Jasień Gdańsk

Redakcja

Redakcja

03.03.2020

Co warto wiedzieć na temat gdańskiej dzielnicy Jasień? Sprawdź kompleksowy przewodnik na GetHome.pl

Jasień to jedna z 35 dzielnic Gdańska. Znajduje się w granicach miasta od 1973 roku. Wtedy była to wieś rolnicza, jednak od pewnego czasu deweloperzy zagospodarowują przestrzeń budownictwem wielorodzinnym. Chętni na kupno mieszkania w Gdańsku na Jasieniu znajdą tu kilkaset propozycji w kilkunastu inwestycjach. Ceny są tu stosunkowo wysokie – zaczynają się od 6-6,5 tysięcy za metr kwadratowy. W zamian jednak otrzymujemy doskonałą infrastrukturę handlowo-usługową.

Jasień jest bardzo atrakcyjną dzielnicą Gdańska – znajdziemy tu wiele terenów zielonych i zabytków, które możemy odwiedzać w wolnym czasie. Nie brakuje tu propozycji dla najmłodszych. Jest to bardzo popularna okolica wśród rodzin z dziećmi, które szukają ciszy i spokoju. Dzielnica wyróżnia się całkiem sporą powierzchnią, ale jednocześnie niewielką liczbą mieszkańców.

Brakuje tu wad dużego miasta – zakorkowania, zatłoczenia i wszechobecnego smogu. W stosunkowo bliskiej odległości od centrum możemy cieszyć się spokojną okolicą. Warto pamiętać, że dzielnica jest podzielona na dwie strefy – w północnej dominują mieszkania wielorodzinne, natomiast w południowej – jednorodzinne zabudowania, czasem nawet wiejskie.

Oferty w tej dzielnicy:

mieszkania Jasieńdomy Jasień

1. Informacje ogólne

Jasień - położenie na mapie Gdańska

Jasień jest położony w południowo-zachodniej części miasta. Od południa stanowi granicę Gdańska. Sąsiaduje z pięcioma innymi dzielnicami:

Jasień ma powierzchnię aż 11,48 km2, co sprawia, że jest to jedna z większych dzielnic Gdańska. W obręb tego obszaru wchodzi kilka osiedli:

 • Rębowo – położone na południowym skraju Jasienia; znajduje się tu dworek rębowski, a dominuje zabudowa niska i wiele otwartych terenów zielonych,
 • Szadółki – osiedle o bardzo bogatej historii sięgającej czasów przed naszą erą; króluje tutaj zabudowa niska, jednorodzinna,
 • Kiełpinek – bardzo dynamicznie rozrastające się osiedle z nowoczesną zabudową oraz centrum handlowym; jest doskonale skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Gdańska.

Im bliżej centrum, tym więcej nowoczesnych zabudowań i osiedli. Znajdziemy tu jednak także sporo zabytków, atrakcji turystycznych i starszych zabudowań jednorodzinnych. Dzielnica jest lubiana przez deweloperów, którzy stale szukają miejsca na nowe inwestycje.

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności: kto mieszka na Jasieniu?

Według statystyk Urzędu Miasta, w 2018 roku liczba mieszkańców Jasienia wyniosła 16 269 osób. Daje to zagęszczenie ludności 1417 osób/km2. Kobiety stanowią 52% całkowitej liczby mieszkańców, a mężczyźni 48%. Podział mieszkańców według wieku wygląda następująco:

 • 26% - osoby w wieku od 0 do 17 lat,
 • 62% - osoby w wieku od 18 do 59 lat,
 • 4% - osoby w wieku od 60 do 64 lat,
 • 8% - osoby w wieku 64+.

Oznacza to, że dzielnica nie jest popularna wśród seniorów, natomiast bardzo ceniona przez rodziny z dziećmi.

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Z pewnością Jasień jest bardzo lubiany przez rodziny z dziećmi. Wpływ na to ma zabudowa jednorodzinna na południowej części i atrakcyjne apartamenty w okolicach osiedla Kiełpinek. Przemawia też za tym dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa i komunikacyjna. Bez problemu znajdziemy miejsca, w które możemy zabrać pociechy – place i sale zabaw czy centrum kultury.

Studenci nie są zbytnio zainteresowani mieszkaniem na Jasieniu. Daleko stąd do uczelni i centrum, które gwarantuje bogatą ofertę rozrywkową. Jasień jest cichą i spokojną dzielnicą, w której brakuje klubów i pubów. Studenci, którzy liczą na wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, raczej się tutaj nie odnajdą. Z drugiej strony ciężko jest oszacować faktyczną liczbę studiujących mieszkańców, bo z reguły nie są oni meldowani pod danym adresem.

Nie jest to również zbyt popularna dzielnica wśród seniorówstanowią jedynie 8% wszystkich mieszkańców Jasienia. Taki stan rzeczy jest spowodowany sporą odległością od centrum, ale zapewne także brakiem linii tramwajowej, co ma duży wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Seniorzy wolą także mniejsze i tańsze mieszkania - w Jasieniu budowane są z reguły większe i bardziej rodzinne budynki. Nie bez znaczenia jest także rok przyłączenia tego obszaru do Gdańska – społeczeństwo dzielnicy nie zdążyło się zwyczajnie zestarzeć.

Czy Jasień to styl życia Gdańska?

Jak się mieszka w tej dzielnicy? Bardzo wygodnie i spokojnie. Mieszkańcy chwalą sobie bliskość do strategicznych punktów Gdańska, dogodną komunikację z centrum, a także bliskość obwodnicy.

Niestety, mówi się także głośno o wadach – hałasie generowanym przez znajdujące się niedaleko lotnisko i nieprzyjemnych zapachach dochodzących z Szadółek. Jednak mimo tych przeciwności, rodziny z dziećmi bardzo chwalą się sobie mieszkanie w tej dzielnicy. Nie bez znaczenia jest także bogata infrastruktura handlowo-usługowa. Do niemal wszystkich, kluczowych miejsc dojedziemy w czasie nie dłuższym niż 20 minut.

Planowany rozwój dzielnicy

Jasień rozwija się bardzo dynamicznie. Deweloperzy realizują wiele inwestycji mieszkaniowych, co sprawia, że coraz więcej osób myśli o przeprowadzce do tej dzielnicy.

W planach jest także powstanie linii tramwajowej, która znacznie przyspieszy komunikację samochodową i publiczną. Dzięki niej, wyjazd z południowych dzielnic miasta będzie szybki i prosty. Jasień stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla osób niezmotoryzowanych. Połączenie ma sięgać al. Pawła Adamowicza.

Jasień - atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Znajdziemy tu wiele atrakcji turystycznych i zabytków. Z pewnością należy wspomnieć o:

 • Parku Dworskim przy ul. Zwierzynieckiej,
 • czworakach przy ul. Kartuskiej,
 • dworku w Rębowie,
 • zabytkowym zajeździe w Szadółkach.

Miłośnicy przyrody z pewnością będą chcieli odwiedzić Trójmiejski Park Krajobrazowy, który częściowo znajduje się na terenie dzielnicy. Warto także zobaczyć jezioro Jasień w Gdańsku wraz z liczną florą i fauną, dla której stanowi ono dom. To jedno z największych centrów gniazdowania gągoła – wędrownej kaczki o przepięknym ubarwieniu.

Osoby, które interesują się zabytkami miejskimi, z pewnością powinny odwiedzić Kościół Matki Boskiej Różańcowej, który stanowi ciekawą atrakcję architektury sakralnej.

Czy Jasień to bezpieczna dzielnica?

Czy Jasień to bezpieczna dzielnica? Stosunkowo tak. Poziom bezpieczeństwa w tej dzielnicy nie odbiega znacząco od pozostałych obszarów Gdańska. Jednak policjanci i strażnicy miejscy wskazują jako główne problemy:

 • niewłaściwe parkowanie samochodów,
 • niewłaściwy nadzór nad psami,
 • spalanie odpadów w instalacjach grzewczych.

Sami mieszkańcy także czują się tu bezpiecznie. Wskazują jako zaletę brak wandalizmu w najbliższym otoczeniu. Sytuacja uległa znaczącej poprawie w ciągu kilku ostatnich lat i teraz nie mamy się czego obawiać.

Atrakcje Jasienia: oferta dla dzieci

Na Jasieniu mieszka wielu najmłodszych gdańszczan. Nic więc dziwnego, że oferta dla dzieci musi być bogata i różnorodna. Znajdziemy tu wiele placów zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu. Najlepsze oceny od rodziców otrzymuje miejsce tuż przy zbiorniku retencyjnym Jasień.

Warto odwiedzić także place zabaw dla dzieci przy:

 • ul. Sąsiedzkiej,
 • ul. Kalinowej,
 • ul. Guderskiego.

Naturalnie, przy każdym osiedlu znajdują się także wewnętrzne place zabaw dla okolicznych mieszkańców. Dzięki temu ciekawe i atrakcyjne miejsce dla naszych pociech mamy tuż na wyciągnięcie ręki. Kiedy jednak pogoda nie dopisuje, możemy zdecydować się na spędzenie czasu z najmłodszymi na zamkniętych salach zabaw. Przy ul. Przywidzkiej 8 znajduje się Sala Zabaw Bajkowy Labirynt, a w centrum handlowym Gdańsk Szczęśliwa znajdziemy Kinderplanetę i Akademię Zabawy i Edukacji Tuptuś.

Jak jeszcze można spędzić czas z dziećmi na Jasieniu? Polecamy odwiedzić Edukido – warsztaty dla dzieci. To ośrodek zajęć pozaszkolnych, gdzie nasze pociechy będą mogły oddać się pasji wznoszenia konstrukcji z klocków Lego. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą zapisać siebie i dziecko na zajęcia w Aikido Asahi dla Dzieci i Dorosłych. Propozycji jest więc całkiem sporo i z pewnością nie będziemy się nudzić.

Zapoznaj się również z informacjami o innych gdańskich dzielnicach:

2. Komunikacja na Jasieniu

Jasień jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Gdańska – w szczególności jego północna i wschodnia część, gdzie znajduje się nowe budownictwo. Komunikacja publiczna odbywa się jedynie autobusami. Jednak bez trudu będziemy przemieszczać się po dzielnicy także samochodem.

Ile trwa dojazd z Jasienia do centrum?

Z Jasienia do gdańskiego Śródmieścia (w okolice posągu Neptuna) jest około 10 km. Poza godzinami szczytu dystans ten przejedziemy w około 16-18 minut, w zależności od wybranej trasy. Jednak w godzinach szczytu musimy przygotować się na podróż trwającą nawet do 35 minut. Warto jednak wiedzieć, że korki tworzą się jedynie na odcinku drogi należącej do Śródmieścia. Przez całą dzielnicę Jasień przejedziemy bez najmniejszego trudu. Komunikacja publiczna wypada tu nieco słabiej. Dojazd w okolice centrum zajmie od 40 do 60 minut.

Tramwaje na Jasieniu

Obecnie w Jasieniu nie ma żadnej linii tramwajowej, choć ma się to zmienić już niedługo. Trwa przetarg na wykonanie połączenia tramwajowego pomiędzy ul. Łódzką a al. Adamowicza. Oznacza to, że północna część dzielnicy zyska nowy sposób komunikacji, a przemieszczenie się z Jasienia do centrum czy innych, północnych dzielnic będzie bardzo szybkie.

Autobusy w Jasieniu

Transport publiczny odbywa się w Jasieniu jedynie autobusami. Kluczowe linie to z pewnością:

 • 115 – z Wrzeszcza PKP do Jaworzniaków,
 • 155 – z Jasienia PKM do Łostowic Świętokrzyskiej,
 • 164 – z Kiełpinka PKM do Łostowic Świętokrzyskiej,
 • 174 – z Siedlec do Otomin Otomin – Pętla,
 • N4 – z Jelitkowa do Jaworzniaków.

Ruch autobusowy biegnie przez całą dzielnicę i umożliwia dojazd do każdego osiedla. Główne przystanki autobusowe to: Kiełpinek, Elfów, Lawendowe Wzgórze, Szadółki. Dużych węzłów komunikacyjnych jest znacznie więcej, ale te przystanki warto znać.

Dworce/zajezdnie

Na północy Jasienia znajduje się trakcja kolejowa z dwoma niewielkimi dworcami kolejowymi:

 • Gdańsk Kiełpinek – dworzec z dwoma peronami obsługujący linię Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa,
 • Gdańsk Jasień – stacja kolejowa obsługująca REG i SKM.

Obok obu dworców znajdują się pętle autobusowe, które ułatwiają mieszkańcom korzystanie z transportu kolejowego.

Jasień - ścieżki rowerowe

Przez Jasień biegną dwie, całkowicie niezależne ścieżki rowerowe. Pierwsza z nich ciągnie się od Migowa do Ujeściska-Łostowic przez ulice: Bulońską i Adamowicza aż do al. Armii Krajowej. Druga z nich biegnie nieco na południe od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – od ul. Północnej, przez al. Armii Krajowej, Nową Myśliwską, aż do Kartuskiej. Liczba ścieżek rowerowych pozostawia więc nieco do życzenia – mogłoby być ich więcej, by mieszkańcy mogli bezpieczniej poruszać się jednośladami.

Komunikacja na Jasieniu - główne ulice

Główną ulicą dzielnicy, która dodatkowo wyznacza jej granicę, jest droga krajowa E28, która stanowi Obwodnicę Trójmiasta. Z drugiej strony przebiega al. Adamowicza. Inne, ważne szlaki komunikacyjne, którymi poruszają się praktycznie wszyscy mieszkańcy to:

 • al. Armii Krajowej,
 • ul. Warszawska,
 • ul. Myśliwska,
 • ul. Przywidzka.

Nie brakuje tu także małych, osiedlowych uliczek.

Komunikacja na Jasieniu – inwestycje drogowe

Najwięcej emocji wywołuje mająca się wkrótce rozpocząć budowa linii tramwajowej Nowa Warszawska. To największa inwestycja drogowa, która będzie miała miejsce w dzielnicy. Inną, ciekawą inwestycją jest z pewnością kończąca się już budowa estakady weneckiej. To właśnie tamtędy mają już wkrótce pojechać tramwaje. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe.

Ocena redakcji

Komunikacja na Jasieniu jest bardzo dobrze rozwinięta. Choć czasem może brakować tu ruchu tramwajowego, to już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany. W dzielnicy nie spotkamy się także z zatorami drogowymi. Można by jednak zwiększyć liczbę ścieżek rowerowych, których nieco tu brakuje. Poza tym mankamentem, nie można wskazać innych problemów komunikacyjnych.

3. Edukacja na Jasieniu

Żłobki i przedszkola na Jasieniu

Na terenie Jasienia funkcjonuje jedynie jeden publiczny żłobek przy ul. Królewskie Wzgórze 2. Mowa o żłobku nr 10 – Dzwoneczku, który oferuje 96 miejsc. Znajduje się tu jednak kilkanaście prywatnych placówek, takich jak:

 • Akademia Malucha,
 • żłobek A-KuKu,
 • Smyk,
 • Tęcza Montessori,
 • HOPSASA.

Łącznie oferują około 300 miejsc dla najmłodszych w wieku do 3 lat. To bardzo niewiele, jak na dzielnicę o tak dużych potrzebach i sporej liczbie dzieci.

W przypadku przedszkoli sytuacja jest podobna. Na Jasieniu znajduje się placówka publiczna nr 82, która oferuje 275 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dodatkowo na terenie dzielnicy mieści się kilka przedszkoli niepublicznych. Zapewniają one kilkaset pełnopłatnych miejsc. Niestety, to dalej dość niewiele.

Szkoły podstawowe: edukacja na Jasieniu

Na Jasieniu znajduje się kilka szkół podstawowych:

 • numer 85 przy ul. Stolema 59, która oferuje ponad 1400 miejsc,
 • numer 6 przy ul. Lawendowe Wzgórze, która oferuje ponad 1600 miejsc.

Dodatkowo, w niewielkiej odległości od Jasienia, mieszczą się niepubliczne szkoły podstawowe na Jasieniu: gdańska szkoła Montessori i im. dr Wandy Błeńskiej. Niestety, żadna z placówek nie wyróżnia się wysokim poziomem nauczania i nadzwyczajnymi wynikami.

Czy łatwo się dostać do żłobka i szkoły podstawowej na Jasieniu?

Czy łatwo się dostać do żłobka? Niestety nie – podobnie jak niemal w całym Gdańsku. Dzielnica oferuje około 400 miejsc, natomiast według Urzędu Miasta, w 2018 roku mieszkało tu blisko 1300 dzieci, które mogłyby uczęszczać do żłobka w Gdańsku na Jasieniu. Zapisać dziecko do placówki może być więc bardzo ciężko – nawet do prywatnej.

W przypadku przedszkoli jest niewiele lepiej – w dzielnicy mieszka około 1500 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Liczba miejsc w placówkach jest znacznie mniejsza. Oznacza to, że ciężko będzie zapisać dziecko także do przedszkola w Gdańsku. Jasień z pewnością cierpi na deficyt miejsc.

Czy łatwo się dostać do podstawówki? Tu sytuacja jest już nieco lepsza. Publiczne placówki oferują 3 tysiące miejsc dla uczniów ośmiu klas. Na Jasieniu mieszka zaś około 1800 dzieci w tym wieku. Nie będzie więc raczej problemów z zapisaniem pociechy. Dzielnica także bez problemu przyjmie dzieci z okolicznych miejsc.

Licea i technika na Jasieniu: szkoły średnie dzielnicy

Niestety na Jasieniu nie ma żadnej szkoły średniej – ani liceum, ani technikum. Jest ich jednak sporo w bliskiej odległości – we Wrzeszczu Górnym, gdańskim Śródmieściu czy Pieckach-Migowie. Przy braku zatorów drogowych, nie stanowi aż takiego problemu dojechanie do nieco oddalonej szkoły. Jasień nie jest jedynym miejscem, gdzie nastolatki mogą uczęszczać na lekcje.

Ocena redakcji

Niestety, oferta edukacyjna dzielnicy jest zbyt uboga, jak na miejsce, w którym mieszka aż tyle dzieci. Niewystarczająca liczba miejsc w żłobkach z pewnością da się we znaki młodym mamom, które chciałyby wrócić do pracy. Podobnie w przypadku przedszkoli. Brak szkół średnich sprawia, że pociechy trzeba wozić do innych dzielnic. Nie ma problemu z dostaniem się jedynie do podstawówki.

4. Jak się mieszka na Jasieniu? Parki i rekreacja w dzielnicy

Na Jasieniu znajduje się wiele terenów zielonych. Przede wszystkim mowa tu o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, który jest idealną propozycją na weekendowy odpoczynek. Przy drodze ekspresowej S7 znajduje się z kolei jezioro Jasień wraz ze sporymi, niestety lekko zaniedbanymi terenami zielonymi. Z kolei na południowej stronie dzielnicy znajduje się zbiornik retencyjny Jasień, wokół którego mieści się park z dziką przyrodą.

W całej dzielnicy znajduje się także kilka innych parków miejskich – jak na przykład przy ul. Jabłoniowej, Zwierzynieckiej czy Stolema. Nie możemy także ominąć parku dworskiego im. ks. Bronisława Kabata. Mamy do dyspozycji także wiele siłowni w Gdańsku. Na Jasieniu najlepsze oceny zyskują:

 • Siłownia i Fitness Gdańsk - Good Luck Club przy ul. Orzechowej 7,
 • ZDROFIT przy ul. Przywidzkiej 9,
 • Guardian Workout Space - by AZS Guardian przy ul. Przytulnej 16.

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu z pewnością ucieszą się na wieść, że do dyspozycji jest tu także kilka siłowni „pod chmurką”. Znajdziemy je przy Myśliwskim Wzgórzu, Stolema, os. Leszczynowym i zbiorniku retencyjnym Jasień. Warto z dzieckiem odwiedzić także jedno z trzech boisk dostępnych w dzielnicy. Piłkarskie znajduje się przy dawnym Gimnazjum nr 48. W koszykówkę czy piłkę ręczną pogramy przy SP85. Niewielkie, ale ciekawe miejsce znajdziemy także przy zbiorniku retencyjnym.

5. Gastronomia i kultura

Gdzie zjeść w dzielnicy? Z powodu dużej liczby mieszkańców w wieku produkcyjnym, którzy mogą nie mieć czasu codziennie gotować, znajdziemy tu sporo restauracji – zarówno tych z domową kuchnią polską, jak i z bardziej wykwintnymi propozycjami.

Warto tu polecić takie dobre restauracje jak:

 • Plaża Piekarza przy ul. Orzechowej 1,
 • MAX Premium Burgers przy ul. Przywidzkiej 11,
 • Pod Zegarem przy ul. Wierzbowej 2,
 • Primo Piatto przy ul. Damroki 33A/C.

Dominują tu restauracje, które oferują szybkie, ale i smaczne jedzenie, które posmakuje zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Nie bez przyczyny znajdziemy tak wiele pizzerii w Gdańsku – Jasień nie jest tu wyjątkiem.

Na Jasieniu nie ma zbyt wielu ośrodków kulturalnych. Brakuje tu kina czy teatru. Do dyspozycji mamy jednak Budynek Sportu i Rekreacji. Możemy skorzystać z ciekawej oferty zajęć, ale i przyjść zwyczajnie porozmawiać z sąsiadami i wymienić się ciekawostkami i plotkami z życia. Poszukując kulturalnych doznań, warto odwiedzić także galerię sztuki Pepiniera Art Online przy ul. Łabędziej 30.

6. Zdrowie na Jasieniu

Jakość powietrza w całym Gdańsku, także na Jasieniu jest dobra i bardzo dobra. Wskaźnik PM10 nie przekracza wartości 50, co oznacza, że według tej miary powietrze jest tu zdrowe i pozbawione smogu. Kranówka także jest tu najwyższej jakości. Jest tak samo dobra, jak woda butelkowana, a znacznie tańsza.

Mieszkańcy mogą skorzystać z usług kilku przychodni i szpitali publicznych, które mają swoją siedzibę na Jasieniu. Przy ulicy Guderskiego 72 możemy skorzystać także z przychodni alergologicznej. Jeśli więc my lub nasze pociechy będziemy mieli problem z uczuleniem lub astmą, odpowiedniego lekarza znajdziemy tuż za rogiem.

Na Jasieniu jest także wiele aptek – tych znanych sieciówek, jak i niewielkich, rodzinnych:

 • Bałtycka przy ul. Myśliwskiej,
 • Damroki przy ul. Damroki,
 • Jasień przy ul. Kartuskiej,
 • Jabłoniowa przy ul. Jabłoniowej.

Nie ma tu niestety żadnej apteki całodobowej. Najbliższa znajduje się jednak całkiem niedaleko, bo na Ujeścisku.

7. Jasień: sklepy, hipermarkety i lokalne bazary

Na Jasieniu znajduje się aż kilka centrów handlowych i galerii:

 • Centrum Handlowe Gdańsk Szczęśliwa,
 • Skwer Piekarza – Centrum Handlowe Jasień,
 • Centrum Handlowe Jabłoniowa,
 • Morski Park Handlowy,
 • Morski Park Handlowy Phase II.

Dzięki temu bez problemu zrobimy wszelkie niezbędne zakupy spożywcze, chemiczne, odzieżowe i inne. Wybór sklepów jest naprawdę spory i znajdziemy tu dostawców wielu usług. W jednym z takich centrów skorzystamy z bardzo dobrego fryzjera gdańskiego na Jasieniu, kosmetyczki czy usług finansowych.

Z dużych hipermarketów warto wskazać tu Auchan, Carrefour i już nieco poza granicami w kierunki Kowali – Tesco. Dla osób, które nie przepadają za supermarketami, mamy złą wiadomość. Niestety, brakuje tu typowego targowiska, gdzie można zakupić świeże owoce i warzywa od lokalnych dostawców. Pozostają nam warzywniaki rozlokowane po całej dzielnicy.

8. Wady i zalety mieszkania na Jasieniu

Jak się żyje na Jasieniu?

Plusy:

 • duży wybór rodzajów nieruchomości,
 • małe zagęszczenie ludności,
 • dużo zieleni,
 • dobra infrastruktura komunikacyjna,
 • dobra jakość powietrza i wody,
 • bogata infrastruktura handlowo-usługowa.

Minusy:

 • niewiele miejsc w żłobkach i przedszkolach,
 • brak liceów i innych szkół średnich,
 • niewiele ośrodków kulturalnych,
 • brak szpitali.

Czy Jasień to dzielnica przyjazna dla zwierząt?

Na Jasieniu znajdziemy kilka miejsc, gdzie będziemy mogli udać się z psiakiem zjeść lub napić się kawy. Warto tu wymienić Green Canteen BPH przy ul. Pałubickiego 6 i Jabłoniowa Café przy ul. Jabłoniowej 21/10. Nie brakuje tu także terenów zielonych, gdzie można pójść z psiakiem na spacer.

Ocena redakcji

Jasień to bardzo atrakcyjna dzielnica. Nie jest droga, wszędzie z niej blisko, a infrastruktura handlowo-usługowa stoi tu na bardzo wysokim poziomie. Dużą zaletą jest praktyczny brak korków drogowych w dzielnicy, dzięki czemu bardzo szybko możemy przejechać do centrum lub dotrzeć w kierunku obwodnicy.

Osoby szukające ciszy i spokoju z pewnością znajdą tu miejsce dla siebie. Bliskość parku krajobrazowego, parków miejskich i jeziora Jasień umożliwia spędzanie wolnych chwil na łonie natury, ale także bez problemu znajdziemy miejsce na spacery z psem. Niestety, bardzo ubolewamy nad ofertą edukacyjną dzielnicy. Jest tu stanowczo zbyt mało żłobków i przedszkoli. Choć podstawówki gwarantują odpowiednią liczbę miejsc, to z kolei liceów nie ma tu wcale. To powinno się zmienić, jeśli Jasień ma być idealną okolicą dla rodzin z dziećmi.

9. O tym się mówi na Jasieniu

Wiele mówi się o nowej Bibliotece Lawendowej, która została otwarta 31 stycznia tego roku. W kolekcji znajduje się kilka tysięcy książek papierowych oraz kilkaset audiobooków, a także dostęp do książek w wersji elektronicznej. Placówka chwali się także wyśmienitą kawą i dostępem do Internetu. Choć oferta biblioteki jest skierowana głównie na młodzież, to przyjazny kąt znajdzie tam każdy Gdańszczanin.

Innym, ważnym tematem dzielnicy jest budowa linii tramwajowej Nowa Warszawska, dzięki której Jasień będzie doskonale skomunikowany z innymi miejscami Gdańska. Z powodu przekroczenia założonego budżetu, inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich ma ma dotyczyć przebudowy skrzyżowania al. Havla z ul. Łódzką. Drugi z nich to odcinek od ul. Łódzkiej do al. Adamowicza. Termin zakończenia jest oszacowany na IV kwartał 2021 roku.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: