec Główny PKP – Pogórze-Pogórze Górne.

Dworce/zajezdnie

W dzielnicy Grabówek znajduje się też stacja SKM Stocznia Gdynia, która położona jest w północnej części dzielnicy. Dostać się można do niej przez wiadukt nad torami. W okolicy stacji znajduje się pętla dla trolejbusów SKM Grabówek. W pobliżu dzielnicy mieści się również najważniejsza stacja kolejowa Gdynia Główna, z której odjeżdżają wszystkie pociągi regionalne i dalekobieżne.

Grabówek – ścieżki rowerowe

Dzielnica jest przyjazna dla rowerzystów, którzy znajdą dla siebie wiele ciekawych tras. Najbardziej interesujące można znaleźć na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jest ich aż 8, a każda z nich dostarczy mieszkańcom wiele atrakcji.

Najdłuższa ścieżka rowerowa ma długość ok. 43 km (Wejherowo-Kalwaria Wejherowska-rez. Lewice-Sopieszyno-rez. Pełcznica-Reszki-rez. Cisowa-Gdynia Główna) i biegnie przez najciekawsze pod względem przyrodniczym oraz kulturowym obszary. Ze względu na jej długość zaplanowano możliwość wcześniejszych zjazdów do Wejherowa, Redy, Rumi, a niektóre odcinki mogą przysporzyć sporo trudności nawet zaawansowanym rowerzystom. Przewidziano również utworzenie nowych dróg rowerowych, a także nowych stacji samoobsługowych do naprawy rowerów.

Komunikacja na Grabówku: główne ulice

Najważniejsza ulica na Grabówku to ul. Morska (przechodząca przez północną część Grabówka), czyli główna arteria całego Trójmiasta. To właśnie po niej kursuje wiele ważnych linii autobusowych i trolejbusowych. Oś dzielnicy stanowi natomiast ulica Grabowo, która leży dokładnie pośrodku Grabówka. Do ważnych ulic należą również Beniowskiego, Hugo Kołłątaja, Kapitańska, Estakady i Komandorska. Warto też wspomnieć, że zajmują one jedynie 1/3 całej dzielnicy. Reszta zajęta jest przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, gdzie przeważają ścieżki piesze i rowerowe.

Komunikacja na Grabówku: planowane inwestycje drogowe

Grabówek to stale rozwijająca się dzielnica i wprowadza się w niej liczne innowacje. W najbliższym czasie zostanie przygotowana nowa organizacja ruchu na ulicy Beniowskiego, o którą wielokrotnie postulowali mieszkańcy. Ulica Beniowskiego będzie jednokierunkowa, od ul. Grabowo do ul. Demela, a od ul. Kapitańskiej (Placu Neptuna) do ul. Demela, będzie funkcjonował ruch dwukierunkowy. Zlikwidowane zostaną też trzy przystanki, ale w ich miejsce pojawią się inne.

Planuje się również rozbudowę infrastruktury rowerowej. Na Grabówku mają się pojawić nowe samoobsługowe stacje napraw rowerów, wyposażone w zestaw narzędzi do drobnych napraw i pompkę rowerową dostosowaną do wszystkich rodzajów zaworów. Będą się one znajdować:

 • przy ul. Morskiej 93,
 • przy ul. Starodworcowej 34 w okolicach Szkoły Podstawowej nr 20,
 • przy ul. Janka Wiśniewskiego przy Potoku Chylońskim (przy Stena Line).

Ocena redakcji

Grabówek może się pochwalić świetnie rozwiniętą infrastrukturą drogową. Sieć autobusowo-trolejbusowa uzupełniona Szybką Koleją Miejską umożliwia szybki dojazd w różne zakątki Trójmiasta. Cały czas też trwają pracę, aby ulepszyć transport w dzielnicy. Mieszkańcy mają też do dyspozycji kilka atrakcyjnych ścieżek rowerowych, a w najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje drogowe.

3. Edukacja na Grabówku

Żłobki i przedszkola na Grabówku

Na terenie dzielnicy brakuje żłobków, ale mieszkańcy mają ciekawe placówki tego typu w okolicznych dzielnicach. Znacznie lepiej przedstawia się oferta przedszkoli. Na terenie Grabówka można ich znaleźć wiele i mogą się pochwalić zróżnicowanym programem. Nie brakuje placówek językowych oraz opierających się na filozofii kształcenia Marii Montessori. Rodzice nie narzekają więc na ofertę przedszkoli, a także na ich położenie – rozmieszczone są w różnych częściach dzielnicy. Nie zgłasza się też problemów z dostępnością miejsc przy rekrutacji.

Szkoły podstawowe: edukacja na Grabówku

Na Grabówku działa kilka szkół podstawowych, a ich oferta odpowiada potrzebom mieszkańców. W ostatnich latach protest wywołały informacje o likwidacji jednej z nich, ale ostateczne decyzje nie zapadły. Najważniejszą tego typu placówką jest Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Grabowo. Dużym zainteresowaniem cieszy się też Gdyńska Społeczna Szkoła Podstawowa. Mieszkańcy mają do wyboru też kilka ciekawych placówek tuż poza granicami dzielnicy. To sprawia, że oferta edukacyjna jest różnorodna i nie pojawią się problemy z dostępnością miejsc.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej na Grabówku?

Na Grabówku brakuje żłobków – w tej dzielnicy obecnie nie ma żadnej placówki tego typu. Jednak mieszkańcy korzystają z oferty sąsiednich dzielnic. Natomiast liczba przeszkoli przedstawia się obiecująco, a ich rozmieszczenie świetnia odpowiada na potrzeby mieszkańców. To sprawia, że nie pojawiają się problemy z dostępnością miejsc, a placówki oferują różnorodny program edukacyjny. A czy łatwo się dostać do podstawówki? Na Grabówku działa kilka placówek na tym poziomie kształcenia, mieszkańcy mają też do wyboru kilka szkół tuż przy granicy dzielnicy, więc nie pojawiają się żadne problemy przy rekrutacji. 

Licea i technika na Grabówku: szkoły średnie dzielnicy

Na Grabówku nie brakuje ważnych na mapie Gdyni szkół średnich. To właśnie tutaj znajduje się legendarne Technikum Mechaniczne, a także XII Liceum Ogólnokształcące. Uczniowie mają do wyboru również II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza, a także Zaoczne Liceum Beta Gdynia. W dodatku sąsiedztwo ze Śródmieściem jeszcze bardziej rozszerza możliwości młodzieży zamieszkującej Grabówek.

Popularne szkoły na Grabówku: poznaj renomowane placówki edukacyjne

Na Grabówku nie brakuje również wyższych uczelni. Najważniejsza z nich to Uniwersytet Morski w Gdyni. W tej dzielnicy znajduje się główna siedziba uczelni, a także następujące wydziały: elektryczny, mechaniczny, nawigacyjny, przedsiębiorczości i towaroznawstwa oraz instytut morski. Tutaj działa też Państwowa Szkoła Morska, w której kształcą się przyszli kapitanowie statków handlowych i pasażerskich.

Ocena redakcji

Oferta edukacyjna na Grabówku przedstawia się całkiem nieźle. W dzielnicy nie ma żłobków, ale przedszkoli i szkół podstawowych nie brakuje. Liczbę miejsc i ofertę dostosowano do potrzeb mieszkańców, więc nie pojawiają się problemy z dostępnością miejsc. Oferta szkół średnich również nie należy do najgorszych. Na terenie dzielnicy działa kilka renomowanych placówek. Studenci też nie będą narzekać – na Grabówku mieści się kilka wydziałów Uniwersytetu Morskiego, a także Państwowa Szkoła Morska. Na terenie dzielnicy znajduje się również Zespół Szkół Usługowych, Szkoła Policealna.

4. Jak się mieszka na Grabówku? Parki i rekreacja w dzielnicy

Znaczna część Grabówka położona jest na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To właśnie w tym miejscu znajduje się większość terenów rekreacyjnych dzielnicy. W lesie znajduje się mnóstwo ścieżek idealnych na spacery i do biegania. W dodatku łączy on dzielnicę z wieloma dzielnicami Gdyni i Sopotu, więc stanowi doskonałe miejsce na dłuższe wycieczki. Najważniejsze szlaki turystyki pieszej, które przebiegają przez Trójmiejski Park Krajobrazowy to:

 • Wejherowski (czerwony): Wejherowo – Sopot Kamienny Potok;
 • Zagórskiej Strugi (czarny): Wejherowo – Gdynia (Wzgórze Św. Maksymiliana);
 • Kartuski (niebieski): Sopot Kamienny Potok – Kartuzy;
 • Skarszewski (zielony): Sopot Kamienny Potok – Skarszewy;
 • Trójmiejski (żółty): Gdańsk – Gdynia;
 • Wzgórz Szymbarskich (czarny): Sopot – Gołubie Kaszubskie – Kamienica Królewska.

Walory przyrodnicze Parku można poznać, dzięki dwóm ścieżkom przyrodniczym: w Dolinie Samborowo (opracowana i wyznakowana przez ZTPK) oraz ścieżce przyrodniczo-leśnej w Marszewie (przygotowana przez Nadleśnictwo Gdańsk). Mieszkańcy Grabówka mogą się dodatkowo wybrać na plaże znajdujące się w sąsiednich dzielnicach.

Na Grabówku nie zabraknie sportowych atrakcji. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka siłowni stacjonarnych i plenerowych. To jednak nie koniec sportowych atrakcji Grabówka. Ważnym miejscem jest Drabinka, czyli centrum rekreacyjno-sportowe. Mieszkańcy mogą skorzystać z oferty Klubu Sportowego Złoty Tur, Hali Piłkarskiej, Centrum Tańca Szczepan. Ciekawym miejscem jest również boisko do Quidditcha.

5. Gastronomia i kultura

Gdzie zjeść na Grabówku? Większą część dzielnicy zajmują lasy, więc liczba lokali gastronomicznych jest niewielka. Jednak mieszkańcy z pewnością znajdą kilka miejsc, w których można zjeść smaczny posiłek. Na Grabówku przeważają popularne sieciówki fastfoodowe, ale nie brakuje też innych lokali. Z pewnością zadowoleni będą miłośnicy pizzy – ten przysmak można zjeść w Pizzeria Trattoria di Strada oraz Pepe Pizza. Popularnymi miejscami są też Big Burger, Bar Mleczny Domowy i Sztuczka Bistro.

Na Grabówku znajduje się też najstarsza lodziarnia w Gdyni – Lody Tradycyjne Kwaśniak 1954. Historia rodzinna w rzemiośle cukierniczym sięga nawet XIX wieku. Przysmaki wyrabiane są według tradycyjnej receptury, ale właściciele ciągle eksperymentują z nowymi smakami. Na terenie dzielnicy nie brakuje też kilku ciekawych kawiarni i pubów.

Oferta kulturalna Grabówka nie jest zbyt bogata, ale znajduje się tutaj kilka ciekawych miejsc. Najważniejszą instytucją jest Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grabowo 2, który oferuje mnóstwo ciekawych zajęć i warsztatów. Na terenie dzielnicy działa Biblioteka Grabówek posiadająca interesującą ofertę dla miłośników książek. Natomiast na Śródmieściu, blisko granicy z Grabówkiem, znajduje się Teatr Gdynia Główna.

6. Zdrowie na Grabówku

Stan powietrza na Grabówku nie przedstawia się najgorzej. W tej dzielnicy rzadko występuje smog i nie notuje się nadmiernego przekroczenia norm pyłów. To sprawia, że mieszkańcy nie narzekają na jakość powietrza. Czy podobnie jest z wodą? Czy można ją pić z kranu? PEWIK GDYNIA przekonuje, że woda w Trójmieście znajduje się pod stałą kontrolą. Szereg badań wykazuje, że spełnia ona rygorystyczne standardy jakościowe i zawiera mnóstwo składników mineralnych. Jest ona też zdrowa, smaczna i czysta. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby na Grabówku pić wodę z kranu.

Opieka medyczna dzielnicy stoi na dobrym poziomie. Na jej terenie działa kilka przychodni publicznych i prywatnych, w tym popularny LUX MED. Na Grabówku miście się też Szpital Chorób Psychicznych, a także prywatny szpital Clinica Medica. To sprawia, że mieszkańcy nie mają problemów z dostaniem się lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów. Na terenie Grabówka mieści się też doskonale rozwinięta sieć aptek, a część z nich działa w systemie całodobowym.

7. Grabówek: sklepy, hipermarkety i lokalne bazary

Mieszkańcy Grabówka nie mają wielu opcji w wyborze idealnego miejsca na zakupy. Infrastruktura handlowo-usługowa jest słabo rozwinięta, ale znajduje się tutaj kilka ciekawych miejsc, jak na przykład popularne dyskonty, a także sklepy osiedlowe i branżowe.

Na terenie Grabówka nie ma żadnej galerii handlowej ani hali targowej. Największym sklepem w dzielnicy jest Kaufland przy ulicy Morskiej. Poza tym mieszkańcy mają do dyspozycji wiele mniejszych obiektów. Grabówek graniczy ze Śródmieściem, więc dojazd do innych sklepów nie jest utrudniony, a to zdecydowanie rozszerza ofertę handlową dzielnicy. Mieszkańcy nie będą też mieli problemu ze skorzystaniem z usług branży beauty – fryzjerów i kosmetyczek nie brakuje na Grabówku.

8. Wady i zalety mieszkania na gdyńskim Grabówku

Plusy:

 • dużo terenów zielonych,
 • dobry dojazd do centrum,
 • ciekawa oferta gastronomiczna,
 • dobra oferta edukacyjna,
 • świetnie rozwinięta infrastruktura drogowa.

Minusy:

 • niewiele atrakcji dla dzieci,
 • brak żłobków,
 • słabo rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa,
 • uboga oferta kulturalna.

Ocena redakcji

Grabówek to nietypowa dzielnica, która ma swoje wady i zalety. Z pewnością jej mocną stroną są liczne tereny zielone i rekreacyjne. Również oferta edukacyjna nie przedstawia się najgorzej, a jej jedynym mankamentem jest brak żłobków. Niektórzy mogą też narzekać na słabo rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową oraz ubogą ofertę kulturalną. Jednak świetnie rozwinięta komunikacja, a także bliskie sąsiedztwo ze Śródmieściem sprawiają, że można  tych atrakcji szukać w najbliższych okolicach.

9. O tym się mówi na Grabówku

Grabówek to spokojna dzielnica, której mieszkańcy z reguły nie mają powodów do narzekań. W ostatnich latach falę oburzenia wywołały plany zamknięcia jednej ze szkół podstawowych. Istniały plany dotyczące przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Okrzei 6 w Liceum Ogólnokształcące, co wywołało sprzeciw mieszkańców. Obecnie placówka nadal istnieje w tej samej formie i nie podjęto ostatecznej decyzji.  

 

Źródło głównego zdjęcia: https://mapio.net

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: