Oksywie Gdynia

Redakcja

Redakcja

08.06.2020

Jaka jest oferta edukacyjna i kulturalna Oksywia - jednej z najstarszej gdyńskich dzielnic? Sprawdź na GetHome.pl.

Oksywie to niewielki obszar Gdyni zaliczany do dzielnic północnych, ponieważ położony jest po drugiej stronie portu. Znajduje się nieco na uboczu i należy do najstarszych miejsc w w Gdyni. Jednak chętnych do zamieszkania na tym terenie nie brakuje. W końcu jest do kameralne miejsce z dobrym dojazdem do centrum, które oferuje mieszkańcom mnóstwo atrakcji.

Mieszkańcy dzielnicy z pewnością nie będą narzekać na ofertę sportową i kulturalną. Nie brakuje tutaj również terenów rekreacyjnych, a dostęp do morza podnosi atrakcyjność dzielnicy. Ciekawa baza gastronomiczna i dobra opieka medyczna również stanowią atut Oksywia. Oferta edukacyjna nie przedstawia się najgorzej – jedynym mankamentem może być niewielka liczba szkół średnich.

Największą wadę Oksywia stanowi transport. W dzielnicy działa jedynie sieć autobusowa. Mieszkańcy mogą więc narzekać na brak pociągów i trolejbusów. Trwają jednak narady, które mają na celu rozwiązanie tego problemu. Niektórym może przeszkadzać słabo rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Jednak bliskość centrum rekompensuje tę niedogodność.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania na sprzedaż Gdynia Oksywie

domy na sprzedaż Oksywie Gdynia

1. Informacje ogólne

Oksywie – położenie na mapie Gdyni

Oksywie to jedna z 22 dzielnic Gdyni. Jej powierzchnia wynosi 4,37 km², co stawia ją na 11 miejscu pod względem wielkości. Jest to najstarsza i jedna z najbardziej osadzonych na uboczu dzielnic. Oksywie graniczy z Babimi Dołami od północy, Obłużem od zachodu, Śródmieściem Gdyni od południa, a także Morzem Bałtyckim od wschodu. Zalicza się ona do dzielnic północnych, ponieważ położona jest po drugiej stronie portu.

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności: kto mieszka na Oksywiu?

Oksywie nie należy do największych dzielnic i zajmuje powierzchnię 4,37 km². Natomiast liczba mieszkańców wynosi 14 740 osób, co daje gęstość zaludnienia 3 373 osób/km².

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Oksywie to dzielnica, w której może zamieszkać praktycznie każdy. Doskonale poczują się w niej rodziny z małymi dziećmi. Liczne atrakcje oraz dobra oferta edukacyjna na pewno spełni ich potrzeby. Osoby starsze będą sobie chwalić opiekę medyczną oraz dostępność terenów rekreacyjnych. Natomiast studenci docenią bliskość uczelni oraz ciekawe lokale w pobliżu. Narzekać mogą jedynie osoby, które często się przemieszczają, bowiem na Oksywiu funkcjonuje jedynie sieć autobusowa, a brakuje trolejbusów i pociągów.

Czy Oksywie to styl życia?

Jak się żyje na Oksywiu? Z pewnością ciekawie! Dzielnica może się pochwalić licznymi terenami zielonymi. Dostęp do morza, a także bulwar i molo stanowią jej niewątpliwą zaletę. Mieszkańcy także chwalą sobie liczne atrakcje i bogatą ofertę rekreacyjną dzielnicy.

Planowany rozwój dzielnicy

Oksywie to dzielnica, która nadal się rozwija. Z tego powodu na jej obszarze pojawia się wiele prac modernizacyjnych. W najbliższych latach mają zostać podjęte działania, które rozszerzą ofertę kulturalną i sportową dzielnicy. Stale rozwija się też transport drogowy. Trwają narady nad rozwinięciem sieci komunikacyjnej i dodaniem do niej trolejbusów oraz pociągów. 

W tym momencie do najważniejszych inwestycji drogowych zaliczana jest budowa drugiego wiaduktu na ulicy płk. Dąbka prowadzącej od górnej części Oksywia do Pogórza. Na tym odcinku czteropasmowa ulica stawała się dwupasmowa – drugi wiadukt umożliwi dodanie brakujących pasów. Obecnie trwa też przebudowa ronda, które powstało w celu rozładowania korków na skrzyżowaniu ulic Puckiej–Unruga–Czernickiego-Złotej. Będzie to spore ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców północnych dzielnic. W ramach budżetu obywatelskiego na Oksywiu powstaną cztery przejścia wykrywające pieszych, którzy zbliżają się do skraju chodnika. Planuje się także rewitalizacje w różnych częściach dzielnicy.

Oksywie - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Oksywie to bez wątpienia dzielnica pełna atrakcji. Idealne miejsca dla siebie znajdą tam zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy dzielnicy. Największą atrakcją Oksywia jest dostęp do Morza Bałtyckiego. Na Oksywiu znajduje się plaża, na której mieszkańcy spędzają wiele czasu w ciepłe, słoneczne dni. Niewątpliwą atrakcję tego miejsca stanowi ciekawe zejście wąwozem. Oczywiście nie brakuje tam mola i bulwaru, które znajdują się na terenie osiedla Osada Rybacka. W tej okolicy latem czynne są również punkty gastronomiczne.

Na Oksywiu znajduje się też pomnik latarni morskiej, który stanowi model obiektu znajdującego się kiedyś na tym terenie. W czasie spaceru po dzielnicy można też zobaczyć pełnowymiarową łódź podwodną typu Kobben (nieoficjalna nazwa „Jastrząb-Kobben”). Ciekawym miejscem jest Muzeum Emigracji. Część atrakcji jest bezpłatna – przede wszystkim duży taras widokowy, z którego można zobaczyć port Marynarki Wojennej na Oksywiu. Z tego miejsca można również podziwiać promy Stena Line płynące do Szwecji oraz inne jednostki handlowe i pasażerskie. Natomiast w sezonie letnim nie zabraknie olbrzymich wycieczkowców przewożących zagranicznych turystów. 

Na Oksywiu znajdziemy również kilka obiektów zabytkowych wartych zobaczenia. Zalicza się do nich Kościół św. Michała Archanioła, a także Cmentarz Marynarki Wojennej oraz baterię nadbrzeżną Canet (obiekt historyczny) i betonowy schron (bunkier) T-750 z czasów II wojny światowej u zbiegu ulic płk. Dąbka, Dickmana i Bosmańskiej.

Czy Oksywie to bezpieczna dzielnica?

Dzielnica Oksywie to stosunkowo bezpieczne miejsce. Do najczęstszych wykroczeń należą: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Straż miejska trzyma jednak rękę na pulsie - problematyczne rejony dzielnicy cieszą się wzmożoną uwagą ze strony patroli.

Oksywie: oferta dla dzieci

Oksywie to dzielnica przyjazna dzieciom. Na jej terenie znajduje się mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Przede wszystkim nie brakuje tutaj placów zabaw. Można je znaleźć przy:

 • ul. Australijskiej,
 • ul. Błękitnej,
 • ul. Modrej,
 • ul. Zielonej,
 • ul. Benisławskiego,
 • ul. Knyszyńskiej (Plac Zabaw Gdynia Kampinowska).

Na Oksywiu znajduje się też kilka sal zabaw – najpopularniejsza z nich mieści się przy ul. Stanisława Żółkiewskiego 3. Placówka nie ma oficjalnej nazwy ani strony internetowej, ale może się pochwalić licznymi dobrymi opiniami. Jednak to nie koniec atrakcji dla najmłodszych w dzielnicy Oksywie. Na jej terenie znajduje się Centrum Zabawy i Nauki Elefun, które pełni funkcję przedszkola prywatnego oraz sali zabaw. Organizowane są tutaj imprezy urodzinowe oraz różne warsztaty. Na uwagę zasługuje Family World – centrum zabawy i nauki. Jest to sala zabaw, składająca się z trzypoziomej konstrukcji z przeszkodami. Znaleźć tam można ruchomy mostek, trampolinę, wielki basen z kulkami i kręconą zjeżdżalnię. Znajdują się tutaj również dwie salki, w których można urządzać przyjęcia. W placówce odbywają się zajęcia KLUBU MALUCHA, a także cykliczne warsztaty i imprezy okolicznościowe dla starszych dzieci oraz półkolonie w okresie wakacji i ferii.

Zapoznaj się również z informacjami o innych dzielnicach Gdyni:

2. Komunikacja na Oksywiu

Ile trwa dojazd z Oksywia do centrum?

Komunikację na Oksywiu tworzy dobrze rozwinięta sieć połączeń autobusowych. Dostępne linie umożliwiają dojazd do innych dzielnic, a także sąsiednich miejscowości. Warto pamiętać, że Oksywie sąsiaduje ze Śródmieściem, więc dojazd nie będzie zbyt kłopotliwy. Jednak położenie po drugiej stronie portu może nieco wydłużyć dojazd do ścisłego centrum i trwa do kilkudziesięciu minut.

Tramwaje na Oksywiu

Po Gdyni nie kursują tramwaje, ale zamiast nich można spotkać trolejbusy. Pierwsza linia na Oksywiu pojawiła się ponad 50 lat temu. Jednak w 1972 roku zawieszono ten rodzaj transportu w północnych dzielnicach. W 2019 roku rozpoczęto prace nad przywróceniem trolejbusów na tym obszarze, ale dokładnych planów na razie brak.

Autobusy na Oksywiu

Obecnie autobusy stanowią jedyny środek transportu na Oksywiu, ale wkrótce powinno się to zmienić. Już w tym roku przewiduje się powrót trolejbusów, a w kolejnych latach ma nastąpić włączenie Oksywia do sieci SKM. Takie zmiany na pewno usprawnią komunikację w dzielnicy. Jednak sieć autobusowa jest na tyle rozwinięta, że mieszkańcy na nią nie narzekają. Oto najważniejsze linie kursujące na terenie Oksywia:

 • 104Oksywie Dolne – Dom Marynarza,
 • 150 Oksywie Godebskiego - Witomino Leśniczówka,
 • 152Oksywie Dickmana – Mały Kack Sandomierska,
 • 196Dom Marynarza - Babie Doły,
 • 198Chylonia Krzywoustego - Obłuże Centrum (niektóre kursy do Oksywia Dolnego lub Stolarskiej),
 • 700Mały Kack Sandomierska - Dom Marynarza - Kacze Buki,
 • 770Obłuże Maciejewicza - Kosakowo - Urząd Gminy - Baza na Pogórzu Dolnym,
 • N10Kacze Buki – Kacze Buki,
 • N40Gdynia Dworzec Główny PKP – Pogórze-Pogórze Górne.

Dworce/zajezdnie

Obecnie na terenie dzielnicy nie ma żadnych dworców ani zajezdni. W planach jest włączenie dzielnic północnych do sieci SKM. Prawdopodobnie na Oksywiu w najbliższych latach pojawi się stacja kolejowa obsługująca linie regionalne.

Oksywie – ścieżki rowerowe

Gdynia to miasto przyjazne rowerzystom. Oksywie nie stanowi pod tym względem wyjątku. Na terenie dzielnicy można znaleźć liczne ciekawe szlaki rowerowe, z których chętnie korzystają mieszkańcy. Do najpopularniejszych z nich należą:

 • Trasa Gdynia Oksywie – Klif Mechelinki – Polna Droga,
 • Oksywie – Rewa z widokiem na Zatokę,
 • Pętla Oksywie – trasa rowerowa po dzielnicy uwzględniająca najważniejsze zabytki,
 • Lotnisko Babie Doły – Gdynia Oksywie.

Komunikacja na Oksywiu: główne ulice

Najważniejsze trasy na Oksywiu stanowią ulice wylotowe do innych dzielnic. Są to:

 • ul. Płk. Stanisława Dąbka i Bosmańska – ulica wylotowa w stronę Obłuża, a następnie Pogórza,
 • ul. Zielona – ulica wylotowa do Babich Dołów,
 • ul. Śmidowicza przechodząca (poza Oksywiem) w ul. Unruga – ulica wylotowa na Pogórze,

Do ważnych ulic na Oksywiu zalicza się też ul. Alciszewskich, Zieloną, a także Dickmana.

Komunikacja na Oksywiu: planowane inwestycje drogowe

Oksywie jest dzielnicą znajdującą się nieco na uboczu, ale to nie oznacza, że się nie rozwija. W ciągu ostatnich lat wprowadzono szereg innowacji, a obecnie trwają prace nad kolejnymi. Jedną z najważniejszych inwestycji drogowych jest budowa drugiego wiaduktu na ulicy płk. Dąbka oraz przebudowa ronda na skrzyżowaniu ulic Puckiej–Unruga–Czernickiego-Złotej. 

W ramach budżetu obywatelskiego na Oksywiu powstaną cztery przejścia wykrywające pieszych, którzy zbliżają się do skraju chodnika. Obecnie trwają ustalenia dokładnych lokalizacji. W ostatnim czasie na Oksywiu pojawiły się też oprawy ledowe w ramach programu „Oświetlamy miasto”, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Kolejną ważną inicjatywą są zmiany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W ciągu roku planuje się stworzenie traktu pieszego i parku leśnego pomiędzy ul. Bosmańską i Żeglarzy, budowę ul. Makowskiego z przejściem do ul. Arciszewskich i wykonanie chodnika wzdłuż ul. Arciszewskich, a także zagospodarowanie obszaru w obrębie Osady Rybackiej.

Ocena redakcji

Komunikacja na Oksywiu jest nieco gorsza niż w innych gdyńskich dzielnicach. Przede wszystkim w tym rejonie brakuje transportu torowego. Jednak trwają debaty, które mają na celu rozwiązanie tego problemu. Obecnie mieszkańcy mogą korzystać jedynie z dobrze rozwiniętej sieci autobusowej, która dojeżdża w różne rejony Trójmiasta. W dodatku Oksywie sąsiaduje ze Śródmieściem, więc dojazd do ścisłego centrum nie jest najgorszy. Jednak w godzinach szczytu mogą pojawić się problemy.

3. Edukacja na Oksywiu

Żłobki i przedszkola na Oksywiu

Mieszkańcy Oksywia z pewnością nie będą narzekać na ofertę edukacyjną dla najmłodszych. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka żłobków, a najpopularniejsze z nich to Żłobek Królestwo Maciusia oraz Żłobek Niezapominajka. Rodzice są zadowoleni z oferty placówek i nie zgłaszają problemów z dostępnością miejsc. W dzielnicy działa też kilka prywatnych i państwowych przedszkoli. Ich oferta jest bardzo różnorodna i większość prowadzi zajęcia dodatkowe, m.in. językowe, rytmiczne, czy taneczne. Niestety, na Oksywiu znajdują się dwie najbardziej oblegane placówki w Gdyni. Są to Przedszkole nr 11 i Przedszkole nr 36. To sprawia, że niektórzy mogą mieć problem z dostaniem się do wymarzonego ośrodka.

Szkoły podstawowe: edukacja na Oksywiu

Rodzice nie będą też zawiedzeni ofertą edukacyjną szkół podstawowych. Na terenie dzielnicy działa kilka państwowych placówek, a tuż poza granicami znajduje się jeszcze kilka godnych uwagi instytucji. Najbardziej znaną na Oksywiu jest Szkoła Podstawowa nr 33 im. Obrońców Kępy Oksywskiej, która założona została 100 lat temu. Rodzice są zadowoleni z oferty placówek dzielnicy i nie zgłaszają problemów z dostępnością miejsc.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej na Oksywiu?

Oferta żłobków i przedszkoli na Oksywiu przedstawia się bardzo dobrze. Nie notuje się żadnych problemów z dostępnością miejsc w żłobkach. Niestety, z przedszkolami jest nieco trudniej – na Oksywiu znajdują się dwie z najbardziej popularnych gdyńskich placówek. To sprawia, że nie wszystkie dzieci dostaną się do wymarzonego przedszkola. A czy łatwo się dostać do podstawówki? Na Oksywiu działa kilka instytucji na tym poziomie kształcenia, mieszkańcy mają też do wyboru szkoły tuż przy granicy dzielnicy, więc nie pojawiają się żadne problemy przy rekrutacji.

Licea i technika na Oksywiu: szkoły średnie dzielnicy

Trochę gorzej przedstawia się oferta szkół średnich. Na terenie dzielnicy znajduje się jedynie V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dąbka, w którym dostępne są klasy o profilu policyjnym, biologiczno-chemicznym, matematyczno-informatycznym i humanistycznym. Warto zaznaczyć, że nad szkołą patronat objęła Akademia Marynarki Wojennej reprezentowana przez Wydział Mechaniczno-Elektryczny. Ponadto młodzież z Oksywia ma świetny dostęp do placówek znajdujących się na Śródmieściu.

Popularne szkoły na Oksywiu: poznaj renomowane placówki edukacyjne

Na Oksywiu swoją siedzibę ma Akademia Marynarki Wojennej, która realizuje zarówno studia wojskowe, jak i cywilne. Wśród tej pierwszej grupy znajdują się takie kierunki, jak: nawigacja, informatyka, mechatronika i budowa maszyn oraz systemy informacyjne w bezpieczeństwie. Działa tam też 6-miesięczne studium oficerskie. Dodatkowo w sąsiednich dzielnicach znajduje się kilka godnych uwagi placówek.

Ocena redakcji

Oferta edukacyjna na Oksywiu jest bardzo różnorodna. W dzielnicy znajduje się kilka żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. W żłobkach i szkołach podstawowych nie ma problemów z dostępnością miejsc. W dzielnicy działa też liceum ogólnokształcące oraz Akademia Marynarki Wojennej. To sprawia, że oferta edukacyjna jest zadowalająca na każdym poziomie.

4. Jak się mieszka na Oksywiu? Parki i rekreacja w dzielnicy

Oksywie to dzielnica zapewniająca bogatą ofertę rekreacyjną. Bardzo popularnym miejscem jest Bulwar Oksywski, czyli teren spacerowy nad brzegiem morza o długości 1,7 km. Kolejnym atutem rekreacyjnym dzielnicy jest las państwowy Baza. Miłośnicy czworonogów również będą zachwyceni, ponieważ w dzielnicy znajduje się psia plaża, a także pomysłowy wybieg dla psów – Łączka Merdających Ogonów. Interesującym miejscem na spacery jest osiedle Osada Rybacka, gdzie znajduje się molo, a także punkty gastronomiczne. W celach wypoczynkowych warto odwiedzić Kemping Pole Namiotowe Domki Holenderskie.

Oferta sportowa również nie zawiedzie mieszkańców. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka siłowni stacjonarnych i plenerowych. Najciekawszą placówką jest Ośrodek Sportowy Akademii Marynarki Wojennej, który odpowiada za realizację szkolenia fizycznego podchorążych, studentów oraz kadry. Jednak z oferty tego miejsca mogą również korzystać mieszkańcy Oksywia. Na terenie obiektu znajdują się boisko sportowe, sala wielofunkcyjna, sala do walki, siłownia, ścianka wspinaczkowa, a także basen i strefa SPA z saunami. Dodatkowo na Oksywiu można znaleźć boisko do koszykówki, przy którym znajduje się plac zabaw.

5. Gastronomia i kultura

Gdzie zjeść na Oksywiu? Ze znalezieniem odpowiedniego lokalu na Oksywiu nie powinno być żadnych problemów. Szczególnie w sezonie letnim dzielnica ożywa. Na bulwarze w Osadzie Rybackiej znajduje się wiele punktów gastronomicznych otwartych specjalnie na wakacje i oczekujących na turystów. W pozostałe miesiące na Oksywiu również nie brakuje ciekawych lokali. Ogromną popularnością cieszy się Tawerna pod Kordem - restauracja serwująca kuchnię polską, znajdująca się w budynku Akademii Marynarki Wojennej. Miłośnicy pizzy także będą zadowoleni. Na tym obszarze nie brakuje lokali serwujących ten włoski przysmak. Są to m.in. Bachus, Pizza Tino, Pizza&Pub – Fabryka Sportu. Na uwagę zasługują: Palarnia kawy Coffe Style, Malta Pub 69 oraz lodziarnia Nad Bulwarem.

Oferta kulturalna dzielnicy również nie zawodzi. To właśnie na Oksywiu mieści się Grom (dawniej Mewa), czyli kinoteatr z największą salą kinową w Gdyni. Niestety obecnie nie prowadzi projekcji filmowych. W dzielnicy znajduje się również Sala Widowiskowa Klubu 3 Flotylii Okrętów. Mieszkańcy mogą oprócz tego korzystać z bogatej oferty Biblioteki Oksywie. Ciekawym miejscem jest Muzeum Emigracji z bezpłatnym tarasem widokowym. Na Oksywiu odbywa się również kino samochodowe, które ma zaplanowane codziennie dwa seanse - jeden o godzinie 18, drugi o 21.

Ważnym miejscem kulturalnym jest też Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Posługują się oni następującymi metodami: animacja społeczna, socjoterapia, steetworking oraz poradnictwo pedagogiczne i psychologiczne. Kolejną tego typu placówką jest Przystań Śmidowicza, czyli centrum sąsiedzkie, integrujące mieszkańców w każdym wieku. Umożliwia ono rozwój zainteresowań i realizację własnych inicjatyw.

6. Zdrowie na Oksywiu

Stan powietrza w Gdyni nie przedstawia się najlepiej. Oksywie jednak jest dzielnicą, w której sytuacja wygląda bardzo dobrze. Rzadko dochodzi tam do przekroczenia norm pyłów, a smog nie jest częstym zjawiskiem. A w jakim stanie jest woda z kranu? Krąży opinia, że w Gdyni kranówka jest wyjątkowo smaczna i czysta. PEWIK GDYNIA stale kontroluje wodę i potwierdza, że jest ona bezpieczna dla zdrowia. Spełnia ona rygorystyczne standardy jakościowe i zawiera mnóstwo składników mineralnych. Na Oksywiu można więc bezpiecznie pić wodę z kranu.

Oksywie może też się pochwalić dobrą opieką medyczną. Na terenie dzielnicy działa kilka placówek Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej. Mieszkańcy mają też do dyspozycji Hospicjum Stacjonarne św. Wawrzyńca oraz Gabinet Fizjoterapii. W dodatku szybki dojazd do centrum sprawia, że na Oksywiu nie ma problemów z dostaniem się do lekarza pierwszego kontaktu oraz specjalisty. Dzielnica może też się pochwalić świetnie rozwiniętą siecią aptek, a kilka z nich działa w systemie całodobowym.

7. Oksywie: sklepy, hipermarkety i lokalne bazary

Mieszkańcy Oksywia z pewnością znajdą kilka miejsc idealnych na zakupy. Jednak infrastruktura handlowo-usługowa dzielnicy nie jest dobrze rozwinięta. Znajdują się tutaj popularne dyskonty, a także sklepy osiedlowe i branżowe.

Najważniejszym obiektem dzielnicy jest Pasaż Handlowy Bosman. Znajduje się tam Biedronka, a także kilka sklepów odzieżowych i obuwniczych. Nie brakuje tam różnych punktów usługowych. Na terenie Oksywia znajduje się też sklep jubilerski, gdzie można zakupić biżuterię ze srebra i bursztynu. Mieszkańcy nie będą mieli problemu ze skorzystaniem z usług branży beauty – fryzjerów i kosmetyczek nie brakuje na Oksywiu. Jeżeli oferta handlowa dzielnicy wydaje się zbyt uboga, to warto pamiętać, że Oksywie sąsiaduje z centrum, gdzie znajduje się mnóstwo tego typu punktów.

8. Wady i zalety mieszkania na Oksywiu

Plusy:

 • wiele atrakcji dla dzieci,
 • dostęp do morza,
 • ciekawa oferta gastronomiczna,
 • dużo atrakcji sportowych,
 • wiele terenów rekreacyjnych.

Minusy:

 • słabo rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa,
 • niewielki wybór szkół średnich,
 • brak komunikacji torowej.

Ocena redakcji

Oksywie to bez wątpienia dzielnica lubiana przez mieszkańców. Ma kilka wad, ale rekompensują je liczne zalety. Mieszkańcy chwalą sobie przede wszystkim dostęp do morza, liczne atrakcje sportowe i duże obszary terenów rekreacyjnych. Na uwagę zasługuje też ciekawa oferta gastronomiczna oraz liczba atrakcji dla dzieci. Do największych wad dzielnicy zalicza się brak komunikacji torowej oraz słabo rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Jednak bliskość centrum wynagradza te mankamenty.

9. O tym się mówi na Oksywiu

Oksywie to dzielnica, w której żyje się raczej spokojnie. Władze dzielnicy dokładają wszelkich starań, aby żyło się tutaj bezpiecznie i komfortowo. Podejmowane są akcje modernizacyjne i rewitalizacyjne, które są przedmiotem ożywionych debat, szczególnie w zakresie rozbudowy sieci komunikacyjnej. Na życie dzielnicy wpływ ma też akcja #Falochron, czyli organizacja ogródków w restauracjach w całej Gdyni. W jej ramach miasto bezpłatnie wydzieliło ponad 20 lokalizacji, umożliwiających jedzenie na świeżym powietrzu. Jedno z tych miejsc znajduje się właśnie na Oksywiu.

 

Źródło zdjęcia głównego: https://www.gdynia.pl

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: