Stogi Gdańsk

Redakcja

Redakcja

11.03.2020

Jakie atrakcje zapewniają mieszkańcom Stogi - jedna z najstarszych dzielnic Gdańska? Sprawdź na GetHome.

Stogi to jedna z najstarszych dzielnic Gdańska. Na tym obszarze walory turystyczne rywalizują z przemysłem. To sprawia, że nie brakuje tam miejsc pracy. Niestety, nie należy ona do ulubionych dzielnic Gdańszczan i trudno ich przekonać do zamieszkania w tym rejonie. Jednak dzielnica stale się rozwija i być może wkrótce się to zmieni.

Niewątpliwie największą atutem Stogów jest położenie nad Morzem Bałtyckim. To właśnie w tym rejonie znajduje się najpiękniejsza plaża w Gdańsku. Stanowi ona świetne miejsce rekreacji dla mieszkańców dzielnicy. Na niej też odbywają się różne wydarzenia i nie brakuje placu zabaw. W pobliżu plaży można również znaleźć wiele interesujących punktów gastronomicznych. Kolejnym jej atutem jest fakt, że nie jest ona zapełniona przez turystów.

Zaletą dzielnicy jest też dobrze rozwinięty transport. Brakuje tam linii kolejowej, ale świetnie ją zastępuje dobrze rozwinięta sieć tramwajowo-autobusowa, która w sezonie jest uzupełniona tramwajem wodny. Rowerzyści również nie będą narzekać na brak miejsc do przejażdżek.

Niestety stan infrastruktury drogowej pozostawia wiele do życzenia. Przeprowadzane są jednak różne prace rewitalizacyjne, które mają to zmienić,. Nie zachwyca też oferta edukacyjna oraz infrastruktura handlowo-usługowa. W żłobkach może zabraknąć miejsc, a młodzież musi dojeżdżać do sąsiednich dzielnic do szkół średnich. Na terenie dzielnicy nie ma też żadnych galerii handlowych. Jednak dobrze zorganizowany transport wynagradza te niedogodności.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania Stogidomy Stogi

1. Informacje ogólne

Stogi – położenie na mapie Gdańska

Stogi to dzielnica położona na Wyspie Portowej we wschodniej części miasta. Od północy graniczy ona z wodami Zatoki Gdańskiej, od południa z Martwą Wisłą, od Zachodu z Przeróbką, a od wschodu z dzielnicą Krakowiec-Górki Zachodnie. Duża część dzielnicy objęta jest granicami administracyjnymi portu morskiego, a na obszarze wód morskich znajduje się Port Północy, który został wybudowany w latach 70. Stogi do 2010 roku razem z Przeróbką tworzyły jeden obszar Stogi-Przeróbka.

To największa dzielnica administracyjna Wyspy Portowej z kąpieliskiem w sezonie letnim. Na terenie dzielnicy znajduje się osiedle mieszkaniowe, Las Miejski oraz Port Północny. Zabudowa mieszkaniowa znajduje się w południowej części Stogów, a mieszkańcy mają bezpośredni dostęp do nabrzeża Martwej Wisły.

Stogi Mieszkaniowe stanowią doskonały przykład modernistycznego osiedla z zachowaniem układu dawnych dróg i centrum osiedlowym, które znajduje się w miejscu krzyżowania najważniejszych kierunków ruchu. Na terenie dzielnicy dominuje zabudowa wielorodzinna.

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności: kto mieszka na Stogach?

Powierzchnia Stogów wynosi 10,91 m2, a ich teren zamieszkuje 10 547 osób (dane z 31.01.2019 roku). To sprawia, że gęstość zaludnienia dzielnicy wynosi 967 osób/km2.

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Stogi to świetna dzielnica, ale niestety - nie dla wszystkich. Z pewnością nie odnajdą się w niej młode osoby, które lubią wielkomiejski styl życia. Stogi zdecydowanie są spokojną dzielnicą, w której czas płynie wolniej. Natomiast jest to doskonałe miejsce dla osób, które chcą odpocząć od tłumów i zgiełku miasta.

Idealnie odnajdą się w niej również osoby, które pragną żyć bliżej natury i chcą spędzać dużo czasu w takim otoczeniu. Stogi to też świetna opcja dla miłośników plażowania i morskich uroków.

Czy Stogi to styl życia?

Jak się mieszka na Stogach? Raczej spokojnie! Stogi są nietypową dzielnicą, która może nie spodobać się każdemu. Chociaż z tego obszaru jest blisko do Śródmieścia, to mieszkańcy mogą tam odpocząć od tłumu i zgiełku. To właśnie tam znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w Gdańsku, ale nie jest ona tak zatłoczona jak w innych rejonach. 

Planowany rozwój dzielnicy

Stogi zostały uznane za dzielnicę, która wymaga zmian. Jednak rewitalizacja na tym obszarze postępuje bardzo wolno. W ostatnich latach wyremontowano jeden z głównych budynków handlowych. Jest to pawilon przy ul. Stryjewskiego z 1967 roku, w którym mieści się 11 lokali użytkowych. W ramach prac docieplono dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także instalacja elektryczna oraz grzewcza.

Na Stogach trwają też regularne remonty chodników, a także odwodnienie podwórek. Rewitalizację przeszła też plaża, która stała się jeszcze bardziej przyjazna mieszkańcom. Obecnie najważniejszą inwestycją na Stogach jest przebudowa infrastruktury tramwajowej ulicach Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. W ramach projektu odbędzie się przebudowa torów tramwajowych oraz modernizacja układu drogowego.

Stogi - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Stogi oferują mieszkańcom mnóstwo atrakcji. To właśnie na tym obszarze występuje jedna z najpiękniejszych plaż w Gdańsku, a ostatnim czasie wyremontowano dojście do niej. Chociaż znajduje się ona najbliżej historycznego centrum Gdańska, to jest znacznie mniej zatłoczona niż ta w Brzeźnie czy Jelitkowie. Wszystko dlatego, że jest położona nieco na uboczu i turyści nie zawsze są świadomi jej istnienia.

Z plaży świetnie widać port gdański, a ratownicy korzystają z nowoczesnego budynku. Znajdują się tam tory skimboardowe, plac zabaw, a także zamgławiacz pozwalający się ochłodzić w gorące dni. Jest też możliwość wypożyczenia leżaków oraz parawanów, a aktywne osoby mogą skorzystać z boisk sportowych.

Na Stogach można znaleźć również plażę dla naturystów. Na Stogach znajduje się również przystanek tramwaju wodnego, z którego można się wybrać na rejs po Bałtyku.

Oczywiście Morze Bałtyckie to niejedyna atrakcja dzielnicy. Kolejnym ciekawym miejscem jest Pusty Staw, nad którym często prowadzone są tam prace rewitalizacyjne mające na celu poprawić jego atrakcyjność. Ich najważniejszym celem było stworzenie terenu wypoczynkowo-rekreacyjnego z trasami spacerowymi o naturalnej nawierzchni.

Na uwagę zasługuje dzielnicowy park rekreacyjno-wypoczynkowy, wzdłuż trasy spacerowej mieszkańcy znajdą również siłownię zewnętrzną. W sąsiedniej dzielnicy (Przeróbce) znajduje się również miejsce ważne dla polskiej historii, czyli Westerplatte.

Czy Stogi to bezpieczna dzielnica?

O bezpieczeństwo w dzielnicy dba Miejska Komenda Policji, która kieruje na Stogi dodatkowe patrole, aby zminimalizować naruszenia przepisów i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Niektórzy mieszkańcy uważają, że nadal jest wiele rejonów, których lepiej unikać, szczególnie ul. Stryjewskiego, ul. Niskiej czy ul. Zimnej.

Stogi: oferta dla dzieci

Stogi to miejsce, w którym na pewno nie będą się nudzić najmłodsi mieszkańcy. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci jest plac zabaw znajdujący się na jednej z najpiękniejszych plaży. Zarówno starsi, jak i młodsi znajdą tam o wiele więcej atrakcji. Na plaży można znaleźć nadmuchiwane zjeżdżalnie, łódki w basenach, pływające kule, a przy odrobinie szczęścia można się załapać na przejażdżki konne. Warto pamiętać, że na Stogach znajduje się jeszcze kilka placów zabaw, m.in. w rejonie Pustego Stawu.

Zapoznaj się również z informacjami o innych gdańskich dzielnicach:

2. Komunikacja na Stogach

Ile trwa dojazd ze Stogów do centrum?

Stogi położone są blisko centrum Gdańska, więc dojazd nie przysparza większych problemów. Są one dobrze skomunikowaną dzielnicą i mieszkańcy nie narzekają na transport. Komunikacja tego obszaru charakteryzuje się dobrze rozwiniętą siecią tramwajowo-autobusową. Z centrum Gdańska połączone są liniami tramwajowymi, które gwarantują szybki i bezproblemowy dojazd.

Tramwaje na Stogach

Tramwaje na Stogach umożliwiają mieszkańcom dobry dojazd w różne części miasta. W dzielnicy funkcjonują 2 linie tramwajowe:

 • 3 – łącząca Stogi z Brzeźnem i Wrzeszczem Dolnym,
 • 8 – łącząca Stogi z Jelitkowem i Wrzeszczem Dolnym.

Obydwie umożliwiają szybki i bezproblemowy dojazd do gdańskiego Śródmieścia.

Autobusy na Stogach

Komunikacja autobusowa na Stogach również jest świetnie rozwinięta. Na terenie dzielnicy działa kilka linii, które pomagają dojechać w różne części Gdańska. Autobusy na Stogach kursują przez całą dobę i umożliwiają również dojazd na plażę. Najpopularniejsze przystanki w dzielnicy to Stogi Plaża, Stogi Skiby, Zimna, Pawia i Krucza.

Natomiast najważniejsze linie autobusowe to:

 • 111 – łącząca Stogi z Dworcem Głównym i Górką Zachodnią,
 • 158 – łącząca Plażę Stogi z Wrzeszczem.

Dworce/zajezdnie

Na Stogach obecnie nie ma żadnej stacji kolejowej ani dworców autobusowych. Dostępne są natomiast pętla tramwajowa Stogi Plaża znajdująca się pobliżu kąpieliska, a także pętla tramwajowo-autobusowa Stogi Pasanil, które w niedawnym czasie przeszły gruntowny remont i zostały rozbudowane.

Stogi – ścieżki rowerowe

Stogi to z pewnością dzielnica przyjazna rowerzystom. Na jej terenie dostępnych jest wiele ścieżek rowerowych, a cały czas trwają pracę nad ich rozszerzeniem. W dodatku na terenie dzielnicy występuje wiele terenów rekreacyjnych, które stanowią odpowiednie miejsce do jazdy rowerem. Mieszkańcy nie mogą więc narzekać na brak odpowiednich miejsc do jazdy. Rowerem można dojechać również na plażę, a w pobliżu znajdziemy stojaki na nasz pojazd.

Komunikacja na Stogach: główne ulice

Przez Stogi przebiega fragment najstarszego traktu przez Mierzeję Wiślaną, czyli ulica Tamka. Biegnie ona wzdłuż Wisły w kierunku wschodnim. Na terenie dzielnicy znajduje się też Trasa Sucharskiego, która łączy Terminal kontenerowy DCT oraz Port Północny z Południową Obwodnicą Gdańska. Do ważnych ulic na Stogach zalicza się również Stryjewskiego, Budzysza i Nowotną.

Komunikacja na Stogach: planowane inwestycje drogowe

Stogi zostały uznane za dzielnicę, która wymaga zmian. Jednak rewitalizacja na tym obszarze postępuje bardzo wolno. W ostatnich latach wyremontowano jeden z głównych budynków handlowych. Jest to pawilon przy ul. Stryjewskiego z 1967 roku, w którym mieści się 11 lokali użytkowych.

Na Stogach trwają też regularne remonty chodników, a także odwodnienie podwórek. Rewitalizację przeszła też plaża, która stała się jeszcze bardziej przyjazna mieszkańcom.

Obecnie najważniejszą inwestycją na Stogach jest przebudowa infrastruktury tramwajowej ulicach Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. Prace realizowane są w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej i obejmują 3,2 km odcinka torów. W ramach projektu odbędzie się przebudowa torów tramwajowych oraz modernizacja układu drogowego. Inwestycja miała się zakończyć w drugiej połowie 2019 roku, ale prace przedłużyły się do połowy 2020 roku.

Przebudowane i ulepszone zostały również pętle tramwajowo-autobusowa Pasanil (około 350 m) i tramwajowa Plaża Stogi (około 450 m).

Ocena redakcji

Transport na Stogach jest w dobrej kondycji i składa się z dobrze rozwiniętej sieci tramwajowo-autobusowej. Mieszkańcy chwalą sobie dojazd do centrum, a także są zadowoleni z dostępnych tras rowerowych. Jednak władze miasta dbają też o to, aby poprawić obecny stan obecnej infrastruktury drogowej. Dlatego można przewidzieć, że w przyszłości będzie się prezentował jeszcze lepiej.

3. Edukacja na Stogach

Żłobki i przedszkola na Stogach

Oferta żłobków na Stogach nie należy do najbogatszych. Na terenie dzielnicy działają tylko 2 placówki tego typu. Liczna mieszkańców jest niewielka, ale mimo to może zabraknąć miejsc w żłobkach. Oferta przedszkoli również nie jest bogata. Na Stogach znajdują się 2 placówki publiczne i 2 prywatne. Jednak w tym przypadku rodzice nie zgłaszają problemów z dostępnością miejsc.

Szkoły podstawowe: edukacja na Stogach

Niezbyt dobrze przedstawia się też oferta szkół podstawowych. W dzielnicy znajdują się tylko 2 placówki publiczne i nie ma żadnej prywatnej. Placówki jednak dysponują bogatą ofertą edukacyjną, a rodzice nie zgłaszają problemów z dostępnością miejsc.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej na Stogach?

Niestety, Stogi nie dysponują zbyt bogatą ofertą edukacyjną. W dzielnicy działa zaledwie kilka żłobków i przedszkoli. To sprawia, że mogą pojawić się problemy przy rekrutacji. Szczególnie żłobki dysponują małą liczbą miejsc i zdarza się, że trudno się do nich dostać. W przypadku przedszkoli na razie nie notuje się problemów w tej kwestii.

A czy łatwo się dostać do szkoły podstawowej? Oferta tego typu szkół również nie należy do bogatych. Jednak rodzice nie zgłaszają problemów z dostępnością miejsc.

Licea i technika na Stogach: szkoły średnie dzielnicy

Na Stogach niestety brakuje szkół średnich. Na terenie dzielnicy nie ma żadnej placówki na tym poziomie. Na szczęście mieszkańcy mają dobry dojazd do Śródmieścia, gdzie znajduje się wiele renomowanych szkół.

Popularne szkoły na Stogach: poznaj renomowane placówki edukacyjne

Znacznie lepiej przedstawia się oferta dla studentów. Na Stogach znajduje się Gdańska Wyższa Szkoła Administracji, która kształci na kierunkach administracja, kryminologia, zdrowie publiczne, zarządzanie inżynierią produkcji, a także na kierunku prawno-biznesowym. To otwiera przed młodymi mieszkańcami Stogów szerokie możliwości.

Ocena redakcji

Oferta edukacyjna Stogów niestety nie jest zbyt bogata. Na terenie dzielnicy występuje niewiele placówek edukacyjnych. Problem szczególnie dotyczy żłobków, gdzie mogą się zdarzyć problemy z dostępnością miejsc. Kiepsko przedstawia się również sytuacja przedszkoli i szkół podstawowych. Jednak w tym przypadku nie zgłasza się problemów przy rekrutacji.

Na Stogach nie ma żadnych szkół średnich. Dostępna jest również placówka na poziomie wyższym, czyli Gdańska Wyższa Szkoła Administracji.

4. Jak się mieszka na Stogach? Parki i rekreacja w dzielnicy

Doskonałym terenem rekreacyjnym na Stogach z pewnością jest jedna z najpiękniejszych plaż w mieście. Istnieje tam możliwość wypożyczenia leżaków i parawanów, a mieszkańcy mogą korzystać z uroków Morza Bałtyckiego z dala od tłumów turystów. Kąpielisko morskie wraz plażą i oferowanymi usługami to doskonałe miejsce wypoczynku, również tego aktywnego.

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to najważniejszy obszar rekreacyjny na Stogach, ale niejedyny. Kolejnym miejscem, gdzie mieszkańcy chętnie spędzają czas, jest otoczenie Pustego Stawu. Często prowadzone są tam prace rewitalizacyjne mające na celu poprawić jego atrakcyjność. Ich najważniejszym celem było stworzenie terenu wypoczynkowo-rekreacyjnego z trasami spacerowymi o naturalnej nawierzchni.

Na uwagę zasługuje dzielnicowy park rekreacyjno-wypoczynkowy - wzdłuż trasy spacerowej mieszkańcy znajdą również siłownię zewnętrzną. Na tym obszarze mieszczą się również urządzenia zabawowe dla dzieci, miejsca piknikowe ze stolikami przystosowanymi do gier planszowych, a także tablice informacyjne o historii dzielnicy oraz istniejącej w niej faunie i florze. Na Stogach znajduje się też kilka parków i skwerów, które umożliwiają spacery po dzielnicy.

Plaża na Stogach to też doskonałe miejsce do uprawianiania aktywności fizycznej. Niewątpliwym jej atutem jest Morze Bałtyckie, które daje możliwość uprawiania sportów wodnych. Jednak znajdują się tam też boiska sportowe umożliwiające wykonywanie innych aktywności fizycznych.

Na uwagę zasługuje również Letni Stadion, który jest w stanie pomieścić 1500 osób. W tym miejscu odbywają się różne turnieje m.in. plażowe rugby i piłka ręczna. W dzielnicy działa też kilka siłowni stacjonarnych i plenerowych. Na terenie Pustego Stawu można również znaleźć ścieżki zdrowia do intensywnych ćwiczeń. 

5. Gastronomia i kultura

Gdzie zjeść na Stogach? Mieszkańcy z pewnością nie będą narzekać na ofertę gastronomiczną dzielnicy. Na terenie Stogów znajdują się nie tylko restauracje, ale przede wszystkim bary plażowe. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana, więc nikt nie będzie miał kłopotu ze znalezieniem idealnej kuchni dla siebie. Problem może się pojawić przy poszukiwaniu znanych fast foodów, ponieważ na Stogach nie znajdziemy tego typu lokali.

Z restauracji na Stogach na uwagę z pewnością zasługuje Bistro Dwa Smaki, które oferuje domową kuchnię w różnych odsłonach. Nie zabraknie w nim też zestawów obiadowych. Dużą popularnością cieszy się również pizzeria Rozwałkowani, która zdobywa dobre recenzje. W okolicy plaży działa natomiast Restauracja Plaża Stogi. W dzielnicy działa też kilka piekarni i cukierni, które chętnie odwiedzają mieszkańcy.

Na terenie Stogów nie brakuje też instytucji kulturalnych. Najważniejsza z nich to Dom Sztuki Gdański Archipelag Kultury, w którym odbywają się różne zajęcia artystyczne i edukacyjne, a także warsztaty. Specjalizuje się przede wszystkim w zajęciach tanecznych, a jego podopieczni są laureatami wielu turniejów.

Na Stogach działa też Stowarzyszenie Przyjazne Pomorze. Mieszkańcy mogą też korzystać też z usług filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także Biblioteki Społecznej. W sezonie letnim koncerty oraz karaoke organizowane są również na plaży. Stogi słyną z letnich imprez tanecznych, głównie w stylu disco polo.

6. Zdrowie na Stogach

Jakość powietrza na Stogach jest dobra i rzadko dochodzi tam do przekroczenia norm pyłów. Nawet w okresie, gdy w reszcie miasta dochodzi do ogromnego stężenia smogu, to w tej dzielnicy problem ten się nie pojawia. To sprawia, że dzielnica jest przyjazna dla mieszkańców i mogą oni bez problemu wychodzić z domu.

A czy można pić wodę z kranu na Stogach? Kranówka w całym Trójmieście jest zdatna do picia, to samo dotyczy też Stogów. PEWiK przekonuje, że woda z kranu jest smaczna i bezpieczna, a nawet lepsza niż woda butelkowana. Jeżeli przyłącze i instalacja doprowadzająca wodę jest w odpowiednim stanie technicznym i sanitarnym, to bez problemu można pić kranówkę bez przegotowania.

Mieszkańcy Stogów nie będą narzekać na ofertę medyczną. Na ich terenie brakuje szpitali, ale w sąsiednich dzielnicach jest ich kilka. Natomiast na Stogach znajdują się prywatne i państwowe przychodnie. To sprawia, że mieszkańcy nie mają problemu z dostępem do lekarzy różnych specjalności. W sąsiedniej dzielnicy (Krakowiec-Górki Zachodnie) znajduje się też sanatorium. Na terenie Stogów można też znaleźć dobrze rozwiniętą sieć aptek, ale żadna z nich nie działa w systemie całodobowym.

7. Stogi: sklepy, hipermarkety i lokalne bazary

Infrastruktura handlowo-usługowa na Stogach mogłaby być lepsza. W dzielnicy brakuje dużych dyskontów, hipermarketów oraz galerii handlowych. Na stogach trudno też znaleźć lokalne bazary oraz targowiska miejskie. Jednak w najbliższej przyszłości mogą się one pojawić i ułatwić mieszkańcom robienie zakupów.

To wszystko nie oznacza, że na Stogach brak placówek handlowych. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka popularnych sklepów spożywczych takich, jak Lidl, czy Biedronka. Nie brakuje też placówek branżowych, a także małych sklepików.

Na terenie dzielnicy znajduje się też pawilon handlowo-usługowy ul. Stryjewskiego, który niedawno przeszedł gruntowy remont. Obecnie jest to najważniejsza tego typu placówka w dzielnicy. Mieszkańcy mają też blisko do centrum, gdzie mogą wybrać się na większe zakupy. Na terenie dzielnicy bez problemu można skorzystać z usług branży beauty: działa tu wielu fryzjerów i kosmetyczek.

8. Wady i zalety mieszkania na gdańskich Stogach

Jak się żyje na Stogach?

Plusy:

 • bliskość Morza Bałtyckiego,
 • duża liczba terenów zielonych,
 • dobra jakość wody i powietrza,
 • opieka medyczna,
 • rozbudowana oferta kulturalna,
 • duża liczba miejsc rekreacyjnych.

Minusy:

 • słabo rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowo,
 • niewielka liczba placówek edukacyjnych,
 • wolno postępująca rewitalizacja dzielnicy,
 • brak komunikacji kolejowej.

Ocena redakcji

Stogi to stale rozwijająca się dzielnica, która oferuje mieszkańcom moc atrakcji. Największą z nich jest oczywiście bliskość Morza Bałtyckiego i jedna z najpiękniejszych plaż w mieście, która nie jest zbyt popularna wśród turystów, więc można na niej odpocząć od zgiełku. W dzielnicy znajduje się też wiele innych ciekawych miejsc idealnych do rekreacji. Na uwagę zasługuje też ciekawa oferta kulturalna oraz sportowa.

Do wad dzielnicy natomiast należy zaliczyć niewielką liczbę placówek edukacyjnych (zdarza się, że brakuje miejsc w żłobkach), a także słabo rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Niektórzy mogą też narzekać, że prace modernizacyjne w dzielnicy postępują zbyt wolno.

9. O tym się mówi na Stogach

Stogi są raczej spokojną dzielnicą, w której nie dochodzi do żadnych kontrowersji. Jednak również na tym obszarze kilka kwestii nie spodobało się mieszkańców.

W ostatnim czasie ogromny sprzeciw wzbudziła rozbudowa portu kosztem plaży. W przygotowanym kilka lat Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uwzględniono rozbudowę terminala kontenerowego na terenie plaży i wydm na powierzchni około 10 hektarów. To wzbudziło zaniepokojenie wśród mieszkańców, że zostanie im ograniczony teren wypoczynku i rekreacji.

Jednak władze dzielnicy wielokrotnie przekonywały, że do takiej sytuacji na pewno nie dojdzie, a na tym terenie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z 2002 roku, który uniemożliwia zabudowę.

Zwróciły też uwagę na fakt, że pracę nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego trwały 3 lata. W tym celu uwzględniono 600 wniosków i przeprowadzono blisko 100 spotkań, w których uczestniczyło ok. 3 tys. gdańszczan. W efekcie projekt umożliwił możliwości inwestycyjne na tym terenie, ale nie zagraża plaży oraz wydmom. Mieszkańcy mogą być więc spokojni i nie muszą się obawiać, że zabraknie im terenów rekreacyjnych.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: