Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Warszawa, Śródmieście

  - 340 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań na sprzedaż w Śródmieściu

  Rynek wtórny - 380 mieszkań na sprzedaż w Śródmieściu

  Mieszkania w Śródmieściu - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania w Śródmieściu kawalerki:

  W Śródmieściu są 63 oferty kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 771 114 zł

  Średni metraż kawalerek to 32 m2

  Mieszkania w Śródmieściu dwupokojowe:

  W Śródmieściu jest 175 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 1 160 691 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 46 m2

  Mieszkania w Śródmieściu trzypokojowe:

  W Śródmieściu jest 95 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 1 816 390 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 71 m2

  Mieszkania w Śródmieściu czteropokojowe:

  W Śródmieściu jest 37 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 2 638 376 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 94 m2

  Mieszkania bezpośrednio w Śródmieściu - oferty deweloperów

   - 0 ogłoszeń

  Mieszkania używane w Śródmieściu - oferty agencji nieruchomości

   - 380 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w centrum Warszawy

  Śródmieście to dzielnica położona w lewobrzeżnej części miasta. Należy do najpopularniejszych dzielnic stolicy. Jej powierzchnia wynosi 15,57 km2, a liczba mieszkańców wynosi ok. 123 tysięcy. Nazwa - Śródmieście często stosowana jest jako różnie rozumiane określenie - Centrum, najczęściej mający jednak mniejszy zasięg niż Śródmieście. Ogromna ilość atrakcji kulturalnych: muzeów, galerii, kin czy teatrów sprawia, że mieszkańcom tej dzielnicy trudno się nudzić.

  Położenie Śródmieścia powoduje, że jest to niezwykle gwarna i tętniąca życiem dzielnica. Dużą popularnością cieszą się szczególnie okolice Nowego Światu, Krakowskiego Przedmieścia i Bulwarów Wiślanych. 

  Podobnie jak ścisłe centrum, tak i całe Śródmieście jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi częściami Warszawy. Na jej terenie znajdują dworce kolejowe, I i II linia metra oraz dobrze rozbudowana sieć linii tramwajowych i autobusowych. Śródmieście posiada także niezwykle bogatą ofertę gastronomiczną. To właśnie tutaj znajduje się skupisko najlepszych i najatrakcyjniejszych restauracji. Najpopularniejszymi, a zarazem najbardziej charakterystycznymi miejscami w tej dzielnicy są: Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Narodowe, Muzeum Polin czy Centrum Nauki Kopernik.

  Dzielnica ta, ze względu na swoją lokalizację, może pochwalić się bogatą ofertą edukacyjną. Na terenie Śródmieścia funkcjonuje 6 publicznych żłobków i aż 100 prywatnych placówek. Ponadto ok. 30 szkół podstawowych, 38 szkół średnich w tym 12 szkół zawodowych. Dla osób chcących pogłębiać swoją wiedzę dedykowane są znajdujące się w pobliżu uczelnie wyższe. Najpopularniejszą wśród nich jest Uniwersytet Warszawski przy ulicy Krakowskie Przedmieście. Jest to jedna z najlepszych szkół wyższych w Polsce. 

  Śródmieście podzielone jest na główne osiedla, do których zalicza się: Nowe Miasto, Stare Miasto, Powiśle, Solec, Ujazdów, Śródmieście Południowe, Śródmieście Północne i Muranów. Infrastruktura wszystkich osiedli należąca do Śródmieścia jest bardzo dobrze rozbudowana, dzięki czemu rośnie popyt na rynku nieruchomości. Jest to jedna z najbardziej popularnych dzielnic mieszkaniowych. Oferta deweloperska jest zróżnicowana. Nowo powstające inwestycje są bardzo unikatowe. Oferowane apartamenty wykończone są w podwyższonym standardzie. Aby zapewnić komfort przyszłym mieszkańcom, użyto materiałów najwyższej jakości.

  Szeroki wachlarz dostępnych metraży, docenią zarówno single, pary, młode małżeństwa, jak i rodziny z dziećmi. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, dzięki całodobowemu monitoringowi oraz sprawdzonej ochronie. Można śmiało stwierdzić, że większą popularnością cieszą się mieszkania w centrum niż na peryferiach. 

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: