Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Warszawa, Żoliborz

  - 184 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 54 mieszkania na sprzedaż na Żoliborzu

  Rynek wtórny - 131 mieszkań na sprzedaż na Żoliborzu

  Mieszkania na Żoliborzu - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania na Żoliborzu kawalerki:

  Na Żoliborzu jest 15 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 628 012 zł

  Średni metraż kawalerek to 28 m2

  Mieszkania na Żoliborzu dwupokojowe:

  Na Żoliborzu jest 68 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 1 084 707 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 47 m2

  Mieszkania na Żoliborzu trzypokojowe:

  Na Żoliborzu jest 80 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 1 554 016 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 67 m2

  Mieszkania na Żoliborzu czteropokojowe:

  Na Żoliborzu jest 12 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 2 601 250 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 98 m2

  Mieszkania bezpośrednio na Żoliborzu - oferty deweloperów

   - 54 ogłoszenia

  Mieszkania używane na Żoliborzu - oferty agencji nieruchomości

   - 131 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym na Żoliborzu

  Żoliborz to jedna z osiemnastu dzielnic Warszawy. Położona jest w lewobrzeżnej części stolicy. Zaczynając od północnych terenów, graniczy z dzielnicą Bielany, od zachodnich z Bemowem, natomiast południowe tereny sąsiadują z Wolą i warszawskim Śródmieściem. Otoczony parkami oraz ogrodami idealnie nawiązuje do nazwy z pochodzenia francuskiego Joli Bord, czyli "piękny brzeg". Z pewnością dzielnica zaliczana jest do jednego z harmonijnych miejsc w stolicy.

  Żoliborz to miejsce kameralne i pełne uroku. Dzielnica ta plasuje się w ścisłej czołówce, jeżeli chodzi o wysokość cen nowych mieszkań w stanie deweloperskim, jak i tych z rynku wtórnego. 

  Żoliborz to dzielnica pełna uroku i spokoju. Malowniczy krajobraz i otaczające tereny zielone sprawiają, że chce się tu od razu zamieszkać. Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana. Dobrze rozwinięta infrastruktura miejska sprawia, że połączenie między innymi dzielnicami jest bardzo łatwe i szybkie. Osoby ceniące sobie wygodę i chwilę relaksu znajdą rozwiązanie w postaci pobliskich kawiarni, w których panuje niemal domowa atmosfera. Znajduje się tutaj wiele parków miejskich, jednak na szczególną uwagę zasługuje Park Stefana Żeromskiego. Na jego terenie występuje wiele lokali gastronomicznych oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

  Dzielnica kojarzona jest przede wszystkim ze swojej zabytkowej części (Stary Żoliborz), w której w skład wchodzą liczne kościoły i klasztory m.in. Kościół Stanisława Kostki, szkoła Zmartwychwstanek czy Kościół św. Jana Kantego. Na terenie Żoliborza mieszczą się różnego rodzaju instytucje kulturalne. Najpopularniejszym z nich jest Teatr Komedia, mieszczący się przy ulicy Słowackiego. Rozpoznawalnymi atrakcjami tej dzielnicy są: Kino Wisła, Muzeum Sportu i Turystyki oraz Muzeum X Pawilonu. 

  Na terenie Żoliborza powstaje coraz to więcej nowych inwestycji. Dominują tutaj mieszkania o podwyższonym standardzie. Luksusowe apartamenty powstają na Żoliborzu Południowym. Mieszkania na Żoliborzu cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród singli i młodych małżeństw. Oferta deweloperska jest zróżnicowana. Oprócz willi występuje tutaj niska zabudowa wielorodzinna, a także kawalerki i mieszkania o większym metrażu. Zaliczane są do nich mieszkania 2-, 3-, 4-, a nawet 5-pokojowe.

  Dużym atutem mieszkania na Żoliborzu są przestronne balkony oraz tarasy, z których można podziwiać widok na panoramę miasta. Dla przyszłych nabywców nieruchomości, posiadających swój własny transport, przygotowane są hale garażowe oraz liczne miejsca postojowe. Najwięcej nowych mieszkań w stanie deweloperskim można znaleźć na Marymoncie. To właśnie ta lokalizacja należy do najatrakcyjniejszych dla inwestorów. 

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: