Redłowo Gdynia

Redakcja

Redakcja

08.06.2020

Jak się mieszka w Redłowie, jednej z najnowocześniejszych gdyńskich dzielnic? Sprawdź na GetHome.pl.

Redłowo to dzielnica, która z pewnością zasługuje na uwagę. To jeden z najnowocześniejszych obszarów Gdyni, który jest kojarzony z technologiami. Redłowo polecane jest dla osób aktywnych życiowo i zawodowo, ale poczuje się tam dobrze praktycznie każdy. Na zabudowę Redłowa składają się bloki, wieżowce, a także domy jednorodzinne i szeregowe. To sprawia, że nikt nie będzie miał problemu z odnalezieniem idealnego lokum dla siebie.

Największymi zaletami Redłowa są walory przyrodnicze. Dzielnica ma nie tylko dostęp do morza, ale też może się pochwalić licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Las Kępa Redłowska posiada wiele ścieżek dla spacerowiczów, a także rowerowych. Leśna skarpa zwieńczona jest słynnym Klifem Orłowskim, który, wbrew temu, co sugeruje nazwa, leży właśnie na Redłowie. Popularnym miejscem spotkań jest Polanka Redłowska, którą jednocześnie otacza morze i las. Mieszkańcy z pewnością nie będą też narzekać na szereg atrakcji sportowych, które znajdują się w dzielnicy.

Oferta kulturalna Redłowa przedstawia się świetnie. Mieszkańcy chętnie odwiedzają najważniejsze miejsca takie, jak: Centrum Nauki Experyment, Domek Żeromskiego, a także Magia Kaszub - Muzeum Baśni Kaszubskiej. Chwalą sobie również tutejszą gastronomię oraz opiekę medyczną. Zdecydowanie słabą stroną dzielnicy jest infrastruktura handlowo-usługowa. Na terenie Redłowa nie ma żadnego centrum handlowego oraz targowiska miejskiego.

Dzielnica cechuje się natomiast świetnie rozwiniętą infrastrukturą drogową, a w przyszłości planowane są kolejne inwestycje. Stacja kolejowa ułatwia szybki dojazd do centrum Gdyni, a także Gdańska i Sopotu. Natomiast sieć autobusowo-trolejbusowa zapewnia transport w różne rejony Trójmiasta.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania na sprzedaż Gdynia Redłowo

domy na sprzedaż Gdynia Redłowo

1. Informacje ogólne

Redłowo – położenie na mapie Gdyni

Redłowo to jedna z 22 dzielnic Gdyni. Zajmuje powierzchnię 2,96 km², co stawia ją na 15. miejscu pod względem wielkości. Redłowo graniczy z Wzgórzem św. Maksymiliana od północy, Działkami Leśnymi i Małym Kackiem od zachodu, Orłowem od południa, a także Morzem Bałtyckim od wschodu. Dzielnica położona jest zaledwie 3 km od centrum, a na jej terenie wyznaczono kąpielisko Gdynia Redłowo. To sprawia, że chętnych do zamieszkania na tym obszarze nie brakuje.

Na Redłowie dominują dwa typy zabudowań: domy jednorodzinne oraz wieżowce. Z wielu mieszkań rozciąga się widok na morze. Redłowo uchodzi za dzielnicę nowoczesną oraz idealną do zamieszkania.

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności: kto mieszka w Redłowie?

Redłowo jest jedną z mniejszych dzielnic Gdyni, jednak jego atuty przyciągają nowych mieszkańców. Obecnie Redłowo zamieszkuje 8 179 osób, co sprawia, że gęstość zaludnienia wynosi 2 763 osób/km².

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Redłowo to tak naprawdę dzielnica, która może się spodobać każdemu. Liczne zalety górują nad wadami, a to sprawia, że liczba mieszkańców stale rośnie. Z pewnością świetnie będą się tam czuły osoby aktywne zawodowo, ponieważ odległość do centrum Gdyni wynosi zaledwie 3 km. Rodziny z małymi dziećmi także polubią Redłowo ze względu na liczne atrakcje dla najmłodszych, a także bliskość morza i lasu. Miłośnicy wielkomiejskiego stylu też się nie zawiodą. Redłowo jest nowoczesną dzielnicą, w której nie brakuje wieżowców z doskonałą panoramą na całą Gdynię i Zatokę.

Czy Redłowo to styl życia?

Jak się żyje na Redłowie? Z pewnością ciekawie, ale też spokojnie. Redłowo jest dzielnicą, która świetnie łączy zalety metropolii z walorami przyrodniczymi. Znajduje się tutaj wiele nowoczesnych miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców, jednak nie brakuje tu ciszy i spokoju – to sprawia, że na Redłowie łatwo uciec od zgiełku miasta.

Planowany rozwój dzielnicy

Dzielnica Redłowo intensywnie się rozwija i na przestrzeni ostatnich lat wiele się w niej zmieniło. Powstały liczne parki biurowe, nowe osiedla mieszkaniowe, a także zakończył remont stacji Szybkiej Kolei Miejskiej. Jednak cały czas są planowane kolejne inwestycje. Wkrótce ma powstać nowe przejście między ulicami Powstania Śląskiego i Powstania Wielkopolskiego, w planach jest też zmiana zagospodarowania pogranicza Redłowa, Orłowa i Małego Kacka, a także Polanki Redłowskiej. Najprawdopodobniej na tym zielonym obszarze powstanie hotel lub odkryty amfiteatr.

Redłowo - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Redłowo jest niewielką, ale bardzo atrakcyjną dzielnicą. Może się pochwalić bardzo dobrymi warunkami przyrodniczymi. Na tym terenie znajduje się kąpielisko Gdynia Redłowo, a także las miejski Kępa Redłowska. To sprawia, że mieszkańcy nie mają problemów ze znalezieniem odpowiednich miejsc na spacery. Warto też pamiętać, że na terenie Redłowa znajduje się też niezwykle popularny wśród turystów Klif Orłowski.

Na terenie dzielnicy znajduje się kilka ciekawych perełek architektonicznych. Symbolem nowoczesności Redłowa są dwa gdyńskie apartamentowce ALVARIUM i ALTUS, które mogą stać się jednymi z najciekawszych obiektów mieszkalno-biurowych w mieście. Jednak za największą atrakcję dzielnicy uchodzi Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Został on założony z myślą o wspieraniu firm realizujących innowacyjne projekty i stanowi największy tego typu obiekt w Polsce. Służy jako miejsce spotkań i wymiany myśli przedsiębiorców, projektantów, naukowców, pasjonatów. Jednak na uwagę zasługuje nie tylko rola obiektu, ale też jego architektura. Główna część budynku ma szklaną elewację, a jej bryła silnie nawiązuje do najbardziej znanej perły modernizmu, czyli gdyńskiego biurowca PLO przy ul. 10 lutego.

Na terenie dzielnicy znajdują się też zabytki z czasów II wojny światowej. Są to leśne fortyfikacje w regionie Kępy Redłowskiej, m.in. powojenna Bateria Artylerii Stałej BAS 11 (3 działa), a także transzeje. Interesującą, ale mało znaną, atrakcją Redłowa jest Jaskinia Goryla, która znajduje się 13 metrów pod poziomem morza, tuż pod schronami. Wyróżnia się ona na tle innych polskich jaskiń, ponieważ powstała w mułkach i iłach, a nie twardych skałach.

Czy Redłowo to bezpieczna dzielnica?

Redłowo leży w spokojnym rejonie. W tej dzielnicy nie dochodzi do wielu przestępstw i mieszkańcy czują się raczej bezpiecznie w tej dzielnicy. Na przestrzeni lat doszło tam do kilku głośnych akcji. Jednak władze dzielnicy dokładają wszelkich starań, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Organizuje się kampanie społeczne wpływające na ochronę mieszkańców, a także zwiększa liczbę patroli.

Redłowo: oferta dla dzieci

Oferta dla dzieci również nie przedstawia się najgorzej. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka placów zabaw oraz klubów malucha. Do najpopularniejszych zalicza się Sala Zabaw Filiko oraz Alt Cafe Gdynia. Ogromną atrakcję dla najmłodszych mieszkańców stanowią też instytucje kulturalne dzielnicy. Szczególną popularnością cieszy się Centrum Nauki Experyment, które stanowi jedną z pierwszych tego typu instytucji w Polsce. Dzieci chętnie poszerzają swoją wiedzę poprzez zabawę. W placówce prowadzone również są różne warsztaty na specjalne okazje. Kolejnym ciekawym miejscem dla najmłodszych mieszkańców jest Magia Kaszub - Muzeum Baśni Kaszubskiej, w którym można zobaczyć stare sprzęty zebrane na wsi kaszubskiej oraz posłuchać niezwykłych historii zwykłych przedmiotów.

Zapoznaj się również z informacjami o innych dzielnicach Gdyni:

centrum nauki eksperyment w gdyniCentrum Nauki Experyment

2. Komunikacja w Redłowie

Ile trwa dojazd z Redłowa do centrum?

Redłowo może się pochwalić bardzo dobrze rozbudowaną komunikacją i mieszkańcy raczej nie narzekają na jej stan. Na terenie dzielnicy działa świetnie rozwinięta sieć autobusowo-trolejbusowa uzupełniona o pociągi. Redłowo od Śródmieścia oddzielają dwie niewielkie dzielnice, a mieszkańcy mają dostęp do stacji SKM, więc dojazd do ścisłego centrum zajmuje zaledwie kilkanaście minut. To sprawia, że mieszkańcy bardzo sobie chwalą komunikację w dzielnicy.

Tramwaje w Redłowie

Gdynia znana jest z tego, że nie kursują w niej tramwaje. Zamiast nich mieszkańcy mogą korzystać z dobrze rozwiniętej sieci połączeń trolejbusowych. Przez Redłowo kursuje kilka linii, które umożliwiają dogodny dojazd do innych dzielnic:

 • 21Gdynia Dworzec Główny PKP – Sopot;
 • 23Gdynia Dworzec Główny PKP - Kacze Buki;
 • 24Gdynia Dworzec Główny PKP – Stocznia Gdynia;
 • 26Orłowo SKM „Klif” – Cisowa Sibeliusa;
 • 27Cisowa SKM – Kacze Buki;
 • 29Gdynia Dworzec Główny PKP – Wielki Kack Fikakowo;
 • 33Gdynia Dworzec Główny PKP – Karwiny Tuwima.

Najwięcej trolejbusów kursuje przez ul. Zwycięstwa, a do najbardziej popularnych przystanków należą: Redłowo SKM – Park Technologiczny oraz Centrum Nauki Experyment.

Autobusy w Redłowie

Autobusy na Redłowie stanowią świetne uzupełnienie komunikacji trolejbusowej oraz pociągowej. Najpopularniejszym przystankiem, także w tym przypadku, jest Centrum Nauki Experyment. To właśnie z niego odjeżdża większość linii kursujących po dzielnicy. Łączą one Redłowo z innymi dzielnicami, a także miastami. Autobusy po Redłowie kursują przez całą dobę, a do najważniejszych linii zalicza się:

 • RRumia Dworzec PKP – Kacze Buki,
 • SSopot Reja – Pustki Cisowskie,
 • WPustki Cisowskie – Redłowo Szpital,
 • 105Redłowo Szpital – Mechelinki Przystań,
 • 109Redłowo SKM – Babie Doły,
 • 134Orłowo SKM – Obłuże Maciejewicza,
 • 192Witomino Leśniczówka – Witomino Leśniczówka,
 • 740Gdynia Dworzec Główny PKP – Kacze Buki,
 • 760Orłowo SKM – Węzeł Franciszki Cegielskiej,
 • N10Kacze Buki – Kacze Buki,
 • N30Kacze Buki – Rumia Dworzec PKP.

Dworce/zajezdnie

Nie jest tajemnicą, że ogromnym atutem całego Trójmiasta jest doskonale rozwinięty transport kolejowy. Świetne połączenia SKM na trasie Gdańsk – Sopot – Gdynia sprawiają, że komunikacja pomiędzy tymi miastami jest szybka i bezproblemowa. Redłowo jest jedną z tych gdyńskich dzielnic, które mają przystanek SKM - Gdynia Redłowo. To zdecydowanie ułatwia transport po Gdyni, a także po innych miastach. Do Sopotu można dojechać w 8, a do Gdańska Głównego w 30 minut. Dworzec jest więc ogromnym atutem komunikacyjnym Redłowa.

Redłowo – ścieżki rowerowe

Jazda na rowerze w Gdyni staje się coraz przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Redłowo jest dzielnicą przyjazną dla rowerzystów. Na jej terenie znajduje się kilka ciekawych szlaków rowerowych, które z pewnością spodobają się aktywnym mieszkańcom. Do najważniejszych z nich zalicza się:

 • Polanka Redłowska – Orłowo o długości 3,4 km;
 • Trasa po Rezerwacie Przyrody Kępa Redłowska o długości 21,6 km;
 • Redłowo Klif i Orłowo o długości 13,3 km.

Wszystkie trasy są niezwykle malownicze i pomogą odkryć najważniejsze atrakcje dzielnicy. Gdynianie uwielbiają je ze względu na malownicze widoki. Planowane są również prace, które ułatwią transport rowerowy po całej dzielnicy. Obecnie odbywa się przetarg w związku z budową europejskiego odcinka szlaku rowerowego R-10 w rejonie skrzyżowania alei Zwycięstwa oraz ulicy Stryjskiej.

Komunikacja w Redłowie: główne ulice

Najważniejsza ulica Redłowa to aleja Zwycięstwa, która łączy dzielnicę z Orłowem i Wzgórzem Św. Maksymiliana. To przez nią kursuje najwięcej linii i to właśnie przy niej mieści się większość ważnych obiektów dzielnicy. Istotnymi ulicami na Redłowie są również ul. Redłowska, Powstania Styczniowego, Powstania Wielkopolskiego oraz Legionów.

Komunikacja w Redłowie: planowane inwestycje drogowe

Redłowo to dynamicznie rozwijająca się dzielnica, więc stale prowadzone są w niej różne modernizacje. W tym roku zakończył się remont stacji Szybkiej Kolei Miejskiej. Teraz w planach jest utworzenie przejścia między ulicami Powstania Śląskiego i Powstania Wielkopolskiego. W planach jest także rozbudowanie szlaków rowerowych w dzielnicy.

Ocena redakcji

Redłowo może się pochwalić świetnie rozwiniętą infrastrukturą drogową. Sieć autobusowo-trolejbusowa uzupełniona Szybką Koleją Miejską umożliwia szybki dojazd w różne zakątki Trójmiasta. Mieszkańcy mają też do dyspozycji kilka atrakcyjnych ścieżek rowerowych, a w najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje drogowe.

pkp gdynia redlowo

Przystanek SKM Gdynia Redłowo

3. Edukacja w Redłowie

Żłobki i przedszkola

Oferta edukacyjna dla najmłodszych w Redłowie nie przedstawia się źle, ale mogłoby być lepsza. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka prywatnych żłobków. Jednak rodzice nie zgłaszają problemów z dostępnością miejsc. Oferta przedszkoli jest trochę lepsza. Na terenie dzielnicy działa Samorządowe Przedszkole nr 24 przy ul. Korczaka, a także kilka prywatnych placówek. Na uwagę zasługuje Niepubliczne Przedszkole Montessori nr 1. Placówka pracuje zgodnie z filozofią Marii Montessori i oferuje swoim podopiecznym wiele ciekawych zajęć, m.in. angielski, naukę gry w szachy czy robotykę. Oferta przedszkoli jest różnorodna i dostosowana do potrzeb mieszkańców, więc nie notuje się problemów przy rekrutacji.

Szkoły podstawowe: edukacja w Redłowie

Na Redłowie znajduje się kilka szkół podstawowych, a ich oferta dostosowana jest do potrzeb mieszkańców. Najbardziej znana placówka to Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi. Dużym zainteresowaniem cieszą się prywatne szkoły, m.in. Katolicka Szkoła im. Świętej Rodziny. Mieszkańcy mają do wyboru również kilka ciekawych placówek tuż poza granicami dzielnicy. To sprawia, że oferta edukacyjna dzielnicy jest różnorodna i nie pojawiają się problemy z dostępnością miejsc.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej w Redłowie?

Oferta żłobków i przedszkoli w Redłowie nie należy do najgorszych. Ich liczba sprawia, że nie pojawiają się problemy z dostępnością miejsc, a placówki oferują różnorodny program edukacyjny. A czy łatwo się dostać do podstawówki? Na Redłowie działa kilka placówek na tym poziomie kształcenia, mieszkańcy mają też do wyboru kilka szkół tuż przy granicy dzielnicy, więc nie pojawiają się żadne problemy przy rekrutacji.

Licea i technika na Redłowie: szkoły średnie dzielnicy

Na Redłowie nie znajdziemy żadnych szkół średnich. Jednak nie stanowi to wielkiego utrudnienia, bowiem placówki edukacyjne znajdują się w sąsiednich dzielnicach tuż przy granicy z Redłowem. To sprawia, że młodzi ludzie nie mają wielkich trudności z dotarciem do szkoły.

Popularne szkoły w Redłowie: poznaj renomowane placówki edukacyjne

Na Redłowie swoją siedzibę ma Międzywydziałowy Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej, Klinika Chorób Zawodowych i Wewnętrznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Poza tym w dzielnicy znajduje się też kilka placówek szkoleniowych, m.in. K5 Akademia Kulinarna, AIRBORN szkolenia UAVO (szkolenia na drony).

Ocena redakcji

Oferta edukacyjna w Redłowie nie przedstawia się najgorzej, ale mogłaby ulec poprawie. W dzielnicy znajduje się kilka żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. Liczba miejsc i oferta dostosowana jest do potrzeb mieszkańców, więc nie pojawiają się problemy z dostępnością miejsc. Zdecydowanie gorzej przedstawia się oferta szkół średnich – w Redłowie nie ma ani jednej placówki tego typu. Jednak nie brakuje ich w sąsiednich dzielnicach. Trochę lepiej przedstawia się dostępność szkół wyższych. W Redłowie znajduje się też kilka placówek szkoleniowych.

4. Jak się mieszka w Redłowie? Parki i rekreacja w dzielnicy

Redłowo to dzielnica, w której nie brakuje terenów rekreacyjnych. Ogromnym atutem jest bliskość Morza Bałtyckiego oraz las Kępa Redłowska. Las ma wiele ścieżek, które stanowią świetne miejsce na spacery. W czasie tych wędrówek można się natknąć na leśne fortyfikacje oraz jaskinię, która powstała w mułach i iłach. Plaża również stanowi świetne miejsce rekreacji i umożliwia klimatyczny spacer brzegiem morza. 

Mieszkańcy dzielnicy na pewno nie będą narzekać na brak atrakcji sportowych. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka siłowni stacjonarnych i plenerowych. Mieszkańcy mają do dyspozycji również park do streetworkoutu, centrum nurkowe, wypożyczalnię rowerów, przyczepek i fotelików rowerowych. W Redłowie znajduje się startowisko paralotniowe. Nie brakuje też różnych boisk. Jednak jeśli komuś by to nie wystarczało, to blisko granic dzielnicy znajdują się: Stadion Miejski, Stadion Gdynia Arena, a także Aquapark w Sopocie i Lasy Witomińskie.

5. Gastronomia i kultura

Gdzie zjeść w Redłowie? Mieszkańcy Redłowa nie narzekają na ofertę lokali gastronomicznych. Bez problemu można tam znaleźć wiele interesujących miejsc oferujące różnorodne potrawy. W dzielnicy nie brakuje lokali z daniami na wynos oraz menu lunchowym. Ogromną popularnością wśród mieszkańców oraz turystów cieszy się Tawerna Orłowska. Położona jest w malowniczym miejscu i oferuje posiłek z widokiem na morze. Obok restauracji u ujścia rzeki Kaczej mieści się niewielka Przystań Rybaków, która dostarcza świeże ryby prosto na stoły gości. Restauracja serwuje też ryby prosto z wędzarni. Innym popularnym miejscem jest Bistro Bristol, gdzie mieszkańcy mogą zamówić pyszne dania kuchni polskiej, a także pizzę. Na terenie dzielnicy nie brakuje też kawiarni i pubów.

Oferta kulturalna ma się dobrze. Na terenie Redłowa znajduje się kilka ciekawych obiektów. Do najważniejszych zalicza się Domek Żeromskiego urządzony w kawiarni. Można tam obejrzeć pamiątki związane z pisarzem i jego pobytem nad Bałtykiem oraz niewielkie wystawy. To również świetne miejsce na spotkania z przyjaciółmi, bowiem w kawiarni z tarasem z widokiem na morze serwuje się pyszne domowe ciasta i desery, lody, kawę, herbatę, napoje oraz piwo, wino i inne alkohole. W pobliżu Domku Żeromskiego znajduje się również niewielki skansen rybacki ze starym sprzętem łowieckim.

Kolejnym ważnym obiektem Redłowa jest Centrum Nauki Experyment, czyli instytucja kultury łącząca naukę z zabawą. Wizyta w nim umożliwia efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Kolejne instytucje kulturalne Redłowa to Magia Kaszub - Muzeum Baśni, a także Biblioteka z Pasją. Warto wspomnieć, że w niewielkiej odległości od granicy z Orłowem, znajduje się Centrum Kultury w Gdyni oraz Letnia Scena Teatru Wybrzeże. W Redłowie często też odbywają się różne wydarzenia. Obecnie z okazji 60-tych urodzin redłowskiej linii autobusowej w historyczną trasę wyruszył zabytkowy autobus Ikarus.

6. Zdrowie w Redłowie

W ostatnich latach stan powietrza w Gdyni nie przedstawiał się najlepiej. Jednak Redłowo na tym tle wypada dość dobrze. Jakość powietrza w tej dzielnicy określa się jako dobrą i dochodzi tutaj tylko do nieznacznego przekroczenia pyłu PM10. Duży wpływ na to ma bliskość Morza Bałtyckiego i liczne tereny zielone. A czy na Redłowie można pić wodę z kranu? PEWIK GDYNIA przekonuje, że jest ona bardzo smaczna i bogata w składniki mineralne. Natomiast systematyczne kontrole potwierdzają, iż jest czysta, bezpieczna dla zdrowia i spełnia rygorystyczne standardy jakościowe. Zatem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pić wodę z kranu.

Dzielnica Redłowo zapewnia też swoim mieszkańcom dobrą opiekę medyczną. Na jej terenie działa kilka prywatnych oraz państwowych przychodni. Nie brakuje też innych placówek medycznych. To właśnie na Redłowie znajduje się Szpital Morski im. PCK, Klinika Medycyny Hiperbarycznej i Ratownictwa Morskiego, a także Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Liczba placówek medycznych sprawia, że mieszkańcy nie mają problemów z dostaniem się do lekarzy specjalistów oraz pierwszego kontaktu. Na terenie Redłowa znajdują się też liczne apteki, niestety żadna z nich nie działa w systemie całodobowym.

7. Redłowo: sklepy, hipermarkety i lokalne bazary

Mieszkańcy Redłowa z pewnością nie będą mieli problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na zakupy. Infrastruktura handlowo-usługowa dzielnicy nie przedstawia się najgorzej. Na terenie Redłowa znajduje się wiele sklepów osiedlowych, branżowych i supermarketów.

W dzielnicy brakuje galerii handlowych, ale to nie powinno stanowić problemu dla mieszkańców. Tuż za granicą (zaledwie 100 m) znajduje się popularne Centrum Handlowe Riviera. Nieco dalej mieści się jeszcze kilka innych galerii. W pobliżu granic Redłowa umieszczona jest Hala Targowa Plac Górnośląski Gdynia Orłowo, natomiast na terenie dzielnicy można znaleźć kilka stoisk z wędzonymi rybami. Nie ma również problemu ze znalezieniem miejsca, w którym można skorzystać z usług branży beauty: działa tu wielu fryzjerów i kosmetyczek.

8. Wady i zalety mieszkania w gdyńskim Redłowie

Plusy:

 • dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa,
 • szybki dojazd do centrum,
 • walory przyrodnicze,
 • wiele atrakcji sportowych,
 • ciekawe lokale gastronomiczne,
 • dobra opieka medyczna,

Minusy:

 • brak szkół średnich,
 • brak supermarketów i targowisk.

Ocena redakcji

Redłowo z pewnością jest dzielnicą, w której warto zamieszkać. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z malowniczych terenów rekreacyjnych i nie narzekają na brak atrakcji sportowych i kulturalnych. Szybki dojazd do centrum oraz w inne rejony Trójmiasta jest ogromnym atutem tej dzielnicy. Do wad należą: brak szkół średnich, a także słabo rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa.

9. O tym się mówi w Redłowie

Redłowo to dzielnica, która szybko się rozwija. Dlatego na jej terenie powstaje szereg nowych inwestycji. Pewne kontrowersje wśród mieszkańców wzbudza remont stacji Szybkiej Kolei Miejskiej, ponieważ nie została ona przystosowana do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Wiele mówi się również o planowanych modernizacjach infrastruktury drogowej.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: